Reklama

Na co mám nárok jako samoživitelka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymous159
Nováček 8 příspěvků 07.08.18 21:06
Na co mám nárok jako samoživitelka

Jsem samoživitelka a už mi končí mateřská ( která byla velmi fajn :D ).
S přítelem jsme se rozešli ihned jak to řekl své mamce ( nebudu uvádět proč, a alimenty mi neplatí, ani nechci ).
Bydlím u rodičů, a RD budu mít na 3 roky. A co jsem si to počítala malej mi výjde měsíčně na 4000,– bez očkování a různých věcí jako lahve dudlíky apod.
Na co tedy mám nárok? Stěhovat se od rodičů nechci.
Dočetla jsem se o nějaké hmotné nouzi, ale nějak jsem to nepochopila.
Budu velmi ráda.

Přečtěte si článek: Sociální dávky 2018: Na co máte nárok?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Russet
Extra třída :D 10270 příspěvků 07.08.18 21:09
@Anonymous159 píše:
S přítelem jsme se rozešli ihned jak to řekl své mamce ( nebudu uvádět proč, a alimenty mi neplatí, ani nechci ).
Bydlím u rodičů, a RD budu mít na 3 roky. A co jsem si to počítala malej mi výjde měsíčně na 4000,– bez očkování a různých věcí jako lahve dudlíky apod.
Budu velmi ráda.

Nejsi samoživitelka. Alimenty nejsou pro tebe, ale pro vaše dítě :zed: Tvoje dítě má otce. Žiješ u rodičů. Pokud tam máte všichni trvalé bydliště a rodiče vydělávají, těžko něco dostaneš.

Bandii
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 07.08.18 21:09
@Anonymous159 píše:
Budu velmi ráda.

Takže alimenty od chlapa, se kterým máš dítě, hrdě odmítáš, ale natáhnout ruku pro peníze od státu, to jo… :mavam:

g.sandova
Závislačka 3633 příspěvků 07.08.18 21:10

Tak hmotná nouze započítá i příjem toho, kdo s tebou bydlí. A určitě budou chtít, aby otec platil výživné. Rodiče pracují? Ono je úplně jedno, zda chceš nebo nechceš, aby otec platil výživné. Je to jeho povinnost. Nebo myslíš, že je to povinnost státu?

Markéta80
Hvězda diskuse 39267 příspěvků 07.08.18 21:11

@Anonymous159 proč nechceš alimenty? Ty řeš jako první ;) Na nic jiného stejně nedosáhneš když bydlíš u rodičů. To je zvláštní po otci prachy nechceš ale po státu jo?

g.sandova
Závislačka 3633 příspěvků 07.08.18 21:12

Ty vědomě okradas dítě o výživné. Já už jsem na tohle alergická. Zařídíme si výživné!

Martha03
Kecalka 375 příspěvků 07.08.18 21:12

Tak co takhle zkusit Google? https://blog.prodeti.cz/…o-mate-narok
Nechápu proč nechceš alimenty, dítě to je to 18ti tak cena rodinného domu. Navíc tvoje rodiče tě asi věcné podporovat nebudou a to samé i fakt, že se od nich nechceš nikam stěhovat. Působíš na mě trošku nedospele a máš to asi na háku, ale možná se mýlím neznám tě. Pokud tomu nerozumíš zajdi si na socialku tam ti poradí lépe než tady na emimi když neznáme tvoje životní pozadí. Každá dávka je něčím limitovaná.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15239 příspěvků 07.08.18 21:12

Zadej si o rodičovský příspěvek, na ten určitě nárok máš. Je jedno, kolik tě stojí dítě, ve hmotné nouzi se počítá s nějakou paušální částkou. Ale u té bude problém, že nemáš alimenty. Znáš to, nejdřív živí dítě rodiče, pak až stát.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 21:12

především máš ty a dítě nárok na výživné od otce dítěte! Veškeré dávky jsou hrazeny z našich daní, proč bychom měli přispívat na cizí dítě, někomu, kdo si dítě pořídil a neumí ho sám zabezpečit??? :zed: :zed: :zed: Pokud nevystačíš s penězi z rodičáku, tak běž do práce!!!

Anonymous159
Nováček 8 příspěvků 07.08.18 21:12

@Russet Nepotřebuji slyšet co sakra jsem :) No a co že ho má ? Neuvedla jsem, že dítě ihned odmítl .
@Bandii Přečti si řádek nahoře taky to platí pro tebe ;)

Russet
Extra třída :D 10270 příspěvků 07.08.18 21:14
@Anonymous159 píše:
@Russet Nepotřebuji slyšet co sakra jsem :) No a co že ho má ? Neuvedla jsem, že dítě ihned odmítl .
@Bandii Přečti si řádek nahoře taky to platí pro tebe ;)

Nic nedostaneš :mrgreen:

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33061 příspěvků 1 inzerát 07.08.18 21:14

máš nárok na RP a alimenty na sebe i dítě

iiiv
Extra třída :D 10843 příspěvků 07.08.18 21:15

jestli rodiče pracují, tak na nic nárok nemáš

1mila2
Kecalka 255 příspěvků 07.08.18 21:15

Mas narok na alimenty a na prispevek pro neprovdanou matku (nebo jak se to jmenuje). Pokud vasi maji fakt male prijmy a bydlite v najmu, tak muzete pozadat o prispevek na bydleni nebo o proplaceni nakladu (elektrika, voda…), ale to se vaze fakt k nizkym prijmum! Dal me napada pridavek na dite, tam podminky neznam a myslim, ze se nebavime o tisicich :think: kazdopadne zacni alikama :palec:

Uživatel je onlineEnnny
Ukecaná baba ;) 1303 příspěvků 07.08.18 21:16

Ty máš nárok tak na přes držku ,ale to už je jaksi pozdě :roll:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama