Rodina a šestinedělí

Anonymní
6.2.20 20:57

Rodina a šestinedělí

Dobrý den, chci se zeptat, jak byste řešily situaci. S přítelem máme osmidenní holčičku, jsem doma čerstvě z porodnice a maminka mě teď navštěvuje každý den s tím, zda něco nepotřebuji, já jsem ráda, zajde na nákup a stará se tu o úklid a vidí i malou. Domluvily jsme se, ze jí budu za to platit malou částku, protože je v důchodu a já to tak i chci. Ale přítelovi se to nelíbí, že sem chodí. Přitom ona odchází, když se vrací on z práce. Přítel vyžaduje doma velké čisto a navařeno, ale já to prostě všechno nestíhám, starat se o dítě, kojit, přebalovat, uklízet, vařit a do toho občas odeslat i pár emailů… Nebýt mámy, tak se asi pod tíhou těch úkolů sesypu… On tvrdí, že máme nezdravý vztah a že si mám zajít k psychologovi… Že si nepřeje, aby sem tak často chodila. Snaží se mi podsunout, že je se mnou něco v nepořádku, jsem z toho tak vypsychlá, že si to začínám už o sobě myslet taky. On se se svými rodiči nestýká, já se svojí mámou procestovala celý svět… Ona má svou první vnučku, vidím, jak se snaží, trhá mi to srdce. Když jsem řekla, aby mi pomohl on, řekl, že jsem nesamostatná a rozmazlená… Jenže já nejsem schopna naplnit jeho standard… S mámou si tady povídáme, vaříme, uklízíme a dělá mi to psychicky dobře. Když on příjde z práce má tu navařeno a uklizeno… Sedne k televizi a do noci hraje Playstation… Nevím, co si s ním mám povídat, vyžaduje pozornost, ale sám nevytváří ani žádná témata k hovoru. Je unavený z práce, jak mi neustále opakuje. Začínám z toho být frustrovaná a nechci to přenášet na malou, nicméně on si nepřeje, aby sem máma chodila, přitom je to pro mě teď jediná radost. Podle něj jsme na sobě s mámou až příliš závislé. Řekla jsem teda, že sem máma bude chodit jen v úterý a ve čtvrtek uklízet a pořád je to problém… Prosím víte, jak bych se měla k tomu postavit? Díky za radu… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6.2.20 21:02

Já tě úplně chápu, když jsem se vrátila z porodnice tak byl chlap pořád v práci a chodila ke mě mamka. Moc mi to psychicky i fyzicky pomáhalo. Byla jsem moc ráda, že na vše nejsem sama. Ja bych nechala doma mimčo a odešla bych si někam ven, na skleničku s kamarádkou, nákupy atd. Ať si to zkusí sám jakej to je zahul.
Můj přítel byl rád, že sem moje mamka chodí, vážil si toho, že přišel a dostal teplé jídlo a měl doma čisto a já byla psychicky v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11919
6.2.20 21:02

U první dcery byl u mě největší vrchol dne když jsem si vyčistila zuby.

Nezdravý vztah má se svými rodiči on.

Bych řekla, že máma nemusí chodit tak často, ale on tedy bude muset převzít povinnosti co ona teď dělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
194
6.2.20 21:03
Kopla bych ho někam, normální není on.
@Anonymní píše:
Dobrý den, chci se zeptat, jak byste řešily situaci. S přítelem máme osmidenní holčičku, jsem doma čerstvě z porodnice a maminka mě teď navštěvuje každý den s tím, zda něco nepotřebuji, já jsem ráda, zajde na nákup a stará se tu o úklid a vidí i malou. Domluvily jsme se, ze jí budu za to platit malou částku, protože je v důchodu a já to tak i chci. Ale přítelovi se to nelíbí, že sem chodí. Přitom ona odchází, když se vrací on z práce. Přítel vyžaduje doma velké čisto a navařeno, ale já to prostě všechno nestíhám, starat se o dítě, kojit, přebalovat, uklízet, vařit a do toho občas odeslat i pár emailů… Nebýt mámy, tak se asi pod tíhou těch úkolů sesypu… On tvrdí, že máme nezdravý vztah a že si mám zajít k psychologovi… Že si nepřeje, aby sem tak často chodila. Snaží se mi podsunout, že je se mnou něco v nepořádku, jsem z toho tak vypsychlá, že si to začínám už o sobě myslet taky. On se se svými rodiči nestýká, já se svojí mámou procestovala celý svět… Ona má svou první vnučku, vidím, jak se snaží, trhá mi to srdce. Když jsem řekla, aby mi pomohl on, řekl, že jsem nesamostatná a rozmazlená… Jenže já nejsem schopna naplnit jeho standard… S mámou si tady povídáme, vaříme, uklízíme a dělá mi to psychicky dobře. Když on příjde z práce má tu navařeno a uklizeno… Sedne k televizi a do noci hraje Playstation… Nevím, co si s ním mám povídat, vyžaduje pozornost, ale sám nevytváří ani žádná témata k hovoru. Je unavený z práce, jak mi neustále opakuje. Začínám z toho být frustrovaná a nechci to přenášet na malou, nicméně on si nepřeje, aby sem máma chodila, přitom je to pro mě teď jediná radost. Podle něj jsme na sobě s mámou až příliš závislé. Řekla jsem teda, že sem máma bude chodit jen v úterý a ve čtvrtek uklízet a pořád je to problém… Prosím víte, jak bych se měla k tomu postavit? Díky za radu… :mavam:

Příspěvek upraven 06.02.20 v 21:05

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1917
6.2.20 21:04

Myslim, že máte s mámou normální pěkný vztah a je super, že ti takto v začátcích pomáhá. Taky jsem to tak měla a jsem za to moc vděčná. Chlap je s pronutim nevdecnej blb.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7084
6.2.20 21:04

Ty jsi před pár dny přišla z porodnice a tvůj přítel očekává, že bude mít naklizeno a navařeno a ještě má problém s tím, že ti přijde pomoct vlastní máma? Jak bych se k tomu postavila? Byl by z něj ex, protože když si tě neváží bezprostředně po tom, co mu porodíš dítě, co bude za pár let? A to normálně rozchod navrhuji až jako poslední řešení. 8o. Co se,, stíhání" týká, nic neřeš. Všechno si to sedne, až se s maličkou sžiješ. Někdo by řekl, že je váš vztah nezdravý a někdo ti zase bude mámu závidět :nevim: já jsem s tou mojí v kontaktu denně a nic nezdravého na tom nevidím. Dala mi život, vychovala mě a živila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.2.20 21:05

Jestli to dělá psychicky dobře tobě, tak bych maminku rozhodně neomezovala..teď se máš soustředit na miminko a a nestresovat se a
neposluhovat chlapovi. Nebo bych nechala bordel a neuvařeno, aby taky viděl :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
6.2.20 21:08

Ahoj, co já bych dala za takovou mamku. Myslím, že je super, že máš někoho, kdo ti pomůže. Šestinedělí a celkově péče o malý mimčo je fuška a když nepomůže tvůj partner, je super, že pomůže aspoň mamka :) prostě mu zkus vysvětlit, že ti přítomnost mámy psychicky pomáhá, že jsi unavená a potřebuješ si na tu novou roli mámy zvyknout. A že když ti mamka přes den pomůže, budeš pak odpočatá na to, aby ses mohla věnovat jemu až přijde z práce. Pokud máma odchází, než se vrátí z práce, nevidím v tom problém. Možná, že je to pro něj těžší pochopit, protože sám se s rodiči nestýká. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44
6.2.20 21:09

Myslím, že problém má tvůj přítel a ne ty. Chápala bych, kdyby vadila matčina přítomnost v době, kdy je s vámi doma a chce s vámi trávit čas, ale takto v tom problém nevidím. A na jeho vysoký standard bych se v tuto dobu vykašlala (vlastně i jindy, pokud by se sám nepodilel). Šestinedělí je náročné a ty se máš starat o sebe a své dítě. Jinak moji rodiče bydlí daleko, tak se vidíme tak jednou za měsíc, ale mamce i tak volám alespoň jednou denně, nic špatného na tom nevidím. Taky budu ráda, když budu v dospělosti s dětmi v pravidelném kontaktu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1368
6.2.20 21:15

No, já si jen představím, že by ti tam denně takhle lezla tchýně. To by bylo nadšení.
Na druhou stranu, proč máma neodejde, než přítel přijde z práce? :nevim: ani nemusí vědět, že tam byla.
A v neposlední řadě, dělala bych, co stihnu, co nestihnu, ať laskavě udělá milostpán a nebo to prostě nebude. Co si ženský hledáte za chlapy? Ten můj mě plně podporoval, prebaloval, o víkendu vstával. Bordel byl všude, neodvážil se kecnout.
Když si mu několik let zajišťovala full service. :nevim: jak sis ho naučila, takový ho máš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Diky

Diky moc za podporu, vnímám to stejně… To, že jsem měla těžký porod o tom ani nemluvím, byla jsem úplně bílá, protože jsem ztratila dost krve… Malá je anděl, spinká a je hodná i přes to mi to trhá srdce, že nemůžem společně nějak všichni vyjít… Moc bych si to přála už i kvůli tomu, abych byla teď víc v pohodě…

• Nahlásit
  • Citovat
14517

Ty j, ten tvuj chlap je poklad.

Aby pomohl, to ani omylem a jeste ma naroky. Muj manzel si vzal otcovskou dovolenou tyden, pak delala 3 tydny homeoffice a ted mel jeste tyden dovolenou, abych se po porodu dobre zotavila a nebyla na to sama.

Tvemu chlapovi bych rekla, ze byt neni jenom jeho, ze s matkou se hodlas nadale stykat, nebude ti zakazovat se vidat s vlastni mamou a pres vikend a vecer bych ho pekne zaprahla do pece a do uklidu. Nic takoveho, ze si prijde k hotovemu, vali se na gauci a jeste ma kecy.

Pujc mi ho do prevychovy a jeste se rad vrati domu bez blbych reci.

PS: tezka zavist s tvou maminkou. Moje mama mi nepomohla ani co by se za nehet veslo, kdyz se mi narodila moje prvorozena. A tech reci co vedla pred porodem, jak bude pomahat. Normalne se stylizovala do role superbabicky a jak prislo na krajeni chleba, tak nula nula prd. Nepomohla, neporadila a ani nepodrzela, kdyz jsem se z toho zacala sypat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1999
6.2.20 21:16

Ten kdo je rozmazleny je tvůj chlap. Já bych ho hnala.. ať si veme par dni volna a uvidí jaký je to zahul. Ten můj mi pomáhal první týdny, protože Mamka moje nemohl. Mas úžasnou maminku. Na rovinu bych mu řekla ze buď bude mít uklizeno a navareno ale s pomoci maminky nebo ať si tyto věci obstará sám. Ty mas teď především na práci obstarat dítě a dat se do kupy po porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1486
6.2.20 21:18

Udělala sis dítě se sobeckým deb.lem, bohužel. On vyžaduje to a ono, ale sám doma jen sedí a čumí na tv a hraje hry. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
6.2.20 21:18

Tak on se nestyka se svymi rodiči a TY maš nezdravej vztah jo? Dobrej debil…sorry…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama