Vyhoření na rodičovské dovolené

80
19.1.20 10:38

Vyhoření na rodičovské dovolené

Nevím zda tohle téma patří sem ale snad ano.. Jinak k věci… Momentálně zažívám šílene stavy načež jsem se Hrabala v Googlu a nejspíš mám syndrom vyhoření na rodičovské.. Mám doma synka 8mesicu kterému se věnují a miluji svého muže též.. Ale poslední týden mě prohání deprese různé úzkosti jsem z domácností nešťastná… A bohužel nevím jak dál… Je tu nějaká maminka která si tohle prožila a zkusila mi pomoct jak se z toho dostat??? Moc mě to trápí, bohužel kamarádku ven s kočárkem. Nemám, rodina je daleko která se stejně o mě nezajímá a vnuka, a kamarádky jako takové mám dvě a šíleně daleko ale horší na tom všem je ze já je tak se neumím u někoho vypovídat že mám nějaky problém… Předem moc děkuji za Vaše názory, rady a tipy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2885
19.1.20 10:54

A co jen vypadnou? Na vikend na dovolenou apod.?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.20 10:55

To si tu dobře, můžeš se bavit online jako většina z nás :mavam: nebo tě trápí něco hlubšího? Nevíš, co s časem? Krom těch klasických rad, že máš dítě udat manželovi a někam vyrazit, chodit do mateřského centra… Bych přidala třeba udělat si domácí kuchařku s jídelakem, trochu si s tím pohrát. Zálohovat fotografie. Pořídit 3D puzzle hradu a zámku, po sestavení zajet navštívit. Online kurz italstiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
776
19.1.20 10:58

Nemusí to nutné být vyhoreni. Venkovní počasí člověku taky nepřidá a v zimě lidé obecně mivaji vic deprese.
Já když mě začne chytat blbá nálada a cítím že by z toho později mohla být depka, vezmu kočár dceru a jdu ven, klidně jen tak chodím po městě ale hlavně abych byla mezi lidmi… nebo koukni na net jestli nemáš někde blízko nejakou herničku pro male děti, nebo mateřské centrum kam můžeš s malým na nějaké aktivity ;)
A doporučuji začít hledat nějakou kámošku. Taky jsem si v novém bydlišti musela najít. Měla jsme tu jednu ale ta neměla tolik času, tak se vidame občas. A nakonec jsme našla dvě kamarádky když malé bylo cca 8 měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6054
19.1.20 11:05

Odkud jsi? :) třeba by se tu nějaká kamarádka našla. Mě každý kontakt s dospělou osobou vždycky pomůže :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6469
19.1.20 11:09

Hele, když nedokážeš jít k nějakému terapeutovi a svěřit se ani navazovat sociální vazby, budeš se muset naučit si poradit sama. 1. pohyb! Většině se nechce, nebaví, ztráta času, pohodlíčko lepší… ne. Pohyb, endorfiny, lepší spánek. Chodit venku, dobré pro tebe i dítě, i pro náladu. 2. hobby, které můžeš dělat i doma s dítětem. Čtení, psaní, pc hry, šití, malování… cokoliv, z čeho budeš mít radost a UVIDÍŠ za sebou nějaký výsledek. Narozdíl od vaření a uklízení. A případně koukni na Výměnu manželek nebo si přečti zprávy a uvědom si, vědomě, že jsi v horních 10 milionech na světě a tvoje starosti jsou vlastně hrozně nicotné, máš všechno a je rozumné si toho vážit a přes nespokojenost se přenést.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
19.1.20 11:47

@Lelio my jsme Z Mikulášovic :lol: bydlím tu zatím krátce zatím co přítel celý život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
19.1.20 11:56

@sakota ano moje problémy jsou nicotne, a vlastně ani nemají skoro žádnou váhu a nechtěla. Jsem se nikdy dostat do téhle situace ani nevím jak se to vlastně stalo jen vím že mě to štve, stve me jak se chovám vůči příteli ktety mě momentálně nechápe ani já sama sebe nechápu ale vím že je moc důležité uvědomit si že se něco začíná dít a musím s tím něco udělat dřív než to bude ještě horší… A proto jsem napsala jsem 0rotoze vím že je nás víc a možná mi 8 toto pomůže že si uvědomím že je někdo na tom ještě hůř než já… Hlavně toto není myšleno zle, a děkuji za Vas názor zkusím všechny rady co mi zde popisujete

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6469
19.1.20 12:37

@Jejey Já to taky nemyslím zle. Byla/jsem/dostávám se z podobné situace. Proto si dovoluju být tvrdá. Nikdo tě z toho nedostane. Když jim to dovolíš, lidé ti mohou pomoci, ale hlavní práce je na tobě. Tak se hecni, seber a žij. Radost z malých věcí. Zezačátku je to takové umělé, ale naučíš se to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
776
19.1.20 12:40

@Jejey Tak si zajeď do Rumburka v tančírně halabala myslím jsou aktivity pro maminky s dětma.
Dřív jsme na severu bydlela, ale už jsem se odstehovala a resila podobny problem tady, takze vic bohuzel nepomůžu. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.20 13:46

Řeším poslední dobou něco podobného a připadá mi to i normální, starost o domácnost je furt dokola to samé, vařit a uklízet je nekonečná smyčka, sotva umyješ nádobí od oběda, už vymýšlet, co na večeři. Uklidíš a za hodinu už jsou zase rozházené hračky. Vypereš 2 pračky a už se ti nasbírá další, prostě nicco děláš nemá nějaký dlouhodobý efekt :nevim:

Sama musíš tušit, jak zazazny tvůj stav je, pokud máš extrémní myšlenky nebo takovou únavu, že máš problém dostat se z postele, možná by bylo fajn zvážit i pomoc odborníka. Ale zase píšeš, že je to poslední týden, nemohlo by jít o silnější pms? :lol: Nechci to zlehčovat, ale já občas měla fakt temné depky a úzkosti a pak najednou ejhle. Když se MS vracela po porodu, bylo to horší než kdy dřív (Mně hormony měnily náladu vždycky).

Pokud nemáš pocit, že je to tak závažné, abys to musela řešit s lékařem (tomu bych se určitě nevyhýbala v případě, že máš třeba chuť si ublížit nebo máš problém normálně fungovat), můžeš si zkusit pomoct sama - třeba si najdi něco o Všímavosti, kup si knihu, zkus meditace. Nebo možná pomůže i něco jednoduššího - vzpomeň si, co ti dělalo radost před dítětem, a zkus se k tomu vrátit (pro mě to třeba v urcite době bylo koupit si jednou týdně někde dobré kafe a vychutnat si ho v co největším klidu). Vědomě se věnuj sama sobě, něco si dopřej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2990
19.1.20 14:07

@Bebeluska8
Večeři varis jako oběd a každý den znovu? Je to nutné?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3931
19.1.20 14:16

@Jejey Teda po 8 měsících mi to na vyhoření přijde hrozně brzo. Spíš nějaká lehčí depka, Vánoce pryč, venku hnusně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
254
19.1.20 14:27

Taky se o mě v tomhle ročním období často pokouší depka. U mě pomáhá: prochazka, jít si zacvicit, a třeba teď co mi zvedlo náladu bylo plánování letní dovolené - to probírani se on-line katslogama plnými slunce a moře mi fakt dělalo dobre :D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.20 15:02
@Uslava píše:
@Bebeluska8
Večeři varis jako oběd a každý den znovu? Je to nutné?

Já sice o vaření večeře nepsala, jen o vymýšlení několika jídel za den. Ale ano, já osobně vařím většinou 2 tepla jídla denně, občas zbyde z předešlého dne (tohle u nás moc nefunguje, zákon schvalnosti, když udělám něčeho kotel, manžel je zpravidla tak hladový, že to slupne ke svačině). Ale ne, nutné to není, my si jen v tomhle směru rádi dopřejeme, vaříme oba rádi. Co ráda nemám je dennodenně vymýšlet 3 hlavní jídla a svačinu pro vybíravé batole tak, aby nejedl obden parky, občas pozrel nějakou zeleninu nebo potravinu bohatou na železo apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama