Nemohu se sžít s miminkem

Anonymní
5.1.20 17:29

Zivot s miminkem

Zdravím Vás,

Omlouvám se dopředu za anonym. Prosím mam otázku, pročítám si diskuzi maminek ale chtela bych se zeptat. Mám 8 týdenní holčičku a přijde mi že pořád si nemůžu zvyknout že budu muset takhle pořád fungovat. Starat se že je to neustálá péče, vstávání v noci, den šíleně dlouhý a neustále s miminkem a pořád vše dokola. Připadám si strašně, je mi ze me zle. Přece každá maminka to na okolí zvládá krásně, spokojeně s mininka a já jsem úplně mimo. Když chvilku spinká nedokáži se uvolnit, mám v hlavě kdy bude hore takže neusnu. A další náročný den před nama mám v sobě.
Práci před tim jsem měla nenáročnou, kdykoliv jsem si mohla odpočinout a spát kdy jsem chtěla. Ted je vše jinak. Vůbec mě to ani nebaví nějak. Na byla jsem nikdy úplně mateřský typ Prosím zazivala jste některá stejné pocity? Jen bych chtěla asi slyšet jestly v tom nejsem sama nebo opravdu je to mou povahou. Malinká někdy spinka hezky z toho nekdy hodne poplace. Kdyz ji přebaluji, pomasiruji bříško, pohraji se sní chvilku, je krásná, usměje se ale to je vše a jinak se za to nemám vůbec ráda…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
329
5.1.20 17:31

Je to normální a brzy to přejde. Spát bude víc a víc a jak začne chodit, postupně budete moct podnikat víc věcí a bude tě to bavit. Ten první rok je taková otročina, hodně o takové té péči - přebalit, nakrmit, a pořád dokola, ale pak budete postupně přibítat další aktivity a bude to lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
5.1.20 17:33

Taky je fajn, pokud bys měla v okolí nějakou kamarádku nebo kamarádky s dětmi, tak se pak dá chodit ven společně, děti si hrajou spolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
5.1.20 17:34

Je, já četla 8 měsíců, ty píšeš 8 týdnů, tak to si teprve zvykáš, to jsou začátky. Zvykneš si a postupně to bude lepší. Neboj si říct o pomoc a úkoluj manžela, ať se taky postará, když je zrovna doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.20 17:35

@Zabza2 děkuju moc za odpověď. Ven se snažím taky hodně chodit, ale ani mě to vůbec nebaví ale snažím.
Přijde mi že se nedokážu odpoutat a uvolnit a myslet normálně…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.20 17:36

Ale houby každá to nezvládá jen to ženský nepřiznají, jinak já mám dvě a nezvykla jsem si, strašně mě to ubíjí, v podstatě jsem ve fázi kdy mám pocit že můj život skončil

• Citovat
  • Nahlásit
329
5.1.20 17:38

Tak nezvládat v osmi týdnech miminka je ale naprosto normální, takových bude spíš většina. Dle mého každý si užívá ty děti jinak, mě to miminkování taky nebavilo, ale jak byly děti větší, tak výletovat a obrážet různé akce pro děti, v tom už jsem se našla.

Možná jsou výjimky, které si to neužívají v žádné fázi, ale tak pokud tě to tak ubíjí, tak proč sis pořizovala to druhé?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.20 17:39

@Zabza2 ano 8 týdnu a právě si říkám že už by to nej mělo být přeci za mnou. Ale děkuju ze je to asi trochu normální a snad se to zlepší. Bydlím na malém městečku a tady všechny maminky dokonalost a krása, cítím se hrozně jak můžu to mít takto…přejdou me šílene i treba pocity ze bude větší a bude vice pozornosti ode mě vyžadovat, že ted jeste trochu spinká pres deb, a zda me to bude bavit a jak to zvládnu a mám z toho hrůzu…

• Citovat
  • Nahlásit
329
5.1.20 17:42

Třeba to jen dělají, že jsou dokonalost a krása, ale doma to mají stejně. Nebo to ani nedělají, jen se ti to zdá, protože ty jsi nespokojená.
Bude asi vyžadovat víc pozornosti přes den, ale zas se prodlouží spánek v noci a budeš víc odpočatá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.20 17:42
@Zabza2 píše:
Tak nezvládat v osmi týdnech miminka je ale naprosto normální, takových bude spíš většina. Dle mého každý si užívá ty děti jinak, mě to miminkování taky nebavilo, ale jak byly děti větší, tak výletovat a obrážet různé akce pro děti, v tom už jsem se našla.Možná jsou výjimky, které si to neužívají v žádné fázi, ale tak pokud tě to tak ubíjí, tak proč sis pořizovala to druhé?

tak s prvním to pak jakž takž šlo né že bych to bylo ideální, ale šlo to. Druhé je hodně hodně živé, těžko zvladatelné, upřímně kdybych věděla jaký bude nikdy bych do toho nešla

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.20 17:43

@Zabza2 dekuju moc hezky jsi to napsala :* asi na tom něco bude,…

• Citovat
  • Nahlásit
329
5.1.20 17:46

Taky jsem měla první dítě ideální, druhé nezvladatelné. Bylo období, kdy jsem toho měla dost, ale taky z toho nakonec vyrostla. Teda hyperaktivní je pořád, ale už vypadne s kamarádkou ven a doma je chvilku klid.
Tak třeba to taky bude u vás brzy lepší.

Ale jsem za ně ráda, že jsem do toho šla, jsou obě zlatíčka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5952
5.1.20 17:46

První půl rok je to jen kolotoč, kojení, přebalování, uspavaní, chování, vození kočárku. Uteče to jak nic, ale přijdou zase jiné etapy :D Dite je na celý život a pořád je o něj starost, zkus to zakladatelko brát jak neměnný fakt a užívej si to co je. Pokud ti miminko spi a máš čas pro sebe, přečti si knížku, zkoukni nějaký seriál. Jestli má rado procházky v kočárku ber to jako prospěšný pohyb pro sebe, do uší sluchátka a zpříjemni si to posloucháním pisnicek. Já se na každodenní vycházky vyloženě těšila, to bylo nachozenych kilometru a zrovna v zime :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.20 17:48
@Zabza2 píše:
Taky jsem měla první dítě ideální, druhé nezvladatelné. Bylo období, kdy jsem toho měla dost, ale taky z toho nakonec vyrostla. Teda hyperaktivní je pořád, ale už vypadne s kamarádkou ven a doma je chvilku klid.
Tak třeba to taky bude u vás brzy lepší.Ale jsem za ně ráda, že jsem do toho šla, jsou obě zlatíčka.

u nás to mladší nikdo hlídat nechce, takže někam vypadnout neexistuje, možná se to časem zlepší, snad

• Citovat
  • Nahlásit
20679
5.1.20 17:56

Jo, měla jsem to podobně. Na jednu stranu jsem byla za malou šťastná, na druhou stranu mě to mimino šíleně nebavilo. A to tak, že podruhé to zažívat nehodlám. Rapidně se to zlepšilo když začala sedět a když začala chodit, tak bylo nejhorší za mnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat