Úzkostné stavy po porodu, návaly horka, bolesti na hrudi

20.12.19 20:47

Úzkost, panika

Dobrý den je mi 18 let a mám 3 měsíční dcerku, hned po porodu mě přepadly úzkostné stavy poprvé v nemocnici na mě přišly návaly horká a tepla a pak to začalo úzkosti a bolesti na hrudi, a teď je to mnohem horší pocit nedostatku vzduchu, bolest u srdce, vynechávání srdce, trnuti v hlavě, rozmazané vidění, slabost, hučení v uších, brnění a mravenceni končetin, zalehle uši, mdloby, už si newm rady ale nechci to řešit léky je tu prosím vás někdo kdo tohle měl :)… Dcerka je zdrava, krásná, hodná sem za ni moc ráda je to moje zlatíčko, ale kéž bych už tohle nezazivala :) je to strašný utrpení :( je tu prosím vás někdo kdo s tím má zkušenosti, každý den mám strach s každých nemoci i když sem byla na ultrazvuku hodne krát :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
20.12.19 20:53

Víš asi tak. Mě se rozjela uzkostna panicka porucha po tom, kdy mi mého syna málem omylem zabil zdravotník v nemocnici, kdybych nebyla doktorka, tak se neptam co jde podat a už by to bylo, konečna prostě, nenávratně by ho zabil, nepomohla by ani resuscitace. Měla jsem podobné stavy jako ty. Dá se říct jak přes kopirak, rozhodla jsem se, že takto žít nechci, i když vím co to je a jak s tím pracovat. Navštívila jsem psychiatra, dostala slabé antidepresiva, citalec plus psychoterapii. Zabralo to, je mi líp, i když ne vždy je mi dobře, ale oproti tomu co to bylo je mi krásně. Důležité pro mě bylo abych to zase byla já a mohla normálně fungovat. V tvém případě bych se nebránila lekum, proč se trápit…

• Citovat
  • Nahlásit
20.12.19 21:04

Já to mám celodenní i když něco dělám pořád na to myslím a nemůžu se s toho zbavit je to strašně pořád se bojím že umřu atd je to strašne já sem chvily brala asi měsíc antidepresiva neurol, apo-parox, prosulpin… No chvily to ustalo ale přišla sem si po nich strašně slabá tak jsem to přestala brát… A stavy se mnohem zhoršily, :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.12.19 21:06

Ty bolesti a obavy sou nejhorší :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
263
20.12.19 21:11

Terapii - psycholog udělá hodně a uleví se po 1.návštěve a vitamíny B a minerály ty hodně ubývají p r i stresu, vincentka minerálka je taky fajn 2× měsíčně láhev, mají myslím dávkování, 1denně 2dcl i kojící to muzou, zkontrolovat si železo na to bych ty stavy částečně tAky tipovala v laboratoři to. stojí kolem 25kč, nebo se domluvit s praktikem. Hlavně si toho na sebe nebrat moc, udělat to nutné odpočinout, lehátko si s dítětem pres den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.12.19 21:29

No tak změnit psychiatra - neurol je pouze berlicka na to nejhorší. Chce to nasadit léky které sednou. Zácit s psychoterapii, a postupně se stabilizovat, takhle žít nemůžeš, vždyť ti musí být hrozně.

• Citovat
  • Nahlásit
20.12.19 21:40

Ano je mi strašně hrozně do toho mám také stavy jako bych padala s výšky je to strašné :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.12.19 21:52

No tak zvedni telefon a objednej se, to co sev tvým mozku stalo sama asi nezvladnes a chce to si to přiznat a začít brát léky, které za určitý správný čas spolu s psychoterapii vysadis, ale mě teda bylo hodně blbě 14 dní a to fakt byl psycho stav… Zrovna dnes jsem měla takový těžší den, kdy jsem měla párkrát nával a zamotani hlavy, ale dokážu díky lekum i dobře oddělit co se děje. Drz se

• Citovat
  • Nahlásit
20.12.19 21:56

Děkuji no zatím to navam bez léků ale je to strašne ten strach pořád kontrolováni tepu a do toho ty bolesti :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.12.19 22:28

@Nikolatancošová188

Takove stavy mám od doby, co od nás odešel muž, nechal mě s dcerou, odešel téměř beze slov, jakoby se nic nestalo..ale to je na dlouho a vazou se na to bohužel i traumata z minulosti.. a je to mnohem horší.
Zatím beru jen trittico 1/3 prášku. Mám ho teď nasazený podruhé, poprvé jsem (chyba!) Sama vysadila..a už nikdy bych to neudělala.
Tyhle celodenní stavy sama nezvládnes, chce to odbornou péči, léky a práci na sobě. Myslis tim i na malou, aby ji třeba v budoucnu tvoje problémy neublizovaly… :hug:
Anonym L

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.12.19 23:06

Taky to znám. Poprvé mě to potkalo na VŠ kvůli vztahu. Dostala jsem se z toho. Podruhé na mateřské, to už jsem skončila na AD, protože jsem potřebovala fungovat. Mám je doteď, už 2 nebo 3 roky. Konečně je mi poslední půlrok dobře - vrátila jsem se částečně do práce a zase mám na co myslet… Neotalej a vyhledej pomoc. Bude líp. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
20.12.19 23:42

No právě taky sem udělala chybu a vysadila je sama protože sem po nich byla úplně slába… Teď odešel přítel do vězení a je to čím dál tím horší :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat