Reklama

Roemer Duo Plus nebo King Plus

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rézinka
Kecalka 184 příspěvků 17.05.10 17:39
Roemer Duo Plus nebo King Plus

Omlouvám se, jestli tu to téma už je…
Zvažujeme Roemer Duo Plus nebo King Plus. Isofix máme, ale chceme mít možnost připnout sedačku i do aut bez isofixu.
Z pročítání stránek roemer.cz na první vizuální pohled vychází, že je King lépe hodnocený. Otázkou je, jestli není lépe ohodnocený, resp. více oceňovaný prostě proto, že je hodnocený častěji než Duo… Říkám si, jestli neoželet isofix v Duo, když by byl bezpečnější King bez isofixu… Možná jsem úplně mimo, poradíte?

Jak maminky hodnotí Britax Römer King plus

Reklama

Reakce:

Jitulinda
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 17.05.10 18:14

ahojky, jestliže máte v autě isofix, šla bych do isofixové. je to přeci jen větší jistota. dá se použít i v autě bez isofixu.

ladybird
Ukecaná baba ;) 1745 příspěvků 17.05.10 18:34

Máme isofix a jsou super, upevníš je i pásy, pokud nemáš v jiném autě isofix. Neměnila bych, mám je na dvojčata :palec:

Příspěvek upraven 17.05.10 v 20:49

Panuška
Neúnavná pisatelka 17043 příspěvků 17.05.10 19:36

Máme duoplus ta je isofixová ale bacha jde připevnit i jen na pásy do auta kde není isofix. Taky jsem to řešila protože my isofix máme, ale oboje rodiče ne. :wink: :wink: Určitě se ti ozve i steeve. :wink:

steeve
Kelišová 6950 příspěvků 18.05.10 08:46

jestli máte isofix a chcete i poutat pásem tak jděte do Safefix plus, je větší než Duo plus( je to stejná velikost jako u King pluis) ale má navíc tu možnost poutání isofixem, který je rychlejší a bezpečnější

Rézinka
Kecalka 184 příspěvků 18.05.10 10:04

steeve děkuji. takže myslíte, že safefix plus je nejbezpečnější a nejlepší volba? ta noha jde do všech aut? my máme suzuki grand vitara, další auta v rodině (prarodiče a spol.) jsou jeep grand cherokee z roku 2002, mercedes A 3dv., suzuki sx4 a škoda fabia.
chci pro panáčka to nejbezpečnější, a ač jsem škudlil, tady mi na ceně nezáleží, protože jezdíme autem dost často. děkuji :)
a díky holky :)

steeve
Kelišová 6950 příspěvků 18.05.10 16:13

Rézinko, ano Safefix plus s tou nohou: http://autosedacky.mimishop.cz/detail.php?…
jde do všech Vašich aut, a je z nich nejlepší

Buddy0607
Nováček 2 příspěvky 09.07.13 12:02
Duo plus nebo King plus 2013 (ROMER)

Dobrý den

Dokáže nám někdo poradit a říci názor na Romer duo plus (isofix) a king plus, bez isofixu?

První cena 5800, druhý cena 4400 kč.
Isofix v autě máme. Sedačka tam bude téměř stabilně, moc se oddělávat nebude.

Je to nutné, lepší, bezpečnější ten isofix nebo jen „zbytečný“ nadstandard?

Děkujeme za zkušenosti

Buddy

steeve
Kelišová 6950 příspěvků 11.07.13 09:12

@Buddy0607 pokud v autě máte isofix tak je lepší ho využít, dle statistik totiž isofixové sedačky jsou v 97% aut správně připevněny, kdežto sedačky na pásy pouze ve 30%, to je velký rozdíl v bezpečnosti, mít dobře uchycenou sedačku

Hančííí 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.13 23:07

Dobrý den,
která ze sedaček by byla lepší pro vůz Škoda Fabia, Römer King Plus či Römer Duo? Jaké jsou Vaše zkušenosti s těmito autosedačkami? A jaký máte názor na bazarové autosedačky? Díky za odpověď.

steeve
Kelišová 6950 příspěvků 01.08.13 08:04
@Hančííí píše:
Dobrý den,
která ze sedaček by byla lepší pro vůz Škoda Fabia, Römer King Plus či Römer Duo? Jaké jsou Vaše zkušenosti s těmito autosedačkami? A jaký máte názor na bazarové autosedačky? Díky za odpověď.

záleží jestli v autě máte isofix nebo ne, King plus je pouze na pásy, Duo plus je na isofix i na pásy
u bazarových nemáte jistotu v jaké stavu sedačky jsou, když pořizovat použitou tak nejlépe od známých, kde máme jistotu, že s ní nebourali a zacházeli s ní dobře

Hančííí 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.13 14:57

Isofix v autě máme (jen jsem se dočetla a nevím, je-li to pravda, že „ne všechny isofixové sedačky jdou do všech isofixových aut“).
U King plus se mi líbí hlav. opěrka, přijde mi to bezpečnější (u Dua, tuším, v základní výbavě není) a někde jsem se ještě dočetla, že je King prostornější a pohodlnější (náš klučík měl ve 4 měsících 8 kg a i na délku se nám nějak rychle vytahuje…) ;o)

steeve
Kelišová 6950 příspěvků 01.08.13 16:14
@Hančííí píše:
Isofix v autě máme (jen jsem se dočetla a nevím, je-li to pravda, že „ne všechny isofixové sedačky jdou do všech isofixových aut“).
U King plus se mi líbí hlav. opěrka, přijde mi to bezpečnější (u Dua, tuším, v základní výbavě není) a někde jsem se ještě dočetla, že je King prostornější a pohodlnější (náš klučík měl ve 4 měsících 8 kg a i na délku se nám nějak rychle vytahuje…) ;o)

ano, King plus je prostornější než Duo, a tak když chcete mít tuto prostornější sedačku a přitom na isofixu, tak místo Duo pořiďte Safefix plus: http://autosedacky.mimishop.cz/katalog.php?… a do Fabie pasuje

Hooponopono
Nováček 3 příspěvky 05.10.13 12:20

Dobrý den,

my isofix v autě nemáme (možná do budoucna pořídíme auto s isofixem, ale zatím ne, takže pokud bude v autosedačce, bude to plus), zvažujeme zda versafix nebo king plus, příp. xtensafix, ale xtensafix se nám zdá pro větší děti i když je od 9 kg (my máme 1 roč. chlapečka, 11 kg). Která myslíte, že by byla z těchto nejlepší? Nevím, zda to má vlyv na to jak autosedačka sedí v autě, ale my máme audi A6. Děkuji mnohokrát za názory. ;)
Martina

steeve
Kelišová 6950 příspěvků 06.10.13 18:26

@Hooponopono záleží kdy chcete pořizovat nové auto s isofixem, ale pokud to nebude do cca 2 let, tak asi nemá smysl nyní kupovat sedačku s isofixem a nejlepší bude ta King plus, protože Versafix je menší, a ta výhoda isofixu se v autě bez isofixu vytrácí a Xtensafix do auta bez isofixu stejně nemůžete přidělat.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >