Jak obarvit frote potah?

2964
16.5.10 09:08

Jak obarvit frote potah?

AHoj holky,

koupili jsme klukum letni potahy na autosedacky a bohuzel je meli jen ve svetle modre barve, coz se mi nelibi, pac na nich bude videt kazda smouha.
Chci se proto zeptat jestli nemate tip, jak je obarvit na nejaky temnejsi odstin? Prat se muzou jen na 30 (asi kvuli gumickam,ktery to v sobe ma) :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24467
16.5.10 09:28

Pokud je cílem eliminovat viditelnost případných fleků, udělala bych to sypanou batikou…

Látku namočit aby byla jen trochu vlhká, volnou rukou posypat barvou práškovou (Duha?) na textil, poskládat do balíčku a dát do sáčku, sáček zavázat a vrazit to do mikrovlnky na plný výkon aspoň 10 minut - já jsem to nikdy tak dlouho nevydržela, protože ten sáček se hrozně nafukuje a bojím se, aby mi to neruplo, takže těch 10 min stojím u MW a vždycky jak už je sáček úplně nafouknutý, tak ji vypnu než splaskne, pak zas zapnu až se nafoukne - těch 10 minut dohromady=)
No a pak vymáchat, možno v octové vodě, ať se ty barvy zafixujou.
Vyzkoušej na nějakém tričku a uvidíš.

Ale při jakémkoli barvení bych se bále, že když se pak v sedačce třeba zpotí nebo rozbryndají pití, že se ta barva zapustí do oblečení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8927
16.5.10 10:06

Ahoj Marjanko, zkusila bych se kouknout v drogerii (mívali to i v Tescu) na návod na barvy na textil do pračky, nikdy jsem to nezkoušela, ale mělo by to jít i při nižších stupních.

Jednou jsem barvila i barvami za studena, dají se koupit po čtyřech a vzájemným mícháním vytvoříš i další barvy. Strčilo se to pak mokré do pytlíků a nechalo asi 24h a výsledek byl zářivý. Možná má něco ke koupi na stránkách Brýdová… www.brydova.cz

Barvení zdar :lol: :palec:

PS: vařenou batiku nebo sypanou v mikrovlnce bych nezkoušela, aby se ty potahy nezničily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72051
16.5.10 10:57

Já tedy barvím dost často, ale tady bych se hodně bála toho pouštění na sedačku, povedlo se mi takhle obarvit si bílé kalhoty v místě, kde dosedal batoh přes barvené tričko, tak by se možná spíš smířila s případnými fleky na letním potahu než možností zničit original potah sedačky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama