Jak velké dítě do romer king plus?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 10.05.10 16:10
Jak velké dítě do romer king plus?

Holky, dneska nám přišla autosedačka romer king plus, ale malá se v ní vzteká. Nevím, jestli tem není moc „zamáčknutá“. Má 9 měsíců, devět kilo i krásně sama sedí, ale měří jen 70cm. Není to tím? Kolik měřily vaše děti, když jste je dávali do romera? myslela jsem, že se nám cestování zpříjemní, až přesedláme z vajíčka, ale nevypadá to :nevim:

Jak maminky hodnotí Britax Römer King plus

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
teresa20
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.10 16:34

Týjo, máte nového romera z kolekce 2010?
My ho máme a malému trošku vadí ten široký límec kolem hlavičky, taky se vztekal.

Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 10.05.10 16:38

ahojky máme romer duo plus, ten teda nemá ten límec, ale jinak dle mě to samé (jen je na isofix, ale neber mě za slovo) malá v 10 měsících měla 72 cm a i když jí tam teď posadím (nevím kolik teď přesně měří) tak má ty pásy docela hodně nad ramínkama.Takže ještě setrvávám ve vajíčku. Ale jí je vajíčko ještě „velké“ má tam ještě rezervu. Jinak jsem nezkoušela ale doufám, že jak uvidí ven tak bude taky spokojenější - tak mě nestraš :lol: :lol: :lol: Ve vajíčku už jí to totiž neba.

steeve
Kelišová 6974 příspěvků 10.05.10 16:52

Týjo, velikostně je dobře na sedačku King plus, ale pokud se vejde do vajíčka nechte ji tam, to se nic nestane.
Naše přesedlala z vajíčka do Kinga na stejně, také 9 měsíců, 9 kg a měla cca 75cm
Panuško, výška pásů se dá regulovat, posuňte je tak, aby šly v rovině s rameny, u Duo plus se to šteluje za sedačkou, a Duo plus není stejný jako King plus, nejen že je an isofix, je to úplně jiná vajńička, jiná regulace výšky pásů, nemá podhlvník,( King plus a Safefix plus jsou stejné jen s rozdílem isofixu)

andreejs
Kecalka 194 příspěvků 10.05.10 16:52

NAše Juli ji měla cca. od 8m. Vajíčko už jí bylo malé :-( , takže jsme byli nuceni,ale u nás teda v pohodě :nevim: Měla cca. 73-75cm a necelých 9kg. Jinak ten zahlavník s těma ramínkama se dá přece posunovat.. :wink:

Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 10.05.10 16:54

Aha tak to se omlouvám, myslela jsem že to je stejné. No s tím seřízením, pásy mám dané na nejnižší polohu, ale stejně je má tak 5 cm nad ramínkama (odhadem) ale jak říkám, je to v podstatě ta rezerva, kterou má ještě ve vajíčku, takže zůstáváme tam :lol:

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 10.05.10 16:55

No, my se právě ve vajíčku můžeme vzteknout! Takže se to dá posunout, jo? Musíme to nějak ošéfovat. Mimochodem, sedačku máme od vás, steeve :-D

loola
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 10.05.10 16:56

taky přidám svou trošku do mlýna :-)
malý měl v 6měs 9,58kg a 71cm a ve vajíčku byl napráskaný takže jsme na delší trasy koupili kinga 2010. tu hlavovou opěrku má taky dost na těsno, nemluvě o tom, že už ji máme na tom předposledním stupni a to má 7měs :roll:
jinak se v ní dost potí, vaše mimča taky?
jezdí v té ležící poloze ptž ještě sám úplně nesedí. evidentně je tam spokojený, zatím ještě nezuřil. jen doma když jsme ji prvně zkoušeli :lol:

steeve
Kelišová 6974 příspěvků 10.05.10 17:07

Loolo, to mi neříkejte, že máte opěrku na předposledním stupni, to ji má moje 4,5 letá dcera zde na fotce, a měla 16,5 kg a 106 cm

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 10.05.10 17:13

Ta opěrka kolem hlavy na těsno asi má své opodstatnění, že jo?

loola
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 10.05.10 17:16
steeve píše:
Loolo, to mi neříkejte, že máte opěrku na předposledním stupni, to ji má moje 4,5 letá dcera zde na fotce, a měla 16,5 kg a 106 cm

beru zpět, nezkoušela jsem kolik stupínků je do vrchu brala jsem to od oka, tak nám zbývají asi tři nebo čtyři. opěrka je cca 5 cm od vrchu.
možná se to srovná až bude sám sedět :think:

steeve
Kelišová 6974 příspěvků 10.05.10 17:23

Týjo, sasmozřejmě že ta opěrka má svoji důležitou roli, proto ty sedačky s velkými opěrkami mají nejlepší výsledky bezpečnostních testů,
ona ta opěrka není tvrdá, takže i když to vypadá, že dítě utlačuje, tak když na ni šáhnete tak se lehce dá posouvat, ona tam je proto, aby tlumila náraz z boku, a hlava je jak jistě všichni víme to nejzranitelnější místo, a ono ani nejde o to kolik materiálu je mezi hlavou a nárazem, ale kolik různých vrstev tam je, proto je vlastní korpus sedačky, pak polystyren, pak polstrování, a pak opěrka, která je zase z polystyrenu a polstru, takže na sobě nezávislých 5 vrstev a každá absorbuje část nárazu, tak aby hlava dítěte dostala co nejmenší ránu, proto je to všechno pružné a v případě nárazu opěrka drží hlavu a kontrolovaně se sní pohybuje.

loola
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 10.05.10 17:26
steeve píše:

schválně jsem vám ho vyfotila :-)
se sedačkou jsme jinak moc spokojení, tak snad nám vydrží co nejdéle :palec:

steeve
Kelišová 6974 příspěvků 10.05.10 17:48

loolo, tak to jste někde na dolních pozicích, to máte ještě místa na růst habaděj

Livlin
Ukecaná baba ;) 1526 příspěvků 10.05.10 18:19

Týjo, taky jsme pořídili sedačku romer king plus, kolekce 2010, a asi kvůli těm uším si tam syn nechtěl vůbec sednout, řval šíleně, ani jsme to nemohli v obchodě vyzkoušet. Sedačku jsme nechali asi týden v obýváku, dávali do ní medvídka a ukazovali, jak se tam medvídek těší a jak ho to baví :lol: Časem si tam začal sedat sám. Sedačku jsme dali do auta a je to bez problémů. :dance: Jinak se nám tam taky někdy zpotí. Máme černý potah a v obchodě nám říkali, ať si na to pořídíme ještě nějaký potah, třeba jen ušitý, že jak se v tom bude dítě potit a bude na sedačku svítit do auta sluníčko, že časem ta barva vyšisuje. Toť naše postřehy 8-)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Nejhorší věc na pákistánské base? „Vadí mi turecké záchody,“ vzkázala Tereza

Pašeračka Tereza v pondělí opět stanula před pákistánským soudem, po pár... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >