Rohový dřez - jak nakombinovat kuchyň

56
7.5.09 15:51

Rohový dřez

Ahojte holky,
budeme předělávat kuchyň ve tvaru U a já přemýšlím o rohovém dřezu. Chtěla bych mít i myčku vedle dřezu, ale mám pocit, že to bude asi nepraktické. Když ji otevřu, tak tam budu mít asi dost málo místa, že? Máte to tak někdo? Můžete mi napsat Vaše zkušenosti a jestli by ste si to tak nechaly udělat znovu? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2087
7.5.09 16:01

Kde budeš mít málo místa? Rohové dřezy se dělají často a myčka hned vedle nich vždycky. Hlavně kvůli rozvodům vody a odpadům. Neviděla bych v tom problém :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5233
7.5.09 17:33

Mám, vyhovuje mi to a přijde mi to fajn… Když otevřu myčku, tak samo neotevřu úplně tu skříňku pod dřezem, ale dá se trochu pootevřít, abych hodila něco do koše…když je momentální nutnost obojího. Na žádnou nepraktičnost jsem zatím nepřišla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1535
7.5.09 17:37

Ahoj,

i já to mám přesně takhle, pod dřezem mám odpadkový koš, ale nalevo od něj šuplíky a pak teprve myčku. Je to úplně super, stojím při nandavání do myčky před těma šuplíkama a je to přesně tak akorát, pohodlnné a přitom ne daleko :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1004
7.5.09 18:04

Já to tak mám a jediný, co mi na tom přijde trochu nepraktické je to, jak psaly holky, že mám koš v té skříňce pod dřezem a když při nandavání věcí do myčky potřebuji vyhodit nějaké zbytky, tak se tam nedostanu. Nicméně kdybych měla ve stejném bytě znovu řešit kuchyň, tak bych ji řešila stejně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
717
7.5.09 18:13

Ahoj, tak já mám rohový dřez, pod ním skříňku, docela velkou rohovou, vedle troubu, myčku, pračku, lednici. No a nalevo zas šuplíky a skříň na hrnce. Je to super, vyhovuje mi to :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18639
7.5.09 19:27

rohový dřeh mám a nevydím v tom žádný problém, ale mezi dřezem a myčkou mám ještě jednu skříňku. Mám totiž pod dřezem i tablety do myčky a tak, takže bych se tam při otevřené myčce nedostala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
7.5.09 19:33
vulpes píše:
Mám, vyhovuje mi to a přijde mi to fajn… Když otevřu myčku, tak samo neotevřu úplně tu skříňku pod dřezem, ale dá se trochu pootevřít, abych hodila něco do koše…když je momentální nutnost obojího. Na žádnou nepraktičnost jsem zatím nepřišla…

Mám to tiež takto, a naopak, zdí sa mi to praktické, pretože keď dávam do myčky hrnce z drezu, necákam si po celej kuchyni. K deru sa pri otvorenej myčke tiež zmestím, pod drezom mám prášok do myčky… všetko pekne pohromade. Ak by som niekedy premýšľala o novej kuchyni, tiež by som sa snažila si dať myčku čo najbližšie k drezu.

Moj rohový drez má jeden nedostatok, a to je malá odkladacia plocha na umytý riad, to jediné by som možno zmenila.

• Nahlásit
  • Citovat
1752
7.5.09 19:59

Já mám rohák a myčku vpravo od něj. Pod dřezem velkou skřínky na tříděný odpad a ještě jeden foch pod na pekáče a zapékací misky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3284
7.5.09 20:11

taky to mám tak, že hned vedle rohového dřezu mám myčku a vpoho se dostanu při otevřené myčce i do skříňky pod dřez (pro případné tablety a tak, i když ty už tam nějakou dobu nemám, ale dřív ano a bylo to vpoho … jen koš neotevřu naplno, ale to mi nevadí neboť se zbytky se do něj vejdu a že se nedostanu do plastů, no to mi fakt nevadí ..) pokud chceš můžu Ti to nafotit, tak kdyžtak písni SZ

jo a ptala jsi se, jestli bych měnila … takže v případě, že bych dávala dřez opět do rohu, tak bych to rozhodně nechala stejně :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13317
7.5.09 21:26

tak já mám taky rohový dřez a napravo hned myčku. dvířka otevřu v pohodě. pod dřezem má nádobí a při vyndavání z myčku je dávám rovnou do skříňky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1209
10.5.09 17:39

Ahoj, taky máme rohový dřez a hned vedle vpravo myčku. Nemám s tím žádný problém. V té skříňce pod dřezem máme hadry, kýble, nářadí, vrtačku a úklidové prostředky a ani jedno při obsluze myčky nepotřebuju :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
726
8.11.13 18:17

Ahoj, obnovuji diskuzi.

Poptávám se po rohovém dřezu granitovém. Chci se zeptat jaký u vás zvítězil (i rozměrově) a jestli je lepší delší strana vpředu podél s deskou nebo po stranách?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
8.11.13 18:52

@Lisa_Qr Ahoj, mám tenhle http://drezy.heureka.cz/…specifikace/#… v barvě stříbrná. Je úžasný!!! Mám moderní, minimalistickou kuchyň, tak jsem se bála, jestli nebude vypadat moc „rustikálně“. nevypadá, je super, i na údržbu. mám k němu i granitovou baterii od Franke ve stejném odstínu. Můžu vřele doporučit. Jinak odkládací plochy má dvě - já ten malý dřezík nechtěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
726
8.11.13 19:12

@baghira : je krásný jj :). A jeden z nejprodávanějších prý, já jsem však o té vaničce uvažovala a je to dobrý nejen na příbory (když je dneska už myčka většinou standard v kuchyni, tak příbory se asi už nastrkají tam (já zatím zařizuju a s myčkou zkušenost nemám). Ale prý to je dobrý i na cesení.

Jinak je určitě mezi favoritama tenhle od Franke. Je to kvalitní značka.

http://www.dobracena.cz/…-e-aluminium uvažuji o tomhle spíše, má tu vaničku, má přetočený spodek a hloubku jen o centrimetr menší jak Franke. A chci aby se tam dobře myly pekáče a římák, ten si v myčce neumím představit vůbec., A většinou se věci myjí delší stranou podél pracovní desky. Takže z toho soudím já, že když už je možnost tak lepší delší stranu dřezu mít podél desky a boky min. 36 (33 šířka starého pekáče co má doma mamka na klasický sporák a pekáče jsou do vestavěny trouby - kterou budeme mít my menší). Tak jestli uvažuju správně, ještě tak zkušená nejsem - bude to moje první kuchyně. Chlap doma říká, že už to moc řeším, že to chci mít všechno akurát správné :). :mavam: :mavam: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama