Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
Ahoj holky,
prosím Vás, jsem 5 den po porodu a bolí mě v podbřišku, hlavně při chůzi a vstávání. Co mě více znepokojuje je, že mě to při močení pobolívá. Bojím se, abych něměla zánět močového měchýře, protože jsem se v porodnici po každém čůrání sprchovala spodek studenou vodou. Nebo, myslíte, že to má také souvislost s rolováním dělohy? Jaké jste měli pocity při rolování dělohy vy?
Díky
@Chelsa
ahoj, rodila jsem CS před 3 měsíci a na rolování dělohy si pamatuju velice dobře. Hodně nepříjemná záležitost. U čůrání bolest (tedy ne vždy), na stolici také bolest, když jsem třeba blbě rychle vstala z postele bolest. Jinak to trvalo asi měsíc. Nejvíc mě to bolelo, když se mi děloha dostala na úroveň té jizvy, tak to byl pak fakt mazec.
Jinak to bylo tlačení a někdy i píchnutí.
Rolování je krásnej termín
rika se zavinovani, ale neni to jako kdyz se macka zubni pasta, jenom se zmensi ![]()
kouzelne ![]()
Ja teda to zavinovani mela dva dny v porodnici po porodu jako bolest jako silny menzes… pak uz ani tuk ![]()
Mně zavinování taky bolelo, u prvního malinko, u druhého víc a teď trnu, jak bude moc bolet u třetího.
Bolelo to hlavně u kojení, ale i při močení. Asi tak dva týdny, pak už to bylo ok.
Já zavinování dělohy u prvního necítila skoro vůbec, teď u druhého dost, ale jen při kojení a jen v porodnici, doma už ne