Romer Kid - nějaké nevýhody?

207
19.2.10 17:10

Romer Kid - nějaké nevýhody?

Pročetla jsem několik diskusí na sedačky 15-36kg a rozhodla jsem se koupit Romer Kid. Většinou si tu všichni tu sedačku chválí. Ale ráda bych znala i nějaké nevýhody / špatné zkušenosti / čím vám nevyhovuje? Např. šířka sedačky, opěrka hlavy atd. prostě cokoli… Synovi jsou 3 roky, váží cca 13 kg a nejpozději tak za 2 měsíce se bude muset stěhovat do nové sedačky, aby uvolnil tu současnou ségře:-) Předem děkuju za jakékoli zkušenosti!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Máte zkušenost s Britax Römer Kid - TrendLine?

Přidejte zkušenost s Britax Römer Kid ...
Napsat příspěvek

Reakce:

15320
19.2.10 17:18

No nám nejde to polohování do odpočinkové polohy, možná je to i sklonem sedadel v autě. :nevim: Vyklopím to a stejně je sedačka ve stejné poloze.
Jinak maximální spokojenost.
Ale máme celkem tři, každá má jiný potah (materiál), každá z jiné řady a ta nejdražší má pro nás nejhorší potah. Dcerka si v létě stěžuje, že ji to „kouše“, no je to takový chloupek z uměliny, na pohled pěkný, ale fakt když je vedro, tak při pohybu holých nožiček nic moc (podkládám látkovou plenou, pořídila jsem letní potahy). Takže jako druhou jsme koupili základní potah (Eric), super. :palec: Třetí máme tu střední třídu, nevím jak se jmenuje, ale je docela dobrý, ale přeci jen opět celoumělina. :mrgreen: Takže ohmatat a pak teprve kupovat. :wink: My to máme vše přes net, tak to nešlo, ale zas za super ceny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
19.2.10 18:08

CHtěli jsme Romer, ale naštěstí vzali dcerku s sebou - nesedělo se jí v tom pohodlně, bočnice hlavové opěrky byly tak výrazné a u sebe, že se tam cítila stísněně… V Maxi Cosi se cítila dobře, ochrana proti bočnímu nárazu dostatečná, tak jsme vzali zase Maxi Cosi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
19.2.10 20:18

My to polohování ani jednou nepoužili. Ale jinak, autosedačka bez jediný chyby, fakt bezvadná. Ani hlava při spaní NIKDY nespadla, takže v tomhle taky super :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
207
20.2.10 15:11

Děkuju za zkušenosti, moc! Kdyby ještě někdo o něčem věděl, prosím, sem s tím!:-) Děkuju za zkušenost ohledně „stísněnosti“ v sedačce Romer, už jsem to někde myslím taky zaslechla. Náš Kuba je vcelku hubeňour, takže to asi nebude problém, ale dobrý typ, na co si dát při zkoušení pozor. Prosím, vy ostatní s Romerem - děti nemají problém, že by tam byly nacpané? Děkuju!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
20.2.10 15:57

V kid se určitě nebude dítě cítit stísněné , vždyť má na šířku 48cm, to je jenda z nejširších, zde pro ilustraci moje dcera, 8,5 roku, 145 cm, 40 kg a dokonce v zimním oblečení v Kidfixu( to je Kid s isofixem)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
20.2.10 15:58

z hlediska pohodlí jsou jedny z nejlepších 15-36, dají se polohovat na spaní, drží dobře hlavu, mají měkké polstrování, moje děti bez problémů v nich zvládají cestu k moři

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2437
6.2.12 11:59

Tak jsme nakonec také vybrali tuto sedačku Romer Kid - konkrétně nejnovější model 2011, zdála se být fajn, ale teď jak s ní jezdíme, se mi zdá poněkud nestabilní. Bylo mi jasné, že u téhle kategorie 15-36 kg, kdy se poutá jen pásy k sedadlu auta to nebude až tak stabilní jako u těch menších autosedaček, ale i tak se mi zdá, že se hodně kýve. Připevněnou jí máme určitě správně, ale zkrátka jak je prudší zatáčka letí celá sedačka. Je to normální, máte taky takovou zkušenost? Dají se dokoupit nějaké fixační pásky? Konkrétně k té naší autosedačce jsem žádné nenašla. Možná je to jen o zvyk, byla jsem zvyklá na to, že se dítě i se sedačkou ani nehnulo ať se jelo jakkoliv rychle a do jakkoliv prudké zatáčky a tady to už takhle prostě není :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
6.2.12 12:05

dají se koupit fixační pásy, je to univerzál, hledejte je pod názvem Fixing Belt
a dá se to nahradit obyčejným popruhem z batohu, kterým přichytíte opěrku sedačky za opěrku na sedadle

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2437
7.2.12 10:54
steeve píše:
dají se koupit fixační pásy, je to univerzál, hledejte je pod názvem Fixing Belt
a dá se to nahradit obyčejným popruhem z batohu, kterým přichytíte opěrku sedačky za opěrku na sedadle

Steeve, díky moc. Ty univerzální fixační pásy to je ten Cybex? A pomůže to vůbec? Je to tedy normální, že se autosedačky téhle kategorie v zatáčkách nakládní a nesedí úplně napevno?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
7.2.12 10:56

ty pásky dělá třegba Cybex, Concord, nebo Besafe( ale Besafe je dodává přímo k sedačkám, neprodává je zvlášť)
pokud Vám správně funguje dopínání pásů,a sedačka dobře sedí na sedadle, tak by se zapnutá sedačka neměla při zatáčce naklánět, pokud se naklání je něco špatně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama