Römer Kid vs. Römer Kid Plus

570
20.1.10 15:09

Römer Kid vs. Römer Kid Plus

Omlouvám se, jestli tu tohle téma už je, prostě jsem ho nenašla, a potřebovala bych ujasnit, jestli je nějaký ZÁSADNÍ rozdíl mezi těmito dvěma autosedačkami.
Vzala jsem popis každé z nich a vyškrtala to, co je společné. Zbytek je toto - tj. kde nebyl popis shodný, uvádím:

Römer Kid
Je vybavena nastavitelnou opěrkou zad
Má pohodlné měkce polstrované područky.
Hluboké bočnice zajišťují optimální ochranu proti bočním nárazům.
Jednoduše lze na zadní zádové části vyklopit rozpěrku a zajistit tak dítěti pohodlnou odpočinkovou polohu

Römer Kid Plus
Zádová část se plynule přizpůsobí sklonu opěradla automobilového sedadla.
Jednoduchou manipulací lze na zádové části vyklopit rozpěrku pro odpočinkovou polohu
Možnost seřízení sedací plochy ve 3 stupních a tím uzpůsobení bezpečnosti a komfortu .

Znamená to, že Kid Plus nemá to, co má Kid?
Nezajímá mě rozdíl v počtu možných potahů :-)

Díky za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Máte zkušenost s Britax Römer Kid - TrendLine?

Přidejte zkušenost s Britax Römer Kid ...
Napsat příspěvek

Reakce:

16291
20.1.10 15:16

Ahoj, já teda nevim, ale podle obrázků mi přijde že mají jinak řešené pásy (vedení)

http://www.babytime.cz/…kid_alex.jpg
http://www.babytime.cz/…ex_02_RO.jpg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
20.1.10 15:29

Plus - navíc jde posouvat šířka v oblasti boků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
20.1.10 15:30

Kid plus má navíc pouze rozšiřování područek, a ty područky jsou posunovatelné, Kid je má pevné polstrované.Nic víc.
Zádné jiné rozdíly tam nejsou, obě jdou stejně naklápět, stejná výška, atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
124
7.2.10 22:57

ahoj,My tuhle sedáčku máme a jediný co vím, takže má isofix

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
8.2.10 08:49
NikolaM píše:
ahoj,My tuhle sedáčku máme a jediný co vím, takže má isofix

Nikolo, jestli máte sedačku s ISOFIXEM, tak to není ani Kid, ani Kid plus, ale Kidfix.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
949
6.12.10 21:14

Ahoj, nevíte zda u Kidfix jde taky posouvat šířka sedáku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
7.12.10 08:13

ne u Kidfixe jsou područky pevné,
ono to posouvání područek až tak velký význam nemá, a je to vidět i na prodejích, kde daleko více lidí volí obyčejný Kid před Kid plus, a poslední dobou je již více než polovina prodejů Kidfix, protože už většina aut má isofix a ta sedačka na isofixu lépe drží

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
949
7.12.10 19:07

aha, díky. :potlesk: Takže z tvé odpovědi vyplívá, že buď kid nebo kidfix. Přikláním se asi k tomu isofixu. A prosím tě, je velký rozdíl mezi potahem clasic a trent? Co je příjemnější? Barevné sedačky nechci, nejlépe kombinace černé a šedé a aby se v ní moc nepotila v létě. Líbí se mi Greta 2011.
Jo a ještě, co by jsi volil romer nebo cybex solution?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
8.12.10 08:07

classic a trend jsou potahy ze syntetiky, nejlepší na údržbu, trend má o něco lepší látku.
a určitě bych šel raději do Römera než Cybexu, z bezpečnosti už Cybex dotahuje na Römer, cenou je i Cybex levnější, ale kvalita potahů i postrování je u Römera lepší- ale to člověk pozná až když si sedačku vyzkouší, z netu se to nepozná. Moje děti zkoušely oboje a nakonec jezdí v Römeru, je jim příjemnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
949
8.12.10 08:29

tak jo, díky moc :palec:
ještě nevím zda to budeš vědět ty nebo poradí někdo jiný. Nyní máme sedačku king plus uprostřed v autě a hledala jsem tam včera ty oka na isofix a našla jsem je jenom na bočních sedadlech. Je možné že se nedělají na prostředním sedadle?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
8.12.10 08:45

ve většině aut je isofix pouze na krajních sedadlech , protože prostřední sedadlo je zmenšené.
isofix na prostředním sedadle je pouze u těch aut, kde jsou všechny 3 sedadla stejně velká, tedy většinou vozy MPV např. VW Sharan a pod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
949
8.12.10 08:52

máme sedadla dělená, všechny stejné - toyota verso. Budu muset udělat blbou a zajet do servisu se zeptat :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
8.12.10 08:57

ušetřím Vám cestu, Toyota Corola Verso, i Toyota Avensis verso má isofix pouze na krajních sedadlech, nemá uprostřed
to s tím MPV není také pravidlem, mají to jen některá( proto píšu nahoře většinou a ne všechny), já mám Peugeot 807 a také má isofix jen na krajních

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
8.12.10 09:04

ono těch aut , kde jsou všechny 3 sedalda opatřena isofixem je málo, např.:
Fiat Ulyse, Citroen C8,Lancia Phedra,MB Viano, Opel Insignia, Renault Espace,Renault Trafic, Seat Alhambra,VW Sharan, VW T5, a to je vše.
a ačkoliv třeba ten můj P 807 byl ze začátku vybaven isofix i uprostřed, a dokonce v katalozích to stále píšou, tak později změnili systém sklápění prostředního sedadla na stoleček a již tam isofix není, takže to samé asi bude u novějších Citroen C8, Fiat Ulyse a Lancia Phedra- je to stejné auto jen s jinými názvy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama