Romové - Anglie a Kanada

komornilhotka
27.4.17 20:18

Romové - Anglie a kanada

Zdravím, měl bych dotaz jaký mate celkovej názor na romskou komunitu at už v ČR nebo slovensku nebo i ty kteří v tísících odchazejí do ANGLIE A KANADY, zajímaly by mě proč zrovna romové utíkají do anglie a kanady… když všichni ví že tyto země bez znalosti jazyka a urovně vzdělání jsou bohužel dost pro život tvrdé a nic tam není zadarmo… nekvalifikované práce jsou i tímto dost málo placené..tak co je tam vubec táhne jaky mají duvod :nevim:?

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

5200
27.4.17 20:39

@komornilhotka Odpovím ti jinak… Máme část rodiny v Kanadě (jsme tedy normální bílí), žijí tam už víc jak 20 let, vystudovali tam, mají práci, dům, děti, zapadli mezi Kanaďany. A tito moji příbuzní mi vždycky říkají, že se strašlivě stydí, když tam přijedou cigáni z Čech a bivakují tam na letišti, zabarikádují se tam a požadují dávky (byla to tak před pár lety, velká aféra). Prý se pak neodvažuje říct, že jsou původně Češi, protože tato spodina tam dělá Čechům neuvěřitelnou ostudu. Takže asi tak. V Kanadě ti nikdo nedá nic zadarmo, sice tam funguje nějaká forma podpory, která je i celkem štědrá, ale co vím, je to časově omezené a pokud nesplníš po čase nějaké podmínky, máš smolíka. Ale možná, že už to je jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
27.4.17 20:41

V anglii jsou dobré dávky, mi je to jedno ať se stěhují pryč klidně všichni, budu jen ráda

• Nahlásit
  • Citovat
1248
27.4.17 20:51

Taky je nemám ráda. Pokud jsou ale slušní, nemám s nima problem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
927
27.4.17 20:57
@Doe_Jane píše:
V anglii jsou dobré dávky, mi je to jedno ať se stěhují pryč klidně všichni, budu jen ráda

Uvidíme jak dlouho tam budou pro nemakačenky se spoustou děcek dobré dávky :-D Doufám, že ne moc dlouho. :mrgreen: Aneb jedna z výhod Brexitu je, že tohle nejspíš přestanou podporovat. Pokud romové pracují, je to něco jiného. @komornilhotka V UK mi přijdou dobré mzdy. Pokud je člověk součást pracujícího páru, je to lepší než tady. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5168
27.4.17 21:08
@Walburga píše:
Uvidíme jak dlouho tam budou pro nemakačenky se spoustou děcek dobré dávky :-D Doufám, že ne moc dlouho. :mrgreen: Aneb jedna z výhod Brexitu je, že tohle nejspíš přestanou podporovat. Pokud romové pracují, je to něco jiného.
@komornilhotka V UK mi přijdou dobré mzdy. Pokud je člověk součást pracujícího páru, je to lepší než tady. :nevim:

No jo, jenže oni chtějí zrušit dávky (sociální výhody) i pro pracující lidi z bývalého východního bloku. A už se to šíří jak lavina přes Německo, Rakousko, Dánsko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2231
27.4.17 21:17

@Walburga spoustu deti uz opravdu nepodporuje nic, strop jsou dve deti, na vic uz zadne davky (krome zakladniho pridavku na deti) nedostanes. Plati to od lonskeho dubna. Pokud tedy predtim davky na deti brali, tak je budou brat dal, ale jakmile by se treba jejich narok snizil, tak uz se to zpet nevrati, proste dve deti a dost.

Pracuji v humanitarni organizaci v UK uz dost dlouho, vysoke davky jsou dost mytus, vysoke se mohou zdat v porovnani s ceskymi prijmy, ale rozhodne ne se zdejsimi. K ziti jsou pro ty, kteri maji deti se specialnimi potrebami, ze treba maminka muze zustat doma, ale teda skromne ziti, ja bych tak zit nemohla (mam specialni dite, takze o tomhle mam i osobni prehled).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
121
27.4.17 23:15

Po Brexitu se vrátí do ČR

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
927
28.4.17 09:32
@Zabatko píše:
No jo, jenže oni chtějí zrušit dávky (sociální výhody) i pro pracující lidi z bývalého východního bloku. A už se to šíří jak lavina přes Německo, Rakousko, Dánsko.

Tak to jsem zvědavá :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
927
28.4.17 09:35
@ELIbeta píše:
@Walburga spoustu deti uz opravdu nepodporuje nic, strop jsou dve deti, na vic uz zadne davky (krome zakladniho pridavku na deti) nedostanes. Plati to od lonskeho dubna. Pokud tedy predtim davky na deti brali, tak je budou brat dal, ale jakmile by se treba jejich narok snizil, tak uz se to zpet nevrati, proste dve deti a dost.Pracuji v humanitarni organizaci v UK uz dost dlouho, vysoke davky jsou dost mytus, vysoke se mohou zdat v porovnani s ceskymi prijmy, ale rozhodne ne se zdejsimi. K ziti jsou pro ty, kteri maji deti se specialnimi potrebami, ze treba maminka muze zustat doma, ale teda skromne ziti, ja bych tak zit nemohla (mam specialni dite, takze o tomhle mam i osobni prehled).

Právě, dřív to šlo. Zas na druhou stranu, proč by měl stát podporovat cizí lidi, místo svých vlastních. Vím jaké jsou příjmy v UK, jaké jsou náklady. Je dobře, že někde dostali rozum a sociální systém už nebude charita.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama