Rotační autosedacka bez isofixu

104
25.10.20 07:30

Rotační autosedacka bez isofixu

Dobrý den, jdu si pro radu. Za nedlouho budeme přecházet z vajíčka na klasickou autosedacku. Bohužel jsme zjistili, že v autě nemáme isofix, takže shanime bezpečnou autosedacku bez isofixu a nejlepší aby byla rotační. Máte někdo? Děkuji za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
73595
25.10.20 07:43

@Jana84667 No, na tohle se myslim stačí zamyslet - jak by asi mohlo rotovat neco, co musi byt bezpecne pripoutane 3 bodovym pasem? Takze se nejdříve rozhodni, zde chces protismernou nebo po směru a pak se da vybirat. Obecne jsou dobre romer, besafe, cybex.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6335
25.10.20 08:15

Koukala jsem našla jsem autosedačky na pás, co jdou připoutat buď po nebo proti směru, ty které mají otočnou základnu jsou příliš těžké s vysoko položeným těžištěm aby držely jen na pásu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
25.10.20 08:37

Na isofix a rotační nenajdeš. Zkus prosím kouknout po protisměrné sedačce, je bezpečnější. Ano stojí více, nemá na sobě obrázky, je těžká, nekoupíš ji v globus atd… Zkus centrum autosedaček. Přijedeš tam autem, vyzkoušíš v autě, dítěti jak pasuje. Na rozhodování jakou doporučit je málo informací. Váha a věk dítěte, typ auta, finanční možnosti. :nevim: joie stojí od 4500, axid třeba od 8000, klippan 9000… : :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1760
25.10.20 09:04

Máme objednanou Joie Stages Isofix ale je i bez isofixu Joie Stages. Je do 25kg a je obousměrná. Nám byla v babyplace doporučena. Jen je nejlepší přijet autem. Máme dva auta (oba jsou na isofix) ale v mým autě jsou kratší pásy.. takže bych autosedačku v protisměru na pásy nezapla.. ale vajíčko zapnu. Takže nejlépe přijet autem a rovnou si to vyzkoušet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19771
25.10.20 09:13

Rotační bez isofixu nejsou, ale obousměrné na pásy ano, třeba klippan triofix má základnu a autosedačku můžeš mít protisměru do 18kg, pak ji otočíš posměru, joie má taky pár takových autosedaček nebo i romer je minimálně 1.
Jak tu radí @Jambik jela bych do Centra autosedaček, tam umí poradit (radí i přes FB) podle auta a podle dítěte (výška, váha, stáří).
Nebo se v některých autech dá ten isofix dodatečně přidat, pokud bys trvala na otočné (já mám pro syna romer dualfix m i size otočnou)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7172
25.10.20 19:56

Nevím, co si představit pod rotační sedačkou. My máme Maxi cosi Opal, pokud má být sedačka proti směru jízdy, nebo po směru jízdy, musí se jinak připoutat. Jako negativum je těžká váha a poutání samotné sedačky je trochu složitější, než jsem viděla u jiných. Ale pokud sedačku nebudete každou chvíli přehazovat do jiných aut, tak je to fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama