Rotaviry bez zvracení

Theodoula
6.8.15 11:26

Rotaviry bez zvracení

Prosím maminky co máte zkušenost, syn měl velmi vysoké teploty 2 dny, dnes 3.den po podávání Nurofenu mu teplota klesla. 1. den teplot vyzvrátil bylinkový čaj, ale bylo to pouze 1× a pak už nezvracel. 2. den začal průjmovat. Byli jsme u dr. a je to prý z veder. Takže má 2. den průjem, hodně vodnatý a do zelena, má křeče do bříška. Teplota ustupuje, ale mám obavy, jak to bude pokračovat… Myslíte, že by mohlo jít o rotavirovou infekci? Mám jít k dr.? Má dietu, snažím se mu podávat Tasectan (Smecta pro děti) a nutím ho pít… Jídlo nechce. Je mu 3,5 a i bez hladovění vážil jen 14kg, teď je jak papírek slabý…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

69009
6.8.15 11:28

@Tatian A není jedno, zda jde o rotaviry nebo ne? Buď zvládne dostatečně pít a zvládnete to doma, nebo ne a pak to bude na kapačky, bez ohledu na to, zda to rotavir je nebo není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Theodoula
6.8.15 11:33

@j.a.n.i1 To jsem se právě nedočetla, jestli se rotaviry neřeší ještě nějakou jinou léčbou… Nebo platí to co u jiných průjmů, bez rot… Proto se ptám. Když mi dr. tenkrát nabízel očko, popisoval mi ty nejhorší scénáře, tak mě to teď děsí…

• Nahlásit
  • Citovat
15089
6.8.15 11:34

Přesně tak - rotaviry se nijak speciálně neléčí a vůbec není podstatné, jestli je zrovna Tvůj syn má nebo nemá.

Buď se jeho stav zlepší (průjem při probiotikách, Enterolu či podobném léku a dietě ustoupí + nedojde k dehydrataci) a pak bude vyřešeno - nebo se stav nezlepší nebo dokonce zhorší a pak skončí v nemocnici… bez ohledu na to, jak se jmenuje virus, který to způsobil.

Přeji brzké uzdravení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23724
6.8.15 11:47

Naše děti měly rotaviry loni. Starší (tenkrát 2,5 roku) skončil ve špitále, zvracel i průjmoval. Malej (tenkrát 6 neděl) měl jen horečky a průjmy.
Ani v tom špitále s ním nedělali nic speciálního, měl Enterol, dietu. Mimino mělo jen UM do rýžovýho odvaru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4674
6.8.15 11:54

Zelená stolice může být i salmonela.
Dcera teď má rotaviry + salmonelu, taky nezvracela.
Nijak se to neléčí, ale určitě můžeš tělu pomoct, aby to zvládlo. Dáváme probiotika (Enterol), speciální bylinkový čaj na tyhle stavy, koloidní minerály, teď mám i bylinky od číňana a lepší se to parádně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Theodoula
6.8.15 12:02

Tak jsem manžela vyslala pro enterol, snad zabere a syn ho pozře. Hlavně teda hlídat kolik vypije… V tomhle počasí to je něco…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama