Roupy u dětí

Anonymní
5.11.20 19:04

Roup u dětí

Dobrý večer chtěla bych se zeptat, použil někdo zvas wermox u 7 měsíčního mimina? :? U dcery 2 roky se objevil roup dětský doktor nám předepsal wermox půlku jsem měla dát i malému a dneska mu nějak kručí v bříšku. Může to být stoho? A ještě za jak dlouho roupy zmizí? Higienu dodržujeme.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
49
5.11.20 19:11

Nebát se

@Anonymní píše:
Dobrý večer chtěla bych se zeptat, použil někdo zvas wermox u 7 měsíčního mimina? :? U dcery 2 roky se objevil roup dětský doktor nám předepsal wermox půlku jsem měla dát i malému a dneska mu nějak kručí v bříšku. Může to být stoho? A ještě za jak dlouho roupy zmizí? Higienu dodržujeme.

Pokud vám to lékař předepsal, tak bych se nebála. Řekla bych, že vaše dítě má jen hlad.
Roupy svědí na zadečku, bříško může pobolivat.
Po lécích zmizí do dvou dnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4409
5.11.20 19:30

U nás měl roupy syn v době, kdy dcera měla necelý rok. Doktorka řekla, že prelecit se máme celá rodina kromě ní. Že je na ty léky ještě malá, navíc má plinku, takže si do zadku ani nemá možnost sahat. Ovšem asi po měsících, kdy jsme už všichni měli v sobe všechny ty dávky, se roupi objevili právě u dcery. Doktorka se strašně divila. Tak opět všichni nová kůra vermoxu, dcera půlku. A žádné problémy jsem nezaznamenala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4409
5.11.20 19:34

@Rossallie dcera vůbec nevykazovala známky svědění, nepohodlí, bolesti břicha atp, vůbec nic. Ani syn. Ten se jednou poskrabal na zadku, toť vše. A oni sice můžou zmizet do dvou dnů, ale jen ti živí. Vajíčka tam pořád jsou a dál se vyvíjí. Vermox zabíjí jen ty živé. Proto se musí brát 3× po těch 14 dnech nebo po měsíci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
614
5.11.20 21:03
@chaela píše:
U nás měl roupy syn v době, kdy dcera měla necelý rok. Doktorka řekla, že prelecit se máme celá rodina kromě ní. Že je na ty léky ještě malá, navíc má plinku, takže si do zadku ani nemá možnost sahat. Ovšem asi po měsících, kdy jsme už všichni měli v sobe všechny ty dávky, se roupi objevili právě u dcery. Doktorka se strašně divila. Tak opět všichni nová kůra vermoxu, dcera půlku. A žádné problémy jsem nezaznamenala.

A čemu se divila? 8o :mrgreen: Že si nemůže sahat na zadek, přece neznamená, že v něm nemůže mít roupa. Doktorka asi zapomněla, že roup se do zadku dostane ze směru od pusy :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4409
5.11.20 21:19

@Kolicek95 jo, od pusy z ruky, která si předtím sáhla na ten zadek. Ale to je fuk. Už jsme dávno všichni bez parazitu a doufám, že to tak zůstane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
614
5.11.20 22:30
@chaela píše:
@Kolicek95 jo, od pusy z ruky, která si předtím sáhla na ten zadek. Ale to je fuk. Už jsme dávno všichni bez parazitu a doufám, že to tak zůstane.

No ale ono stačí, když se někdo jiný podrbe, na něco sáhne a ona to oblízne. A ta vajíčka se roznáší i jen prdnutím. :lol: Já vím, že to je fuk, hlavně že to je pryč :kytka:. Já jsem jen úplně paf, že to ta doktorka neví, sama jsem lékař. Jako taky si musím stále leccos dohledávat a studovat za pochodu, ale teda zrovna roupy by měl mít v malíku snad každý, takže nevycházím z údivu. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama