Roupy u dospělé

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
15.4.21 23:37

Roupy u dospělé

Ahoj, poradíte prosím něco na často opakující se roupy? ted jsem dostala vermox. Mám je často a dost mě to trápí. Nyní jsem našla u syna dva v pleně :-( Kojím (syn 6měs.)a kojit rozhodně ještě chci. Poradíte prosím někdo? děkuji moc.Je to pro mě dost citlivé, prosím o zachování anonymu děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
471
16.4.21 02:00

U nás snad nic jiného na předpis nenî :roll:
Dávkování také moc nefunguje, většinou je zapotřebí užít víc, je o tom spousta diskuzí. S kojením nevím, jak jde dohromady, poraď se s dětskou. Každopádně je potřeba odčervit všechny členy domácnosti, vše přeprat a důsledně dodržovat hygienu, eliminovat sladké a třeba přidat i nějaké vitamíny, bylinky.. Neznám snad nikoho, koho by občas netrápili :hug: mě vždy vyděsí info u školky a už nakupuju česnek do zásoby a vše pak dělám týden česnekové.. chlap si pak dělá srandu, jestli by nestačilo každému nacpat jeden česnek do zadku :lol:
Ať to brzy překonáte.. je to otrava jako hrom :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67562
16.4.21 07:11

Zvýšit hygienu.. Roupy jsou nemoc malých dětí převážně kvůli špatné hygieně, víš o tom? Jinak nic jiného, než vermox není. Léčbu opakuj a na zbytku zapracuj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 08:27

@martina.se :lol: děkuji za tvuj názor, ale hygienu mám pod kontrolou

• Citovat
  • Nahlásit
67562
16.4.21 09:59
@Anonymní píše:
@martina.se :lol: děkuji za tvuj názor, ale hygienu mám pod kontrolou

Kdybys měla, nemáš opakovaně roupy :think: ostatně stačí použít i strejdu googla, všude je psané, že je to nedostatečné dodržování hygieny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 12:03

Nenech se vytočit tím, že ti někdo bude říkat, že máš nedostatečnou hygienu. Moje dcera na to trpí několik let a ne a ne se toho zbavit. Je na to náchylnější. Ostatní děti to doma nemají, takže jen o hygieně to není, všichni ji dodržují stejně. Věřím, že spousta lidí a dětí je mají, ale neví o tom, protože nejsou tak citliví, aby to v noci cítili.

Jinak vermox je naprd, pomůže chvíli a navíc ne v tom dávkování, co určí lékař, ale v dávkování
1. den 1-0-1
2. den 1-0-1
týden nic
8. den 1-0-0
9. den 1-0-0
týden nic
15.den 1-0-0
16.den 1-0-0
týden nic
22.den 1-0-0
23. den 1-0-0
bohužel balení má jen 6 tablet, takže si musíš sehnat dvě balení

Nevím, ale pokud kojíš, jestli je to vhodný lék.

Co se týče přírodnějších variant (ty nezabíjí, spíš vypuzují)
Vermophyt
Helmifit (ten se mi zdá účinnější)
domácí naložit do oliv. oleje stroužky česneku, fenykl, hřebíček (toho stačí dva) a po lžičkách užívat 3× denně
pokud máš ráda chilli, tak to je jistota

všechno si musíš ale nastudovat z pohledu kojení, to jsem nezkoumala
držím palce ať se toho zbavíte :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 01:56
@Anonymní píše:
Nenech se vytočit tím, že ti někdo bude říkat, že máš nedostatečnou hygienu. Moje dcera na to trpí několik let a ne a ne se toho zbavit. Je na to náchylnější. Ostatní děti to doma nemají, takže jen o hygieně to není, všichni ji dodržují stejně. Věřím, že spousta lidí a dětí je mají, ale neví o tom, protože nejsou tak citliví, aby to v noci cítili.

Jinak vermox je naprd, pomůže chvíli a navíc ne v tom dávkování, co určí lékař, ale v dávkování
1. den 1-0-1
2. den 1-0-1
týden nic
8. den 1-0-0
9. den 1-0-0
týden nic
15.den 1-0-0
16.den 1-0-0
týden nic
22.den 1-0-0
23. den 1-0-0
bohužel balení má jen 6 tablet, takže si musíš sehnat dvě balení

Nevím, ale pokud kojíš, jestli je to vhodný lék.

Co se týče přírodnějších variant (ty nezabíjí, spíš vypuzují)
Vermophyt
Helmifit (ten se mi zdá účinnější)
domácí naložit do oliv. oleje stroužky česneku, fenykl, hřebíček (toho stačí dva) a po lžičkách užívat 3× denně
pokud máš ráda chilli, tak to je jistota

všechno si musíš ale nastudovat z pohledu kojení, to jsem nezkoumala
držím palce ať se toho zbavíte :hug:

Ahoj děkuji, tak já vím jak to doma máme, máme více dětí a opravdu si myslím, že hygienu dodržujeme. Nejstarší dcera má skoro 9let a nikdy jsme to neměli(jen teda já a to mi dr řekl, že by si měla zajít, ale netuším teda kam),naposledy jsem to měla na začátku těhotenství což. bylo někdy v Lednu 2020 a pak až ted. Doktorka nám napsala dvě balení pro 6lidí(kromě miminka)1×tabletu za 14dní další jednu. Koupily jsme vermophyt ještě, tak uvidíme. Ten olej s česnekem zkusím, už jsem o tom někde četla. Díky ti moc :-)

• Citovat
  • Nahlásit
1
20.4.21 01:16

Párkrát jsem měl roupy v dětství i později v dospělosti. Svědění je moc nepříjemné, nutí ke škrábání a tím se znovu dostanou vajíčka do úst i při pečlivém mytí rukou. Životní cyklus roupa od vajíčka po červíka je cca 3 týdny. Dříve dostupné léky moc nepomohly, ale osvědčil se mi česnek. Denně nějaké jídlo s česnekem (topinka, v polévce, apod.) po dobu 3 týdnů. Kromě toho jsem si v dospělosti vždy při večerním svědění zaváděl na noc kousíček syrového česneku do konečníku přes gumovou rukavici, asi 1-2 cm hluboko, jen aby nevyklouzl ven. Kromě likvidace roupů to okamžitě přeruší svědění, a mírné pálení česneku je mnohem méně nepříjemné. Alternativou by mohlo být stříknutí česnekového odvaru do konečníku gumovým balonkem, ale to nemám vyzkoušené. Budu rád, když vám to pomůže a napíšete o tom zde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 22:42

Ahoj, poradím ti, jak já sem se zbavovala roupů. Byl to u mě taky běh na dlouhou trať, každopádně mám par osvědčených rad, co mi pomohly. Vermox samozřejmě, podle mě by mělo stačit normální dávkování, v lékarně sem si připlatila a koupila tabletky Wurn-ex, absolutně nejlepší věc, měla jsem po nich na 4 roky pokoj. Před pár dny sem měla podezření, takže sem je znovu zakoupila a je klid. Dále opravdu po dobu aspoň těch 14 dnů dodržovat přísnou hygienu. Umývat si zadek po stolici, mýt záchod, umývat si ruce před jídlem po jídle, vyprat prostěradlo a peřiny - po 14. dnech znovu, vytřít prach, vysát.. Odčervit celou domácnost, hlavně zvířata! Ti bývají přenašeči, ikdyž každý tvrdí, že ne. Já měla roupa VŽDY jen od kočky :oops:. Potom je fajn jíst česnek a omezit sladkosti, což u mně nikdy moc nešlo teda :mrgreen: :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 23:30

Taky jsme s tím měla v dospělosti problémy, ale fakt, jen několik let to zabralo., A pomohl mi Allicor. Není to drahé, dokonce jsme se teď koukala, ještě ho vyrábějí, zkus a uvidíš ;)
Přeji, aby zabralo, cokoliv, je to opravdu nepříjemné a člověk by si uškrábal zadnici, hrůza.
jsem moc ráda, že už s tím problém nemá. Netuším, kdy a kvůli čemu do mě tyhle potvory vstoupily :( Vždy jsem dbala na hygienu :zed:
tak hodně štěstí, ať je brzy hej :hug:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat