Epilepsie - nevím, jak mu pomoci

Anonymní
15.4.21 22:44

Epilepsie nevim jak mu pomoci

Zdravím mám přítele který má epileptické záchvaty, důvod neznámé byl na vyšetřeních ale nic nenašli. Zdá se mi že se to zhoršuje dnes ho měl Odpoledne a po pár hodinkách další prostě 2 za den. Nevim jak mu pomoci má někdo zkušenosti? Jemu 27 let.. žádné jiné zdravotní potíže nemá. Zítra jde ke své praktické doktorce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
618
15.4.21 22:54

Dobrý večer. Nejdříve navštíví svou lékařku a ta mu doporučí neurologa. Celkové ho vyšetří, udělají EEG. Pak ho poučí o o režimových opatřeních, nastaví léčbu antiepileptiky a bude hlídán. Je třeba mít pravidelný život bez nočních sluzeb. Nevim co má za zaměstnání. Taky nesmí řídit. Pravděpodobně mu vezmou na neurologii řidičák. Když se podaří onemocnění kompenzovat dá se s ním normálně žít. Je možné po dvou letech vrátit řidičák. Musí to ale řešit. Při záchvatu hlavně podložit hlavu, otočit do stabilizované polohy na bok, hlídat aby nezapadl jazyk, aby se o něco neporanil, odstranit nebezpečné předměty a hlídat aby se případně neudusil zvratky, proto na ten bok. Po celou dobu hlídat a byt s nim při volání RZP. Křeče by měly povolit cca. Za 5 minut. Jsem zdravotní sestra. Mam také může s epilepsii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 22:58

@Švédka87 děkuji vše znám.. to vyšetření už má za sebou akorad se nepřišlo nato s čeho to má tím pádem se nic neřeší. Ale už mi to leze na nervy proč by to měl jen tak zničeho nic určitě ne.

• Citovat
  • Nahlásit
409
15.4.21 23:06
@Anonymní píše:
@Švédka87 děkuji vše znám.. to vyšetření už má za sebou akorad se nepřišlo nato s čeho to má tím pádem se nic neřeší. Ale už mi to leze na nervy proč by to měl jen tak zničeho nic určitě ne.

Neměl třeba boreliozu nebo byť jen klíště?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
636
16.4.21 00:05
@Anonymní píše:
Zdravím mám přítele který má epileptické záchvaty, důvod neznámé byl na vyšetřeních ale nic nenašli. Zdá se mi že se to zhoršuje dnes ho měl Odpoledne a po pár hodinkách další prostě 2 za den. Nevim jak mu pomoci má někdo zkušenosti? Jemu 27 let.. žádné jiné zdravotní potíže nemá. Zítra jde ke své praktické doktorce.

Kamarádka má dceru, která teď měla 12 let. Před rokem se u ní z ničeho nic objevila epilepsie. Udělalo se vyšetření, nasadili se léky. Pravidelně léky brala a poctivě jak měla. Teď je 4 měsíce bez záchvatu a budou se vysazovat léky. Zkusila bych vyšetření v jiné nemocnici. Pokud máte možnost, tak bych jela do motola.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8247
16.4.21 08:25
@Anonymní píše:
@Švédka87 děkuji vše znám.. to vyšetření už má za sebou akorad se nepřišlo nato s čeho to má tím pádem se nic neřeší. Ale už mi to leze na nervy proč by to měl jen tak zničeho nic určitě ne.

Nevěřím, že to nikdo neřeší.
Jak to řeší přítel? Nepije alkohol? Spí dostatečně? Nesedí u PC zbytečně dlouho?
Co řekli na neurologii? Museli něco najít

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat