Rovnatka Invisalign

1
31.10.19 13:13

Rovnatka Invisalign

Cau holky
Mam rovnatka invisalign prvni tyden
Kvuli horni jednicce, ktera je křiva a lehky předkus.
Odhad u normalnich rovnatek byl 2 roky lecby. U invi.mi pani doktorka rekla tak rok a pul a nakonec to vychazi snad pres 2 roky :nevim: naplanovanych je celkem 80sad menem po 10dnech (zatim).
Mam totiz 8micky a zuby mam nahore dost stisnene, tudíž se musi posunout cele patro dozadu a az od 60 sady se mi teprve zacne rovnat ten predni zub, kvuli kteremu jsem si Rovnatka dala.
Vsichni v okoli, co meli rovnatka se jim lecba skoro pokazde zkrátila treba i o pul roku… nemate nekdo zkusenost s temato rovnatkama? Ze by se vam take nakonec zkratila lecba??
Premyslela jsem, ze si nechat odstranit 8micky a tim by se to treba mohlo urychlit?
Diky za odpovedi :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1.10.20 21:18

Mně se léčba nezkrátila. Naopak déle, než jsem čekala. Po ukončení budete ještě nosit retenční rovnátka. Nejdříve asi půl roku pořád, pak si to postupně můžete zkracovat. Mluvili nejdřív o roce, pak 4roky, naposledy mi řekli, že až ty retenční dlahy přestanu nosit úplně, že se zuby budou vracet zpátky a že nejlépe je nosit, alespoň jednou týdně už napořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.10.20 10:10

@Martinka-G Je to tak, udržovací fáze bývá často nezmiňovaná, pravděpodobně ze značné časové náročnosti. Invisalign jsou efektivní v drobných korekturách, ovšem jako každý systém mají výhody i nevýhody…
Případné extrakce jsou na zvážení, můžete to ortodontistovi zmínit, přinejhorším řekne, že ve vaší situaci by to nemělo takový efekt :D
Náš Instagram: @zuby.dasne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat