Rovnátka ve 30 letech?

15
6.5.16 09:47

rovnátka ve 30 letech?

Dobré poledne :mavam:, chtěla jsem se zeptat jaký je váš názor na rovnátka ve 30? Jestli není pozdě a ještě nějak chrup zachrání resp. narovnají? Mám předkus a poslední dobou jsem zaznamenala že se mi zuby tlačí ještě více dopředu. Budu ráda i za nějaké zkušenosti. Moc děkuji. K

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21535
6.5.16 09:49

V praci mel rovnatka kolega v predduchodovem veku a taky se nad tim nikdo nepozastavoval a to jestli je nebo neni pozde a jestli se ti zuby narovnaji ti nejlepe zodpovi ortodontista.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4015
6.5.16 09:52

Určitě není pozdě. Naopak u předkusů se mnohdy čeká až budou zuby ustálené, osmičky vyrostlé, čelist v konečné fázi. Naopak v pubertě je rovnání příliš na nic a taky spousta lidí má pak rovnátka znovu, protože se jim chrup rozjede s tím jak se mění čelist.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
6.5.16 09:59

Já si je nechala nandat v 28 letech, teď už je mám sundané. Měla jsem samé obavy jako Ty, ale teď absolutně nelituji a jsem šťastná za to, že jsem se takhle rozhodla… Měla jsem hodně mezery, teď mám zuby krásně rovné. Určitě do toho jdi!!! :-) Stojí to za to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
6.5.16 10:00

Určitě to není pozdě. Také o nich přemýšlím. Byla jsem u ortodontisty v pubertě a to mi řekli, že není možné mi dát rovnátka, protože jsem měla mezi zuby mezery, ale jak stárnu, tak zuby se k sobě přibližují, tak to půjdu zkusit nejspíše znova, jestli už jsem na ně „zralá“. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
6.5.16 10:17

Všem moc děkuji za reakce :-) co se týče vzhledu tak bych určitě nebyla nadšená ale zase to tolik neřeším. Vždycky jsem se za zuby styděla a s rovnátky bych věděla že to konečně už nebude mít dlouhého trvání. Spíše jestli to pomůže a koukám že zřejmě ano :-) Zajdu si na konzultaci k ortodontistovi a uvidí se. Můžu se ještě zeptat na kolik to celé asi vyjde? Slyšela jsem o cca 20tisíc?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4015
6.5.16 10:23

@Korralina platí se většinou určitá částka za zámeček - tzn. záleží kolik budeš mít zubů - někdy je potřeba vytrhnout třeba čtyřky, tak pak je cena nižší :lol:, pak cena za drátky. Nejdříve se nasazuje jedna čelit a většinou za půl roku druhá. Také záleží zda si dáš keramiku, plast nebo kov. Plast (průhledné) vyjde cca 8.000,– jedna čelist v průměru, ale každý ortodontista má samozřejmě trochu jiné ceny. Většina má cenu uvedenou na stránkách, se tak se podívej kam chceš konkrétně jít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
6.5.16 10:34

Moc děkuji na info. Mrknu na stránky ort. tady v okolí :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
6.5.16 11:06

Já jsem měla kovové a 8 000,– mě stály obě patra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
959
6.5.16 17:27

@Korralina Měla jsem v 35ti :D A dobrý. Zuby mám rovný a co si kdo myslel jsem neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
6.5.16 17:53

@Korralina Nechci ti brát iluze, ale pokud máš opravdu PŘEDKUS, rovnátka ti nepomůžou. To je jen na předléčení před chirurgickou operací čelisti.
Ale jestli ho máš opravdu výrazný, stálo by to za to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.16 19:01

@Korralina
Je mi 51 a mám asi tři týdny rovnátka. Po diskuzích mezi Vámi mladými jsem se rozhodla udělat něco pro sebe. Zpočátku jsem si myslela, že to nedám, ale první posuny zubů jsou vidět a moje sebevědomí a naděje na lepší vzhled stoupá. Zatím mi žádné zby netrhali a to mám předkus, tak uvidím, co mě čeká. Mám skvělého doktora, kterému věřím!

• Citovat
  • Nahlásit
98
6.5.16 19:32

Anonymní, opravdu se u tebe jedná o léčbu předkusu? Není to překus? Léčbu předkusu u dospělého pacienta si rovnátky neumím představit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
6.5.16 20:16

@Lupek

Nevím, byla jsem u dvou ortodontistů, jedna mi chtěla vytrhnout jedničku s tím, že mám předkus a stejně mi i po léčbě zůstane. Tak jsem zašla k jinému doktorovi a ten mi řekl, že mi trhat nic nebude a že mi zuby zbrousí. Podrobnosti neznám, mám tři přední zuby již „nevlastní“ po nehodě z dětství. Laicky vypadám tak, že zuby na obou čelistech mi trčí dopředu, protože nemají místo. Mělo by se mi to srovnat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
6.5.16 20:40

@Jarka12 A když skousneš (na stoličky), máš horní zuby přes dolní nebo obráceně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat