Rozchod - hypotéka a úvěr

Anonymní
1.2.20 21:09

Rozchod - hypotéka a úvěr

Zdravím. Před 1,5 rokem jsem se s přítelem po 10 letém vztahu (a s 8 letou dcerou) rozhodli, že si koupíme starší barák k rekonstrukci a rozšíříme ještě rodinu. Každý z nás si vzal 275.000 Kc překlenovací úvěr na koupi RD a hypotéku 1440000 Kč máme na půl. Začátkem léta jsme se měli konečně stěhovat. Nyní si však našel mladší slečnu, je strašně zamilovanej a my s dcerkou jsme momentálně v „jeho“ družstevním bytě a přemýšlíme co dál… Chtěla bych se nějak zbavit té hypotéky a překl. úvěru a vzít si hypotéku na tento byt, kde žijeme (nechali bychom ho převést do OV). Slyšela jsem, že bude problém hlavně s tím překl. úvěrem, z hypotéky se dá prý vyvázat lépe. Jinak s financemi on problém mít nebude, ale stejně se bojím, jestli se toho baráku zbavím? Děkuji :roll: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1.2.20 21:27

To musíš řešit v bance a se stavební spořitelnou od které máš překlenovací úvěr. Neměl by být problém to vše refinancovat, to je nejlepší kdyz konci fixace, jinak nejspíš budete platit neco navíc (např. náklady na předčasné splacení) - to vše bude uvede ve smlouvě. Nebo může přítel ty úvěry převzít. Ale to se musíte domluvit s bankou/stavební spořitelnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.2.20 21:51

@uživatel2 pokud by to bylo tak jednoduché a přítel to mohl pževzít, tak by to bylo super. Moje fin, poradkyně má teď dovolenou a já skoro neůžu spát když nevím na čem s dcerou budeme. Tak jsem se přišla zeptat alespoň zatím sem

• Nahlásit
  • Citovat
1.2.20 22:39

Úplně se na finanční poradkyní vykašli, ta stejně neudělá nic jiného, než že zavola do banky/stavební spořitelny. Je mozne, aby to prevzal (samozřejmě za souhlasu stavební spořitelny), jen na preklenovacim úvěru budou asi vyšší úroky než u běžné hypotéky, tak možná nakonec bude lepší to splatit. Vezmi si smlouvy a podívej se, jaké tam jsou podmínky pro předčasné splacení a jaký je tam úrok. A pokud má ex dobře příjmy, tak převzít hypo by nemel byt problem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.20 00:27

A co ten dům

Ahoj, předně splatit překlenovací úvěr zas takový problém není. Předpokládám že dům jste koupili napůl. Tedy hlavně se musíte domluvit jak dál s domem a jeho vlastnictvím. Pokud v něm bude nová slečna, může od tebe půlku koupit i ona. Nebo tu půlku převezme přítel. proč ji nemůže vlastně převzít? nemůže doložit příjem? Případně ať na tebe jako vypořádání převede ten družstevní byt. Variant je spousta. Dělám hypotéky a tohle jsou běžné situace, jen ti dva spolu musí dojít k nějaké dohodě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama