Odcizení občanskeho průkazu a zneužití

31.1.20 19:43

Odcizení občanskeho průkazu a zneužití

Dobrý den, mám takovej menší problém.
Přítel si chtěl vzít půjčku přes Messenger přes jednu nebankovní půjčku, postupně když se dozvídal více informaci. Pak po něm chtěl vyfotit obcanku a když to přítel odeslal. Tak potom napsal, že první musí odeslat zhruba 6000 Kč na účet a to se už nám nelíbilo. Tak jsme mu odepsali, že jestli náhodou podvodník a nechce nás využít a on se obhajoval, že to není pravda atd. Přítel mu napsal, že by mu mohl zneužít obcanku a vzít na něho přes internet půjčky. A chtěla jsem se zeptat zda by tato osoba by toho mohla zneužít a zda by to vůbec šlo i třeba někde v cizine( např. Slovensko). Předem děkuji za přečtení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2073
31.1.20 19:47

@Marie538 Tak brát si půjčku přes messenger 8o :roll:

Příspěvek upraven 31.01.20 v 19:51

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11349
31.1.20 19:49

Acho jo - nic mu neposílejte a fakt si od něj nic nepůjčujte, nedávejte mu žádná data a řešte svoje finanční problémy nějak příčetně.
Evidentně máte hodně blízko k tomu naletět hloupým podvodníkům, tím spíš sofistikovanějším šmejdům.

Jinak u lichvářů by ta kopie OP mohla posloužit a ti by to pak vymáhali po tvém příteli.

Takže zajděte v pondělí na místní úřad a nahlašte OP jako ztracený a nechte si vystavit nový. Pak, pokud za ním přijdou vymahači, tak ukáže papír, že občanka v té době, kdy se sjednal podvodný úvěr byla ztracená.

Teda pokud si ten papír od toho uschová.

Pro začátek zajděte do nějaké slušné dluhové poradny - mapa je tady.

https://www.jakprezitdluhy.cz/…vych-poraden

Příspěvek upraven 31.01.20 v 19:54

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.1.20 19:51
@Ou píše:
Acho jo - nic mu neposílejte a fakt si od něj nic nepůjčujte, nedávejte mu žádná data a řešte svoje finanční problémy nějak příčetně.

Evidentně máte hodně blízko k tomu naletět hloupým podvodníkům, tím spíš sofistikovanějším šmejdům.

Pro začátek zajděte do nějaké slušné dluhové poradny - mapa je tady.

https://www.jakprezitdluhy.cz/…vych-poraden

My jsme mu už naletěli, přítel mu už poslal před třemi měsíci svůj občanský průkaz a pak na nás vyvalil že chce po nás 6000 Kč pokud chceme tuto půjčku že takhle si nas ujistí ale peníze jsme mu nedali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54817
31.1.20 19:52

Některé věci prostě nepochopím :nevim:
Půjčka přes mess.,poslat op někomu, o kom nic nevím…
A pak diskuse…mám exekuci, ale ne vlastní vinou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.1.20 19:53

Já jsem asi úplně mimo ale co je to půjčka přes messenger?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.1.20 19:54
@Petra Z píše:
Některé věci prostě nepochopím :nevim:
Půjčka přes mess.,poslat op někomu, o kom nic nevím…
A pak diskuse…mám exekuci, ale ne vlastní vinou…

Já jsem právě byla na výpis dlužníků a zatím tam žádnou exekuci nemá, ale bojíme se toho že tam něco bude, protože nám přišel dopis že Slovenska a bojíme se toho že to bude na upomínka na nakou půjčku. Proto jsem se chtěla zeptat zda to ten muž může vzít i na Slovensku na přítele tu půjčku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14396
31.1.20 19:57

No když je přítel blbý a je ochotný sdílet svoji obcanku přes messenger s cizím člověkem, tak se pak nemůže divit že ho někdo podělá :nevim: nevim co čekal, seriózní půjčky se takhle nedělají. Samozřejmě to někdo zneužít může.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.1.20 20:00
@Kriss Tina píše:
No když je přítel blbý a je ochotný sdílet svoji obcanku přes messenger s cizím člověkem, tak se pak nemůže divit že ho někdo podělá :nevim: nevim co čekal, seriózní půjčky se takhle nedělají. Samozřejmě to někdo zneužít může.

Jaké možnosti jsou toho zneužití a po třech dnech přítel nahlásil ztrátu občanského prukazu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11349
31.1.20 20:01
@ludmilaadamkova píše:
Já jsem asi úplně mimo ale co je to půjčka přes messenger?

někde našli nějakého podvodníka co nabízí „půjčím vám, když vám už nikdo nepůjčí“ a doufá že narazí na takového pitomce, kterému slíbí vlekou půjčku, když mu nejdřív pošle 6000 zálohy.

Posléze smaže profil a má 6000. A případně scan občanky - ten se hodí, pokud je to třeba šmejd co dělá v nebankovní lichvářské společnosti - na tu kopii napíše falešnou smlouvu, peníze zinkasuje, přiloží kopii občanky, jako že ověřil totožnost a lichváři to budou vymáhat z hejla co se nechal okrást dvakrát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11349
31.1.20 20:03

@Marie538 prokristovy rány - vyzvedněte ten dopis, zjistěte co tam je a řešte to. Případně s právníkem.

https://www.obcanskeporadny.cz/cs/poradny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14396
31.1.20 20:06

@Marie538 no jaké možnosti, může si na cizí obcanku vzít pujcku u nějakého lichvare.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2935
31.1.20 20:08

@Ou easy money. Na lidske hlouposti se vzdycky nejlip vydelava.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.1.20 20:18

@Ou To jako vážnš člověk pošle přes aplikaci na komunikaci s přáteli nějakýmu cizímu člověku ofocenou občanku? tak to potom jo. :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1178
31.1.20 20:54

Buďte v klidu Nevěřte fámám. Každý věřitel má ze zákona povinnost si ověřit nejen totožnost dlužníka, ale i jeho finanční poměry. Věřitel, který by toto neučinil, by nemohl být ve sporu úspěšný. Ke skutečné škodě nemůže dojít. Jen ve výjimečném případě ke ztrátě času.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama