Rozchod nebo zůstat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.19 11:46
Rozchod nebo zůstat

Zdravím všechny, jeste nikdy jsme nepsala do takových diskuzi, ale nemám to komu rict.
Jsme s partnerem 4 roky a máme tři měsíční dítě. Partner se od začátku projevoval jako dominantní ve vztahu coz mi nevadilo. Ovšem dokud se to nezacalo stupňovat. Partner ma 16letou dceru a někdy mam pocit ze se mnou mluví jako se svoji dcerou a ne rovnocenou partnerkou.Jsme od sebe 12 let s partnerem…Občas po mě dost stekně i pred jeho dcerou a to mi dost vadí a už jsem mu to i řekla ale nic se nestalo. Partner je podnikatel a kolikrát prijde domů s velmi špatnou náladou kdy se radeji klidim. O domácnost se starám tak aby ho to nezatezovalo. Když jsme chtěla v pondeli chodit cvičit řekl mi že dělám ho…tak žádné cvičení. Nebo když řeknu svůj názor osopi se že mám být ráda že mě nekopne do p…jako by to udělal tamten.Nebo jestli to udelam tak se můžu sbalit atd. Prostě nemám vůbec dobrý pocit z našeho soužití a každý den spíše čekám co zase bude blbe a kdy mi opět řekne něco dost hnusneho. a nemluvim o tom ze kdyz se nastve dosz se ho bojim. Poslední dobou myslím jen na to zda se s ním nerozejit i když máme malého. vždy jsem byla zastáncem ze se musí ve vztahu něco zkousnout a nerozchazet se ihned jak nastane problém. Ale bojím se co přijde příště. Vzdycky se to ve mé strašně stahne když mi opet něco tak hnusneho řekne. Nechci se do konce života trápit a čekat co přijde a jak se bude chovat ke mne před malým…Nevím jestli to mám vydržet nebo se s ním rozejít. Ale myslím na to každý den..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ekira5
Kelišová 6891 příspěvků 20.05.19 11:52

A v takom prostredí, vzťahu chceš vychovávať dieťa? 8o bude mať pekný príklad v otcovi :roll:

Ou
Echt Kelišová 7702 příspěvků 20.05.19 11:53

Bojíš se právem co přijde příště.

A teda potřebuješ kvůli malému, aby váš život fungoal jinak, nebo se naučí být stejným agresorem jako jeho otce. Tím že najdeš cestu ven, tak pomůžeš jak sobě, tak svému synovi.

Je docela dost pravděpodobné, že dosavadní psychický tlak se dříve či později změní i ve fyzické násilí.

Začni hledat cestu ven. Máš ke komu jít?

Jedinná cesta jak spolu zůstat je, kdyby přiznal že má problém s agresí a vstoupili byste jednak do párové terapie a ještě by se on sám individiálně učil zvládat sám sebe, aby přestal ubližovat. Sami, bez pomoci zvenčí to téměř to nezvládnete, proměnit od zaběhané patologie k funkčnímu partnerství.

Případně pokud by se chtěl měnit, tak LOM dělá aktivity právě pro chlapy v jeho situaci.
 http://www.ilom.cz/…dani-vzteku/

Jsou organizace, které ti můžou pomoci, včetně třeba krizového ubytování na azylovém domě, ale většinou je tam pořadník. Pokud můžeš nějakou přechodnou dobu bydlet třeba u rodiny, tak je to samozřejmě lepší, než azylák.

Tak jako tak by bylo fajn zajít párkrát za psychoterapeutikou a trošku si srovnat poničenou sebedůvěru a sebevědomí. Ideálně co nejdřív, aby sis mohla jasně srovnat co vlastně chceš. pokud tvůj partner pracuje, tak o dopoledních setkání v terapii vůbec nemusí vědět, že…

Tady je adresář organizací co můžou pomoci

http://www.icm.cz/…r-organizaci

Příspěvek upraven 20.05.19 v 11:58

Uživatel je onlineunuděná
Echt Kelišová 7657 příspěvků 20.05.19 11:54
@Anonymní píše:
Zdravím všechny, jeste nikdy jsme nepsala do takových diskuzi, ale nemám to komu rict.
Jsme s partnerem 4 roky a máme tři měsíční dítě. Partner se od začátku projevoval jako dominantní ve vztahu coz mi nevadilo. Ovšem dokud se to nezacalo stupňovat. Partner ma 16letou dceru a někdy mam pocit ze se mnou mluví jako se svoji dcerou a ne rovnocenou partnerkou.Jsme od sebe 12 let s partnerem…Občas po mě dost stekně i pred jeho dcerou a to mi dost vadí a už jsem mu to i řekla ale nic se nestalo. Partner je podnikatel a kolikrát prijde domů s velmi špatnou náladou kdy se radeji klidim. O domácnost se starám tak aby ho to nezatezovalo. Když jsme chtěla v pondeli chodit cvičit řekl mi že dělám ho…tak žádné cvičení. Nebo když řeknu svůj názor osopi se že mám být ráda že mě nekopne do p…jako by to udělal tamten.Nebo jestli to udelam tak se můžu sbalit atd. Prostě nemám vůbec dobrý pocit z našeho soužití a každý den spíše čekám co zase bude blbe a kdy mi opět řekne něco dost hnusneho. a nemluvim o tom ze kdyz se nastve dosz se ho bojim. Poslední dobou myslím jen na to zda se s ním nerozejit i když máme malého. vždy jsem byla zastáncem ze se musí ve vztahu něco zkousnout a nerozchazet se ihned jak nastane problém. Ale bojím se co přijde příště. Vzdycky se to ve mé strašně stahne když mi opet něco tak hnusneho řekne. Nechci se do konce života trápit a čekat co přijde a jak se bude chovat ke mne před malým…Nevím jestli to mám vydržet nebo se s ním rozejít. Ale myslím na to každý den..

Snaha o změnu musí být oboustranná. Pokud mu přijde tohle chování normální a nechce jej s tebou řešit, pak bych odešla čím dřív, tím líp. Prcek to zatím vnímat nebude, ale za rok už ano. Mě partner říct, že můžu být ráda, že mě nekopne do pr.ele, tak ho do ní kopnu já a už jsem pryč.

Lioness34
Závislačka 2650 příspěvků 20.05.19 11:58

Co rodiče - mohou ti pomoct?? V tomto se žít nedá… nohy na ramena - dobre to naplanuj a odejdi.

Uživatel je onlineVenetia
Hvězda diskuse 43020 příspěvků 20.05.19 12:09
@Anonymní píše:
Jsme s partnerem 4 roky a máme tři měsíční dítě. Partner se od začátku projevoval jako dominantní ve vztahu coz mi nevadilo. Ovšem dokud se to nezacalo stupňovat. Partner ma 16letou dceru a někdy mam pocit ze se mnou mluví jako se svoji dcerou a ne rovnocenou partnerkou.Jsme od sebe 12 let s partnerem…Občas po mě dost stekně i pred jeho dcerou a to mi dost vadí a už jsem mu to i řekla ale nic se nestalo. Partner je podnikatel a kolikrát prijde domů s velmi špatnou náladou kdy se radeji klidim. O domácnost se starám tak aby ho to nezatezovalo. Když jsme chtěla v pondeli chodit cvičit řekl mi že dělám ho…tak žádné cvičení. Nebo když řeknu svůj názor osopi se že mám být ráda že mě nekopne do p…jako by to udělal tamten.Nebo jestli to udelam tak se můžu sbalit atd. Prostě nemám vůbec dobrý pocit z našeho soužití a každý den spíše čekám co zase bude blbe a kdy mi opět řekne něco dost hnusneho. a nemluvim o tom ze kdyz se nastve dosz se ho bojim. Poslední dobou myslím jen na to zda se s ním nerozejit i když máme malého. vždy jsem byla zastáncem ze se musí ve vztahu něco zkousnout a nerozchazet se ihned jak nastane problém. Ale bojím se co přijde příště. Vzdycky se to ve mé strašně stahne když mi opet něco tak hnusneho řekne. Nechci se do konce života trápit a čekat co přijde a jak se bude chovat ke mne před malým…Nevím jestli to mám vydržet nebo se s ním rozejít. Ale myslím na to každý den..

TVL..on s tebou tkto mluví a ty nemáš dobrý pocit z vašeho soužití? Už jsi dávno měla být pryč.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.19 12:11

Kam jít mám. Sama nevím na co ještě čekám… jestli přijde jeste něco horšího…vztahy se mi prostě nevedou, jsem rozvedená a potom tohle…tak strašně jsem chtěla děti a fungující rodinu az mám tohle.Jen nevím jak mu to říct a odejít bez…desím se reakce

gabrriel
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 20.05.19 12:18
@Anonymní píše:
Kam jít mám. Sama nevím na co ještě čekám… jestli přijde jeste něco horšího…vztahy se mi prostě nevedou, jsem rozvedená a potom tohle…tak strašně jsem chtěla děti a fungující rodinu az mám tohle.Jen nevím jak mu to říct a odejít bez…desím se reakce

No pokud občas bývá dýl v práci a ty máš někoho, kdo ti pomůže se stěhováním, tak „akce kulový blesk“ vše odstěhovat do nového a pak už jen počkat na něj, až příjde do vyklizeného bytu. Zaprvé, ty nebudeš mít tendenci se rozmyslet po prvních slovech „ja se zkusím zlepšit“ a on bude vědět, že to myslíš skutečně vážně. No a dát mu šanci na zlepšení svého chování. Pokud vybouchne i tak, tak vidíš, jak moc mu na tobě nezáleží…

Uživatel je onlineunuděná
Echt Kelišová 7657 příspěvků 20.05.19 12:18
@Anonymní píše:
Kam jít mám. Sama nevím na co ještě čekám… jestli přijde jeste něco horšího…vztahy se mi prostě nevedou, jsem rozvedená a potom tohle…tak strašně jsem chtěla děti a fungující rodinu az mám tohle.Jen nevím jak mu to říct a odejít bez…desím se reakce

Pokud se obáváš, jak bude reagovat, že třeba by mohlo dojít i k fyzickému násilí, tak raději doporučuji odejít v době, kdy není doma. Akorát bych s ním v rámci slušného chování nejprve ještě jednou promluvila, že takhle žít nechceš a zda je ochoten něco změnit. Aby sis byla jistá, že jsi pro záchranu vztahu udělala vše. Ale sama musíš nejlíp vědět, jak reaguje na takové rozmluvy..

aknadar
Kecalka 410 příspěvků 20.05.19 12:20

Sbal si věci, popros rodiče aby ti pomohli a byli přítomni tvému oznámení a odchodu, aby ti ještě nedal pár na cestu. Řekni mu že odcházíš a jak dál budete postupovat ve výchově dítěte. Nějaké jiné vhodné řešení mě nenapadá.

truelly
Závislačka 3254 příspěvků 20.05.19 12:24

Proč sis s ním dělala dítě :,( :zed:

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1011 příspěvků 100 inzerátů 20.05.19 12:29

Máš kam jít? Příště až tě pošle začni balit, pokud tě nechá odejít, tak za to nestojí, pokud se omluví máš z půlky vyhráno, a už to znovu netoleruj… Ono možná mu to nepřijde divný, i takový chlapy bohužel jsou.. Ty musíš říct že takhle prostě ne…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.19 12:32
@truelly píše:

Protože myslela, že to bude dobrý… jako každá druhá tady… včetně mě ;) Tyhle dotazy jsou fakt k věci :roll:

Uživatel je onlineNáměsíčná
Závislačka 4393 příspěvků 20.05.19 12:49

Pokud se bojíš reakce tak odejdi když nebude doma. Nebo měj u sebe někoho dalšího. Rodiče, bratra. Počítej, že to nebude hezký, ale hlavní je se vyhnout fyzickému násilí.

elen-ka
Extra třída :D 13898 příspěvků 12 inzerátů 20.05.19 12:49
@truelly píše:

Na jednu stranu to také nechápu, ale na druhou stranu je otázka, kdy to začal „stupňovat“. Třeba zakladatelka byla už těhotná. Navíc určitá míra dominantnosti nemusí být špatná, ale… Nesmí to překročit mez slušnosti.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama