Rozchod po 9 letech

Anonymní
30.1.21 13:32

Rozchod po 9 letech

Ahoj, rozešla jsem se po 9 letech s přítelem ( byli jsme spolu od 18 do mych 26). Pritel byl jen o pul roku starsi. Bylo to peknych 9 let, procestovali jsme spolu pomalu cely svet, travili spolu skoro veskery cas. Samozrejme vztah nebyl ten nejlepsi, taky jsme se hadali. Pred rokem a pul jsem zacala mluvit o rodine, ze bych do 30 chtela miminko. Pritel mi vsak tvrdil ze on bude mit dite az se na to bude citit, a to muze byt klidne i ve 35.. hadali jsme se casto kvuli tomu a pak uz vztah dospel do faze kdy jsme spolu nebydleli ale jen vedle sebe zili jako spolubydlici. Vztah jakoby umrel.

Ted je to rok co jsme to spolu ukoncili ale porad se z toho nemohu vyhrabat. Stale na nej myslim a napadaji me myslenky, ze je hrozna skoda ze jsme to po 9 letech ukoncili, ze jsme se znali jako svy boty, dospeli spolu..stale si rikam ze jsme to mohli nejak vyresit ( ackoliv kdykoliv jsme se snazili o rozumnou debatu tak to stejne sloncilo hadkou). Byl to hodnej kluk kterej mel par chyb jako vsichni..a je mi to vsechno hrozne lito ze to skoncilo, ackoliv vim ze pokud by nezmenil nazor na deti, tak bych v tom vztahu byla dal frustrovana a cekat az on mi rekne ze je pripraven na dite az v pozdejsim veku jsem nechtela..

Prosim pokud mate nekdo podobnou zkusenost, budu rada za jakekolov rady jak jste se z toho dostali…cokoliv.. predem vam vsem moc dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9409
30.1.21 13:38

Jdi dál, on třeba nebyl špatný, ale potkali jste se v blbých obdobích života. Plus teda špatná doba a výchova, kdy se značně posouvá doba, kdy jsou muži zralí na dítě, což nenahrává úplně těmto vztahům z mládí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.1.21 13:43

A co on? Je doteď celou dobu sám jak ty? Třeba byste se mohli dát zase dohromady. Zase 9 let…je to docela škoda

• Citovat
  • Nahlásit
30.1.21 13:46
@Anonymní píše:
A co on? Je doteď celou dobu sám jak ty? Třeba byste se mohli dát zase dohromady. Zase 9 let…je to docela škoda

Ja jsem si nasla noveho partnera ale nejsem si jista zda to neni jen naplast abych nemyslela na predchozi vztah.. on asi nekoho ma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15463
30.1.21 14:23

Devět let společně nejde odříznout hned. A myšlenky na coby-kdyby jsou přirozené, ale většinou je v tom jen vzpomínkový optimismu.

Bohužel si dospěla rychleji než on a za rok se to spíš nezmění.

Se současným převozníkem si nepořizuj děti, ještě počkej kam se to vyvine.

Vracet se zpět, protože jsi ještě neprošla stínem spojeným s koncem vztahu a ještě nejsi v pohodě není dobrý nápad - potřebuješ dopředu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.1.21 14:39

@Ou

Dekuju za zpravu.

Se soucasnym pritelem jsem spokojena, je hodny, ma vsechny vlastnosti ktere mi u predchozi vztahu chybely. Zejmena tedy to ze uz dospel zatimco predchozi partner ne ( ma vidinu toho ze si chce uzivat s holkama a pod) kdyz se obcas vidime, tak si spolu vzdycky pobrecime protoze nam je lito jak to skoncilo..

Netusim jak se z toho dostat abych kazdy den na nej nemyslela a zaroven si pripadam sobecky vuci soucasnemu priteli.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.1.21 16:08

Mela jsem to podobne, jen teda my s byvalym byli 7 let. Kdykoli jsem nadhodila, ze bych chtela uz resit deti, rekl, ze se na to neciti a ze proste deti zatim nechce. S byvalym jsem byla od 21-28 let, za tu dobu jsem se snazila se o detech bavit nekolikrat, ale proste nechce a pres to vlak nejede… Postupem casu mi dochazelo, ze cim dyl budu setrvavat ve vztahu, kde mame kazdy jiny nazor na tak dulezitou vec, jako jsou deti, tim vic pak budu mit problem nekoho jineho najit :oops: byvaly se teda pak ke konci vztahu ukazal jak vul i v jinych ohledech, takze o to jednodussi pro me bylo ho poslat k vode, ale i kdyby ty dalsi veci neudelal, rozesla bych se s nim kvuli detem :zed: ted mam dva roky jineho pritele, zanedlouho jdu na embryotransfer (kvuli problemu u pritele nemuzeme mit deti prirozene) a jsem neskutecne stastna :srdce: uzivej si, ze mas ted rozumneho pritele, vim, ze tolik let s byvalym nejde jen tak hodit za hlavu, ale snaz se s nim kontaktovat co nejmin, a tes se na miminko se soucasnym partnerem ;) drzim pesti :*

• Citovat
  • Nahlásit
4041
30.1.21 16:12
@Anonymní píše:
@Ou

Dekuju za zpravu.

Se soucasnym pritelem jsem spokojena, je hodny, ma vsechny vlastnosti ktere mi u predchozi vztahu chybely. Zejmena tedy to ze uz dospel zatimco predchozi partner ne ( ma vidinu toho ze si chce uzivat s holkama a pod) kdyz se obcas vidime, tak si spolu vzdycky pobrecime protoze nam je lito jak to skoncilo..

Netusim jak se z toho dostat abych kazdy den na nej nemyslela a zaroven si pripadam sobecky vuci soucasnemu priteli.
Řekl bych, že jsi ještě nedospěla ty. :think:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15463
30.1.21 16:22

Hele zkus se z toho vypsat. Začni psát rukou dopisy svému ex. Jednou, dvakrát týdně. Pak se zdvihni a jdi si spolu s tím dopisem zaběhat a nebo alepsoň projít a buď to na nějakém vhodném místě spal, nebo roztrhej a pošli po vodě.

Potřebuješ ze sebe spoustu věcí dostat.

Časem tě to přestane bavit, To je ten moment které ho potřebuješ dosáhnout.

jestli chceš nějaké komplexnější návody jak zpracovat rozchod, tak tohle není blbá kniha.

https://www.melvil.cz/…-rozchazeni/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
30.1.21 21:32

Udělala jsi dobře. Oba jste měli jiné životní hodnoty, ty jsi dospěla a chtěla jsi děti, on si chtěl stále jen užívat, což není nic špatného, ale on děti v 35 v klidu mít pak může, pro ženu už je to horší. Navíc jsi neměla jistotu, že je ve 35 fakt chtít bude.

Byli jste spolu dlouho, defacto to byl tvůj první vážný vztah? :)

Lepit bych nic nelepila, pokud on nedospěje a dostatečně se nevylítá… Podle mě v tomhle bude taky dost problém.

Rozchody po dlouhý době nejsou lehký, chce to čas a najít si něco, co zaměstná mysl, koníček s kamarádkou, víc pracovat, začít běhat… A poslední věc -srjde z očí, sejde z mysli. Nevidej se s ním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.1.21 22:54

Jako bych to psala ja. Taky po 9 letech. Ale mame dceru, a 6 let manzele, za chvili ne. Ve 23 letech jsem otehotnela celekm brzy. Klapalo to, ale jak sel cas tak kazdy z nas sel jinym smerem a ja uz nemohla zustat v tom vztahu. Mam take uz jineho partnera, ktery ma ty vlastnosti co manzel nemel ale take na me padne podobna depka ale v zapeti si reknu, ze kdyz jsem se jednou rozhodla v te situaci ve ktere jsem byla, ze navrat zpet by bylo jen dalsi trapeni. Vazim si ho, je super tata. Takze te chapu! A jelikoz novy partner dite nema a chce do budoucna, tak si jeste chvilku pockam az si srovnam poradne zivot.

• Citovat
  • Nahlásit
869
30.1.21 23:04

Klasicky prechozeny vztah. Po 8 letech prichazi deti, svatba, to u vas neprislo, tak prisel rozchod. Prijde jiny partner. Prvni vztah a laska je prvni, na kterou budes vzdy vzpominat, nebyva prave finalni no. To bude dobry. Nenimrej se v tom a nelituj. Bez dal. Taky jsi mohla prijit do jineho stavu bez jeho souhlasu, tady se tak chova kazda druha. Ale ty takova nejsi. :palec: Urcite najdes partnera a budes mit i ty deti. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat