Tchán chce bydlet u nás

Anonymní
11.10.19 22:12

Rozchod problém

Ahoj,
Mám takový problém. Tchán s tchýní se rozvádějí a manžel nabídl bydlení tchánovi (který to velmi těžce nese) prozatím u nás. Já bych ae pro lidi rozdala, pomáhám co můžu, ale on by si k nám chtěl vzít i psa. Velkého psa, který je zvyklý být venku. Jenže my bydlíme v novém bytě (našem) a jednoho psa už máme. Nedokážu si to vše představit. Respektive, dokáži, ale radši nechci. Manžel vypálil hned na začátku, že to rozhodně není problém, aniž by to probral semnou. Až teď večer zamnou přišel..že mu to nedošlo. A že to přeci pro mě nemůže být problém…Já jsem ale pedant na úklid a prostě každý den musím mít čisto. Už takhle je to takové… divné. Vůbec nevím, na jak dlouho to takzo může být. Nikdo neví. Já jen vím, že prostě z lidské stránky pomoci chci, on je fixován na psa, ale z druhé mě to totálně rozloží…
Co si myslíte?
Díky moc!
PS. citlivé téma, anonym

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10539
11.10.19 22:31

Pokud by se psi snesli a bylo by to na přechodnou dobu, ok, ale nedokážu si představit psa, který je zvyklý venku, jak bude doma nešťastný. Aby vám taky půlku toho bytu nezničil. Jenže, pokud to teď manžel vezme zpátky, i když udělal chybu on, tak budeš ty ten nelida. Hodně blbá situace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30659
11.10.19 22:46
@Anonymní píše:
Ahoj,
Mám takový problém. Tchán s tchýní se rozvádějí a manžel nabídl bydlení tchánovi (který to velmi těžce nese) prozatím u nás. Já bych ae pro lidi rozdala, pomáhám co můžu, ale on by si k nám chtěl vzít i psa. Velkého psa, který je zvyklý být venku. Jenže my bydlíme v novém bytě (našem) a jednoho psa už máme. Nedokážu si to vše představit. Respektive, dokáži, ale radši nechci. Manžel vypálil hned na začátku, že to rozhodně není problém, aniž by to probral semnou. Až teď večer zamnou přišel..že mu to nedošlo. A že to přeci pro mě nemůže být problém…Já jsem ale pedant na úklid a prostě každý den musím mít čisto. Už takhle je to takové… divné. Vůbec nevím, na jak dlouho to takzo může být. Nikdo neví. Já jen vím, že prostě z lidské stránky pomoci chci, on je fixován na psa, ale z druhé mě to totálně rozloží…
Co si myslíte?
Díky moc!
PS. citlivé téma, anonym

Ne, dalšího psa do bytu, to bych nechtěla. Manžel bude po psech denně uklízet? Tchán je nesvéprávný a neumí se o sebe postarat? Kolil mu je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.19 08:13
@Russet píše:
Ne, dalšího psa do bytu, to bych nechtěla. Manžel bude po psech denně uklízet? Tchán je nesvéprávný a neumí se o sebe postarat? Kolil mu je?

Manžel bohužel není tak náročný na úklid jako já…Pro tchána je to hodně těžké, je mu 70 a nikoho krom nás a druhého syna s manželkou nikoho nemá. Já tu situaci dobře chápu a fakt ráda pomohu, je u nás týden již, ale mám pocit, že můj muž nemyslí na mě, že to třeba vyčerpává trochu i mě…

• Citovat
  • Nahlásit
9553
12.10.19 08:39

V první řadě bych ubrala na úklidu, jinak zničích život lidem okolo sebe. Už je ten výrok, že potřebuješ každý den čisto, ne že by lidi měli žít ve špíně, ale někdo, kdo mluví takto, je podle mě za hranou snsitelnosti pro okolí.
A za druhé, na přechodnou dobu proč ne, ale dala bych termín, do krerého si musí najít bydlení, pomohla bych mu s hledáním. A na tom bych trvala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.19 09:05
@Sany80s píše:
V první řadě bych ubrala na úklidu, jinak zničích život lidem okolo sebe. Už je ten výrok, že potřebuješ každý den čisto, ne že by lidi měli žít ve špíně, ale někdo, kdo mluví takto, je podle mě za hranou snsitelnosti pro okolí.
A za druhé, na přechodnou dobu proč ne, ale dala bych termín, do krerého si musí najít bydlení, pomohla bych mu s hledáním. A na tom bych trvala.

Tak je čisto a čisto. Já nesnesu bordel na podlaze, když se mi v tom má pak válet dítě. Nikomu tím život neotravuju, uklidím si podle svého a manžel ani neví. Jen prostě nedokážu asi zkousnout dalšího, velkého psa, fakt myslím třeba 40kg. A zvyklého být venku. V novém bytě.. Tchán ať je tu jak dlouho potřebuje…
Spíš mi vadil manžel, jak vůbec nečekal na můj názor ohledně psa. Je jasné, že teď budu já ta zlá.

• Citovat
  • Nahlásit
1085
12.10.19 09:09

A nemůže si psa vzít k sobě někdo se zahradou, že by se tam o něj tchán chodil starat? My to takhle měli, když jsme se stěhovali, na přechodnou dobu. Jestli je pes zvyklý venku, v bytě se mu líbit nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9553
12.10.19 09:18
@Anonymní píše:
Tak je čisto a čisto. Já nesnesu bordel na podlaze, když se mi v tom má pak válet dítě. Nikomu tím život neotravuju, uklidím si podle svého a manžel ani neví. Jen prostě nedokážu asi zkousnout dalšího, velkého psa, fakt myslím třeba 40kg. A zvyklého být venku. V novém bytě.. Tchán ať je tu jak dlouho potřebuje…
Spíš mi vadil manžel, jak vůbec nečekal na můj názor ohledně psa. Je jasné, že teď budu já ta zlá.

Na větu, ať je tam tchán, jak dlouho potřebuje, si dej pozor.
Ono to taky může být několik let. Proč ho vlastně napadlo jít za vámi? Většina lidí by si našla vlastní bydlení. On má nějaké ekonomické problémy?
Proč se vlastně tvůj manžel plete takhle mezi svoje rodiče?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.19 09:20
@Sany80s píše:
Na větu, ať je tam tchán, jak dlouho potřebuje, si dej pozor.
Ono to taky může být několik let. Proč ho vlastně napadlo jít za vámi? Většina lidí by si našla vlastní bydlení. On má nějaké ekonomické problémy?
Proč se vlastně tvůj manžel plete takhle mezi svoje rodiče?

Protože když ten problém praskl, byli jsme u toho. On neví asi ani jak reagovat jinak, prostě viděl, že je úplně zničenej a tak ho vzal teď k nám.

• Citovat
  • Nahlásit
12167
12.10.19 09:24

A psi se snesou? Já bych měla obavu z tohoto. Ono i venkovni pes si může zvyknout na pohodlí domova v pohodě.
Asi bych tchanovi pomáhala velmi aktivně shánět bydlení. Také bych pomohla. Pes by mi nevadil, kdyby se snesl s mým psem. Mě by trápila víc ztráta soukromí
Najdete mu bydlení!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30659
12.10.19 09:35
@Sany80s píše:

Nemusí být zakladatelka magor na úklid, ale starší pán, co byl zvyklý, že mu někdo uklízel a pes, který neumí vykonávat potřebu venku, je dost silný argument, abych řekla ne. Ona asi manželka věděla, proč se s ním rozvádí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30659
12.10.19 09:36
@Anonymní píše:
Protože když ten problém praskl, byli jsme u toho. On neví asi ani jak reagovat jinak, prostě viděl, že je úplně zničenej a tak ho vzal teď k nám.

Stálo jim to za to se rozvádět v takovém věku?! :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10665
12.10.19 10:46

Je pes a pes, některý to zvládne v pohodě, jiný ne.

Ale uvědom si, že první myšlenka tvého manžela byla „pomoct tátovi“.

Zatímco ty stavíš extrémní pořádek v bytě nad tuto pomoc. Trošku přeházené priority, nemyslíš?

Pokud to bude dočasné řešení a všichni budete aktivně hledat řešení, tak je ta pomoc na místě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
360
31.10.19 21:42

Tak já jsem jiná…
Ale tchána bych k nám nikdy…nikdy, byt jen na přechodnou dobu nevzala za plného myšlení..bych musela být jedině k komatu.
Stáří a mládí mají žít odděleně… :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat