Reklama

Rozdíl mezi hypertonií a hypotonií?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tommy17
Povídálka 29 příspěvků 10.01.18 20:48
Rozdíl mezi hypertonií a hypotonií?

Ahoj, potřebovala bych vysvětlit rozdíl mezi hypertonií a hypotonií. Mám osmiměsíčního mimčo, cvičíme Vojtovku (predilekce), na neurologii jsme také byli. Má stále ručky v pěst, záklon, nebere hračky do ruky. No a zatím mi nikdo neřekl nic o hypertonii nebo hypotonii. Až tady na eMiminu jsem četla příspěvky a něco mi říká, že to na něj sedí, ale obojí :roll: Nevím ten rozdíl :nevim:. V pondělí jdu na rehábka, tak se samozřejmě zeptám, ale než tam půjdu…Poradí mi někdo. Pochopila jsem jen, že hypotonie je závažnější. Díky předem ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

KristynaTita
Kecalka 432 příspěvků 10.01.18 20:56

O hypotonii byste věděli a to dost. Deti jsou plandave, maji nizsi svalove napeti…

Tommy17
Povídálka 29 příspěvků 10.01.18 21:06

@KristynaTita a třeba i u slabší hypotonie? Díky

marin
Echt Kelišová 9108 příspěvků 10.01.18 21:09

Hypotonie - nižší svalové napětí (slabé svalstvo, snížená pohybová aktivita), hypertonie zvýšené napětí ve svalech (tělo je neustále v napětí - záklon hlavy, ruce v pěst.

Alyss1
Závislačka 2776 příspěvků 7 inzerátů 10.01.18 21:36

@marin přesně tak.

Nicméně porucha muže být celková - tedy výše zmíněné plandave děti jako hadrove panenky. Ale většinou se jedna poruchu mozku kdy svaly nemají to správně napětí. Takže často je to kombinace - hypotonie-snížené svalové napětí bříška a hypertonie -zvýšené svalové napětí zad.

Takže vůbec nemusíte mít diagnózu :Hypotonie.

AlenaPi
Stálice 66 příspěvků 10.01.18 21:38

@Tommy17 Ahoj, pesticky, zaklon a predilekce spis vypadaji na hypertonii. Hypotonicka miminka jsou jako hadrove panenky, vetsi pohyblivost v kloubech. Asi se neda obecne rict, ze hypotonie je horsi. Pokud je to jen hypotonie (ne priznak nebo doprovodny jev neceho horsiho), bude to chtit dost cviceni a bude to dele trvat, ale ditko by mohlo/melo byt ok.
S hypertonii se pry lepe cvici Vojtovka, telo lepe a vice reaguje.
Muj syn ma treba kombinaci obojiho. Ma DMO a od malinka je hypertonicky (ted uz spasticky) na nohou a rukou a tim, ze mene pouziva trup, jsou bricho a zada naopak hypotonicka. Jestli se muzu zeptat, jak je na tom jinak? Co uz umi? :kytka:

Tommy17
Povídálka 29 příspěvků 10.01.18 21:53

Děkuji moc všem. @AlenaPi Právě, že Vojtovka nám pomáhá hodně pomalu. Moc toho neumí :-(. Hračky nebere, nepřetáčí se na bříško jen na bok. Má helmičku (plagiocefalie). Pozoruje hodně hračky, ale nesáhne po nich. Také pozoruje obličeje. Hodně brouká. Na rehábku ho chválí a neuroložce přijde stále stejný. Teď nám dělala EEG-v pořádku a příští týden odběry na metabolické vady. Mně udivuje to že mi o hypertonii a ani hypotonii nic neřekli. Nebo než něco takového řeknou musí být ty odběry? Já spíš myslím, že to vidí z pohybu nebo?

Tommy17
Povídálka 29 příspěvků 10.01.18 21:57

A doufám, že odběry dopadnou negativní a malej začne něco dělat…

AlenaPi
Stálice 66 příspěvků 10.01.18 22:12

Urcite jste u neurolozky dostaly zpravu a tam muselo byt neco napsano, ne? Nejaky zaver z vysetreni.. Muj neurolog byl taky skoupy na slovo a v ordinaci jen odborne popisoval, co na synovi vidi a ja si zavery precetla (popripade na netu prelozila) vzdy az doma. V ordinaci jsem se asi nejak zasekla, jen kyvala hlavou a ani me nenapadlo se na nic zeptat. :(
Z pohybu by doktori mohli mit alespon na neco podezreni.
Snad se ty metabolicke vady vylouci!
Co muzu doporucit, je mit opravdu dobrou rehabku (nebo treba zajet na konzultaci k nekomu se jmenem v oboru). Je strasne dulezite cvicit spravne! Synovi jsou ted uz 2 a ctvrt a ja si kolikrat rikam, ze by na tom byl lip, kdybych lip cvicila, kdyz byl malinkej..
A v roce zkus zazadat o lazne! :kytka:

marin
Echt Kelišová 9108 příspěvků 10.01.18 22:30
@Tommy17 píše:
Děkuji moc všem. @AlenaPi Právě, že Vojtovka nám pomáhá hodně pomalu. Moc toho neumí :-(. Hračky nebere, nepřetáčí se na bříško jen na bok. Má helmičku (plagiocefalie). Pozoruje hodně hračky, ale nesáhne po nich. Také pozoruje obličeje. Hodně brouká. Na rehábku ho chválí a neuroložce přijde stále stejný. Teď nám dělala EEG-v pořádku a příští týden odběry na metabolické vady. Mně udivuje to že mi o hypertonii a ani hypotonii nic neřekli. Nebo než něco takového řeknou musí být ty odběry? Já spíš myslím, že to vidí z pohybu nebo?

Hypotonii zádového svalstva vlevo diagnostikovala u dcery neuroložka pouhým vyšetřením poklepem „kladívkem“ na různé části těla, na jiných vyšetřeních nebyla.

Alyss1
Závislačka 2776 příspěvků 7 inzerátů 11.01.18 07:30

Na hypotonii nebo hypertonii nejsou testy z krve. Vyšetřuje se pohmatem, pokojovými testy a proste tím, ze lékař vidí jak se miminko hýbe. Není to ale diagnóza, je to symptomy. Ve zprávě to být muze(jako celková porucha či jen lokální),ale nemusí.

Proč to vlastně potřebuješ? Je to jen termín. dulezitejsi je se dítě pohybuje a co děla.

Tommy17
Povídálka 29 příspěvků 11.01.18 08:15

@Alyss1 ano je to jen termín, ale taky by jste určitě chtěla vědět, jestli vaše dítko má to nebo ono :roll:
@AlenaPi Ahoj,díky moc za radu a povzbuzení :) no uvidíme…příští týden jdu ještě k jiné neuroložce, tak uvidíme…hezký den

Alyss1
Závislačka 2776 příspěvků 7 inzerátů 11.01.18 09:04

Ale to není diagnóza. Tobě to není k ničemu. Anic to neznamená. Takže nechápu. Není to diagnóza typu DMO nebo tak. Je to proste příznak. Asi jako bys chtěla nutné mít ve zprávě napsáno, ze dítě s anginou má teplotu 38 nebo 39. Proste má horečku a hotovo. A někdy to proste paušálně napsat nejde. Ráno má horečku tak a večer jinak.

Stejná jako děti mají některé svaly hypo a některé hypertonicke. Důležitější je vědět co má cvičit a jak.

AlenaPi
Stálice 66 příspěvků 11.01.18 09:30

@Tommy17 Naprosto chapu, ze chces pojmenovat to, co diteti je. Ja vicemene od narozeni vedela, ze syn bude mit DMO, protoze mel velke krvaceni do mozku. Ale stejne bylo deprimujici nevedet, jak to dopadne, jak moc spatne to bude. A nevedet ani s cim bojujes, natoz jak to dopadne, je horsi. :(
Budu drzet palce. :kytka:

Tommy17
Povídálka 29 příspěvků 11.01.18 20:50

@Alyss1 nepotřepuji to napsané, to jste asi nepochopila a to přirovnáni s teplotou :?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >