Rozdíly mezi právníky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
1.11.21 19:36

Rozdíly mezi právníky

Dobrý den, máte někdo zkušenosti ohledně rozdílů v jednání právníků u soudu? konkrétně řeším rozchod a péči o dítě u jednoho právníka a ten se k tomu staví ve stylu „jak rozhodne soud, tak bude“. Kamarádka mi řekla, že tento způsob stavění se k problému je špatný, že správný právník by se k tomu měl stavět „jste můj zákazník, udělám vše pro vás, něco vymyslíme“. Jedná se o rozpor v tom, že já střídavou péči nechci, ale právník mi řekl, že pokud si partner udělá pro stridavku podmínky, tak ji u 4,5 lete dcery dostane. Existují právníci, kteří budou vymýšlet, proč by stridavka nešla a budou to u soudu obhajovat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2556
1.11.21 19:43

Urcite, existuji. My mame v rodine pravnicku, ktera parkrat byla v rozporu s klientem (dela rodinne pravo) a bud rekla rovnou, at hleda nekoho jineho nebo se mu snazila „domluvit“.
Myslim, ze dobry pravnik rika pravdu, i kdyz se nelibi klientovi a nepousti se do predem prohranych sporu jen za vidinou vyssiho zisku. Navic u soudu o pece/vyzivu se ted hodne tlaci na dohodu. Soud se bude i pravnich zastupcu ptat, proc netlacili na dohodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.11.21 19:47

Rozdíl je víceméně v tom, že ti jedni „zdůrazňují, že dělají první poslední, vše v zájmu klienta“, a prezentují ti to jako nadstandard. Ti druzí ti říkají to, jak to je. Ale všichni jednají v zájmu klienta (tak je to postavené) a v mezích zákona. Pokud se budeš lépe cítit u někoho, kdo ti nakecá kde co, budiž. Vždycky totiž rozhodne soud a většinou je předem jasné, jak to asi dopadne. Pokud tam není závažný důvod proti, tak prostě střídavka bude. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
15985
1.11.21 19:57

Tak jasne, treba ti, co obhajuji vrahy, taky vytahuji vsemozne argumenty, aby to zvratili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.11.21 19:57

Jsem advokát, proto prosím anonym, nechci spojovat práci s nickem…

Řekla bych, že pravda je někdy mezi. Ke každému klientovi je potřeba přistupovat individuálně a univerzální rada asi neexistuje, ale já jsem zastánce toho nastínit v soukromí klientovi i reálné šance, jak to obvykle v takových případech dopadne, aby ve výsledku nebyl překvapen, kvůli tomu, že jsem mu dávala falešnou naději a měl pak nepřiměřená očekávání. Takže to možná mohl váš právník myslet spíše takto. Protože pokud tam není vážný důvod proti, otec má zájem, vhodné podmínky apod., tak velice často střídavku opravdu dostane (záleží na konkrétních okolnostech, ale obecně je aktuálně střídavka nebo alespoň rozšířený styk trend).

Na druhou stranu, to, že vám v soukromí řekne, jak to upřímně vidí, rozhodně neznamená, že by se za vás neměl poprat u soudu. Nechci hodnotit, když neznám podrobnosti, ale obecně vzato, pokud vy se střídavkou nesouhlasíte a on to soudu nesdělí, resp. nebude se snažit ve spolupráci s vámi předložit důkazy, proč střídavka není vhodná, je to špatně. Ať už jsou vaše šance jakékoli, měl by hájit vaše zájmy. Neměl by si hrát na soudce, mediátora, ospod apod. a říkat vám, že soud střídavku stejně odklepne, tak ať se nebráníte, že je to zbytečné. Aspoň já bych takového advokáta nechtěla. :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.11.21 20:04

Ještě doplním, že někteří právníci se vás můžou snažit směrovat k dohodě s protistranou, ale musí to být s vaším souhlasem a vědomím…jiní budou zase více bojovní a nebudou koukat nalevo napravo. Je to i o tom, abyste si se svým advokátem sedla, jestli vám jeho přístup nevyhovuje, klidně ho změňte, každému prostě sedí něco jiného a každá situace sk žádá něco jiného. Je ale pravda, že vy jste jeho klient a neměl by jít proti vám, na druhou stranu, dobrý právník vám podle mě ale řekne i to, že „reálně to vidí tak a tak“ a třeba vám tím ušetří roky času a spoustu peněz a sama usoudíte, že se radši s protistranou dohodnete. Ale nikdy by neměl jít proti vašemu přání.

• Citovat
  • Nahlásit
21074
1.11.21 20:06
@Anonymní píše:
Dobrý den, máte někdo zkušenosti ohledně rozdílů v jednání právníků u soudu? konkrétně řeším rozchod a péči o dítě u jednoho právníka a ten se k tomu staví ve stylu „jak rozhodne soud, tak bude“. Kamarádka mi řekla, že tento způsob stavění se k problému je špatný, že správný právník by se k tomu měl stavět „jste můj zákazník, udělám vše pro vás, něco vymyslíme“. Jedná se o rozpor v tom, že já střídavou péči nechci, ale právník mi řekl, že pokud si partner udělá pro stridavku podmínky, tak ji u 4,5 lete dcery dostane. Existují právníci, kteří budou vymýšlet, proč by stridavka nešla a budou to u soudu obhajovat?

No, někteří mají i svědomí a přes mrtvoly fakt nejdou. Někteří se snaží klientům vysvětlit, jak to s největší pravděpodobností bude a snaží se to lidsky pojmou, co možná nejlépe :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15985
1.11.21 20:07

Jinak muzes zkusit navrhnout sice stridavku, ale nerovnomernou, tj. ne tyden-tyden.
Tam se budou hledat argumenty lip, treba ze je na to dcera mala a lepsi je kontakt kratsi dobu a casteji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18791
1.11.21 20:13

No spíš než co nejostřešjího právníka hledej cestu, jak se dohodnout s otcem svého dítěte.

Tím že se soudíte a nejste schopní se domluvit, tak ubližujete své dceř.

Ne - nehájíš její zájmy. Chceš vyhrát nad jejím otcem.

A ne- za rozpad vaší rodiny nemůže jen jeden z vás. oba na tom máte 50 procent.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.11.21 20:33

Ano, soud se možná zeptá, jestli Jste se dohodli, jestli tam byl pokus o dohodu, proč jste se nedohodli apod. (Tak ono, co si budeme, soudu to ulehčí práci - ne že bych se divila, soudy jsou docela poddimenzované a těch případů je fakt hodně.)

Ano, soudce bude motivovat k dohodě, popř. pošle zkusit štěstí k mediátorovi, obzvláště pokud uvidí, že si děláte jenom naschvály, nebo naopak, pokud tam vidí potenciál k dohodě (někdy jsou rodiče schopni se soudit roky kvůli dvěma dnům v měsíci).

Ne, rozhodně není prací advokáta a nepozná se dobrý advokát tak, že se strany dohodly. A soudce fakt není jejich rodič ani šéf, aby je dusil za to, že se strany mezi sebou nedohodly a že na to málo tlačili…to, že se soudce tváří kysele, že není dohoda, není relevantní ohodnocení práce advokáta…

Pozn. 1: Bavíme se o tom, jak pracuje advokát, nehodnotím, co je nejlepší pro dítě a co bych já dělala jako rodič. Advokát nezastupuje dítě a nemá do případu projektovat své představy a dojmy o tom, jak by to mělo být.

Pozn. 2: Pro jistotu opakuju, že tím nemyslím jít přes mrtvoly, rozhodně jsem pro sdělit reálné šance, ale v konečném důsledku se řídit pokyny klienta. A ano, jsou případy, kdy si klient s advokátem nesedne a klient si najde jiného.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.11.21 20:46

Ano, je to právník od právníka. My měli takového, který nehnul ani prstem a věčně říkal, že to je takto běžná praxe a neudělal nic pro to, aby předešel nebo, alespoň zmírnil rozhodnutí předběžných opatření apod.

A naprosto souhlasím s @Ou......pokud otec není alkoholik, násilník nebo podobné individuum, nehájíte zájmy dítěte, ale přesně své. A většině takových to matek jde o vítězství nad otcem a prokázat, že ony jako matky, jsou víc…Nejsme víc…a za rozchod vždy můžou oba, ale nikdy nééé dítě, tak proč by nemohlo být s otcem stejně jako s matkou nechápu

• Citovat
  • Nahlásit
3888
1.11.21 20:58
@Ou píše:
No spíš než co nejostřešjího právníka hledej cestu, jak se dohodnout s otcem svého dítěte.

Tím že se soudíte a nejste schopní se domluvit, tak ubližujete své dceř.

Ne - nehájíš její zájmy. Chceš vyhrát nad jejím otcem.

A ne- za rozpad vaší rodiny nemůže jen jeden z vás. oba na tom máte 50 procent.

Dej si mokrý hadr na hlavu :roll:
Neznáš okolnosti, nevíš o otci nic. Jsou lidé, se kterými se domluvit prostě nedá. A zakladatelka nikde nepíše, kdo za rozchod může, takže klid.

A k tématu. Každý advokát má jiný přístup, ale každý se snaží jednat v zájmu klienta. Je fajn, když předem řekne jaká je a není šance uspět a nemaze med kolem pusy a netahá peníze. Je pravda, že pokud otec má podmínky a soud nebude mít vážný důvod mu střídavku nedat, pravděpodobně ji dostane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.11.21 21:19

Také jsem advokát, byť nedělám rodinné právo.

Advokát musí v prvé řadě jednat dle tvých pokynů. Pokud ty se chceš „bít“, měl by se on „bít“ za tebe (tj. ano, měl by v mezích zákona vymyslet, proč nejde střídavka).

Cílem advokáta je samozřejmě spokojený klient (= dobře prodat svoje služby a získat doporučení dalším klientům), proto by měl svého klienta povzbudit a podpořit. Pokud tvůj právník jen pokrčí rameny a řekne, že soud nějak rozhodne, aniž by se nějak snažil, to ho na nic nepotřebuješ a je zbytečné ho platit.

Podpořit klienta ovšem neznamená klientovi lhát o jeho šancích a slibovat modré z nebe, resp. slibovat, že „něco vymyslíme“,pokud reálné ta šance prostě není.

• Citovat
  • Nahlásit
1642
1.11.21 21:26
@Anonymní píše:

Asi by bylo přínosné uvést pro porovnání, jakým způsobem ten advokát účtuje a jak se k té věci dostal. Jestli to dostal přidělené a je placený kdo ví jak, tak asi moc nad rámec vymýšlet nebude. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
1.11.21 21:45

Tak působí to na mě, že by sis přišla jako horší máma, kdyby byla SP.
Tak to přece není…

Jen si představ ty volné večery, čas pro sebe.
Buď ráda, že se otec zajímá, pokud chce SP upřímně a není to natruc. A ty jí natruc nechceš.

Jaké máš důvody proti SP?
Nevyhovuje ti třeba týden a týden?
Jsou i jiné formy - využít čas k přemýšlení a pouvažuj co by byla nejlepší varianta.
Minimálně rozšířeného styku by stejně dosáhl.
Takhle můžeš se střídavou péči souhlasit, ale chtít se dohodnout na tom jak to chceš o Vánocích. Prázdninách a já nevím čem…máš velkou pravděpodobnost, že ti otec na dohodu kývne, jen aby měl tu svou SP.

Pokud děti chceš do výhradní péče jen kvůli výživnému a slevě na dani - i to jsou motivace matek-uvědom si, že čím jsou děti starší, tím stojí víc peněz. Zvlášť pokud mají drahé koníčky.

Prostě si sama pro sebe řekni v čem je zakopaný pes a proč tu střídavku ty nechceš.

Co se advokáta týká, já jich obvolala dost a vybrala jsem asi až šestou paní.
Ale můj případ je trochu na hlavu.

Otec mi vyčítá např. výživné, a já jsem ta co navrhuje asymetrickou střídavou péči :roll:
Protože když by byl jen styk, tak by chodil jak noty na buben.

Přece jen jsme neotěhotněly ze vzduchu a spermii nevrátíme.

A buď ráda, že je k tobě pravník upřímný, nicméně pokud fakt nechceš-zkus navrhnout kompromisní dohodu vysoce rozšířeného styku, s tím, že budete chodit třeba do poradny se o SP bavit a děti na to připravit. Na to by soud mohl slyšet…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat