Trápení z rozvodu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.10.21 00:57

Trapeni z rozvodu

Pisu anonymne, protoze je to pro me opravdu citlive tema. Jsem rozvedena (ja byla iniciator) byl tam nezajem, citove ochladnuti, zadny sex ani objeti. Mam noveho partnera, kdyz jsem ho poznala, rikala jsem si, ty jo to je presne to, co mi celou dobu v manzelstvi chybelo. Po case jsme zacali spolu bydlet. Mam i dceru. S byvalim mame spolu dobry vztah. Jsme rozvedni 2 roky a ja porad mivam uzkostne stavy a nevim co si pocit. Ex mi dava najevo jak ho to vse mrzi, ze to podelal. Chtel by to dat zase dohromady, hlavne kvuli dceri aby jsme byla zase rodina. Nekdy je mi z toho hodne smutno ze se nam to rozpadlo. Prijde den, kdy to s pritelem skripe. Treba se kvuli necemu dohadujeme. A me hned poleje uzkost, hned bych se chtela rozejit a vratit zpet vse co bylo. Jenze ja vim ze to uz nebude stejne a ani posledni mesice manzelstvi nebyli stejne. Kdyz si predstavim ze bych to dala zase dohromady s ex tak tam neni zadna pritazlivost. Je tam jen to, ze s ex jsem zrovna tento problem vubec resit nemusela, jako bych je porad srovnavala. Ex byl flegmatik a samotarsky. Pritel je opak a neksy me s tim stve. Jak se v tom zacnu pitvat, moje hlava se do toho tak zamota ze pal uz nevim vubec nic a nevim co chci. Nekdy si nadavam, ze neexistuje dokonali partner a ze kdyz prijde nejaka neshoda s pritelem, tak bych hned utikala. Jako bych manzelstvi nemela ukoncene, asi je to tim ze vim ze mam zadni vratka :nevim: ze kdyby on si nasel nejakou babu tak by mi to pomohlo. Nekdy pochybuji, jestli jsem ten rozvod mela chtit. Absolutne nevim co delat. Kvuli dceri musime byt v kontaktu. Kdyz jedu ke tchyni odvest dceru tak to tam na me vse pada, protoze jsem tam byla rada a je mi akorat vzdy smutno. Jako bych se bala si pripustit ze je opravdu konec. A nebo ho mam opravdu rada :nevim: sama se v sobe nevyznam :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22586
30.10.21 01:08

Nevíš co chceš a nedáš pokoj, dokud to nedostaneš. A to se opakuje pořád dokola v každém vztahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.21 01:09

@terien to se mi deje poprve. S byvalym jsem byla 10 let.

• Citovat
  • Nahlásit
22586
30.10.21 01:14
@Anonymní píše:
@terien to se mi deje poprve. S byvalym jsem byla 10 let.

A chtěla jsi rozvod, máš ho. Spokojená nejsi. Chtěla jsi být s novým partnerem, máš ho a spokojená nejsi. Když se vrátíš k bývalému, spokojená stejně nebudeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.21 01:21

@terien jsem hloupa, ja vim.

• Citovat
  • Nahlásit
18746
30.10.21 01:25

Možná to všechno bylo moc narychlo - rychle rozvod, brzo nový partner. Nemáš to odžité.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.21 01:27

@robínek a jak si to mam odzit? Jde to jeste? :(

• Citovat
  • Nahlásit
747
30.10.21 01:42

Nesmis spojovat svuj pocit spokojenosti/nespokojenosti s chlapem ani s zadnou jinou osobou. Musis byt zacit stastna sama se sebou a pak budou spokojeni i ti chlapi kolem tebe, protoze jim prijde „sexy“ ta zenska spokojena energie, kterou potrebujou citit. Pokud se ukaze, ze na chlapech stoji to, aby zenu udelali stastnou, tak je to zacne po case ubijet. Zacni pracovat sama na sobe…konkr. treba literaturou o sebelasce. Presranes se pak trapit vnejsima okolnostma…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.21 01:46

@Aneta.Berg dekuji, neco na tom bude.

• Citovat
  • Nahlásit
1604
30.10.21 06:43

Rozvedla si se, jsi nespokojena, mas co si hledala, jsi nespokojena, vratis se k byvalemu, tez budes nespokojena. Odzij si,,vztah" sama se sebou, dej se dohromady a pak hledej chlapa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.10.21 07:55

Rozvod bolí, i když manželství nefunguje. Protože ztrácíš i věci, které jsi chtěla a měla ráda. Třeba rodinu pro své děti, určitou jistotu, krásné vzpomínky. Přijde mi úplně přirozené, že ti to přináší úzkosti. Zároveň je normální, že tě i nový partner něčím štve, zatímco bývalý měl a má spoustu dobrých vlastností, navíc je daleko, takže atraktivnější. Možná si přeješ mít manželství zpátky, ale aby se z obou mužů stal jeden - ideální? Jenomže to není nikdo.
Třeba by „stačilo“ úzkosti přijmout jako běžnou součást smutku (prostě s tebou jsou) a pracovat na vztahu, který máš, aby byl co nejlepší, abys například ty sama nedělala stejné chyby jako v předchozím.
To, jak chceš při každém konfliktu odcházet, je zajímavý moment a stojí za prozkoumání a možná nějaké postupné uvědomění, že konflikty jsou součástí vztahů, můžou se odehrávat s respektem k sobě i druhému a nemusí vztahu škodit, ale naopak ho posilovat tím, že každý bude moct být upřímný, v rámci slušnosti, a různé třecí plochy se bude dařit odstraňovat.
Místní řeči o tom, jak jsi vadná, prosimtě neposlouchej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
366
30.10.21 09:16

Já si po rozvodu dala rok pauzu, kdy jsem si užívala najednou spousty volného času. Zjistila jsem, co všechno si zařídím sama, že opravdu žádného chlapa nepotřebuju.
A pak přišel okamžik, kdy jsem si řekla, už by to chtělo, mít kvůli sobě nejakyho kamaráda.
Takže jsem šla do vztahu s manzelem zcela zahojena a bez nostalgicky h vzpomínek na ex.
Fakt vřele doporučuji, ono být nějaký čas sama je k nezaplacení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.21 19:58

@Sedmnactnulajedna dekuji moc. :srdce: ja si porad rikam ze tak by to byt nemelo. Kdyz jsem chtela rozvod mam byt stastna s novym partnerem a nechci se vracet zpet. S tim utikanim je to moje nejaka taktika jak se uchranit asi. Kdyz jsem po skole nastupovala do prace a necitila jsem se tam tak jsem kolikrat dala vypoved. Uz jsem se naucila s tim pracovat ale ted se mi to znovu objevilo.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat