Jde urychlit soud?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
27.10.21 09:46

Jde urychlit soud?

Dobry den, zajimalo by mi zda jde urychlit soudni proces? Jsem samozivitelka a otce jsem udala nekdy na jare a az ted jsme meli vyslech :roll: Ted zase cekam az mi prijde oznameni skrze testy DNA ktery probehnou asi zase za pul roku :pocitac: Vim ze toho na soude maji hodne a nejen me ale docela dost me to stresuje a uz potřebuji penize :?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28235
27.10.21 09:54

A jak bys to chtěla jako urychlit?
jediná útěcha je, že ti tatínek pak musí alimenty zaplatit zpětně a naráz - ale jestli zaplatí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3060
27.10.21 09:58

Jsi-li v nouzi, tak požádej o výživné předběžným opatřením (v součinnosti s OSPOD), soud potom rozhodne do týdne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13579
27.10.21 10:01
@Luboš P píše:
Jsi-li v nouzi, tak požádej o výživné předběžným opatřením (v součinnosti s OSPOD), soud potom rozhodne do týdne.

A to jde, kdyz neni uznane otcovstvi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3060
27.10.21 10:12
@Eliška píše:

Ano, náš právní řád zná termín „pravděpodobný otec“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13579
27.10.21 10:21
@Luboš P píše:

Diky, omlouvam se za neznalost. Nastesti jsem to nikdy nepotrebovala resit.

Tim je to ale snadno zneuzitelne, ne? Protoze spotrebovane vyzivne se nevraci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.21 10:34

Dekuji vsem moc za slusne odpovedi :kytka: Ja jsem chtela i zavolat na soud a treba se jich jen zeptat jak zhruba dlouho budu cekat nez se to zase hne :roll: ale bylo mi receno od kamarada policisty at to necham byt ze by si mysleli o mne neco v tom smyslu ze jsem nejaky hysterka a tlacim na ne…Bohuzel ty penize uz fakt potrebuju a tohle me fakt nervuje ze zase cekat nekolik mesicu nez budou testy :? Jsem i docela zklamana ze se to takhle tahne a je jim to vlastne fuk. Cekala jsem ze potom vyslechu ty testy probehnou treba za par dni :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
330
27.10.21 13:59

Můžeš zkusit předběžné opatření

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
27.10.21 14:05

Aha, vidím, že jde o kojence asi.
Na kamaráda se vykašli. Je to chlap a není ve tvé situaci.

Peníze na vybavičku a tvé náklady s těhotenstvím a porodem ti otec nějaké poskytnul?
Máš nárok ještě na výživné na sebe do dvou let věku dítěte.

Proč se otec brání?
Můžeš zkusit přes ospod navrhnout mediaci.
Otec si může udělat svoje testy za pár korun, výsledek do pár dnů. Nicméně je soud neuzná, ale mohl by mít jistotu.
Pokud dělá takové ofrky se vším, bude chtít dítě vídat?

Napiš víc o své situaci.
Kde a s kým bydlíš, jaké máš příjmy. Co už jsi vyřídila.
Můžeš žádat určitě o nějaké dávky.
Mě nakonec dali i porodné…
Opravdu můžeš jít cestou předběžného opatření a na tvém místě bych se toho nebála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15921
27.10.21 14:07
@Luboš P píše:

A když se soudce sekne a otcovství se nepotvrdí, zaplatí pak pravděpodobnému otci vyplacené alimenty ze svého? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1668
27.10.21 14:11
@Eliška píše:

Jde to na návrh těhotné ženy, tady už je po porodu. Pravděpodobné to bylo do porodu, teď už je to předmět určení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
27.10.21 14:12

@zoidberg tak tady se sleduje hlavně zájem dítěte. A samozřejmě to otcovství musí udávat na základě něčeho. Ne že tady ten pán na ulici se mi líbí, ale jinak ho neznám. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.21 14:14
@zoidberg píše:
A když se soudce sekne a otcovství se nepotvrdí, zaplatí pak pravděpodobnému otci vyplacené alimenty ze svého? :)

On je 100% otec meho ditete.Za prve nejsem zadna pobehlice ulhana a za druhe mu je dite i hodne podobne a on to moc dobre vidi a vi ;) ale nechce ze sebe pred soudem udelat hajzla ze me rok a neco nechal s ditetem uplne samotnou bez financi a jeste mi vyhrozoval :pocitac: Takhle on se vymluvi u rodiny a pratel ze si myslel ze neni jeho ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.21 14:17

@Arianna007 Bydlim sama s ditetem. Urcite alimenty budu chtit i zpetne ale na vybavicku uz nemam narok aby mi proplatil protoze jsem si neschovavala uctenky.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.21 14:18
@Arianna007 píše:
Můžeš zkusit předběžné opatření

To ani nevim jak na to. :oops: Mam zavolat na soud a rict jim ze to chci urychlit? :lol:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat