Reklama

Rozměr pánve 17cm před porodem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mari123
Povídálka 25 příspěvků 02.03.17 12:14
Rozmer panvy 17cm pred porodom

Ahojte, doktorka mi zmerala rozmer panvy, pricom ten posledny 4. rozmer od 5.bederního obratle po sponu stydkou : mam 17 cm. Som inak uz v 9. mesiaci.
Povedala mi, ze v pri tomto rezmere je doporuceny cisarsky rez.
Mate niektora skusenost i s prirodzenym porodom pri takychto hodnotach? Bolo to naozaj komplikovane?

Diky

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

smurfka
Nadpozemská drbna 29395 příspěvků 02.03.17 12:31

Já musím říct že ani před jedním porodem ( nebo v těhotenství ) mi pánev nikdo neměřil, takže jsem rodila v nevědomosti a nedělala si starosti jestli porodím nebo ne..
ani jsem netušila že se to někde ještě dělá..nebylo to na tvoji žádost, to změření? :think:

Mari123
Povídálka 25 příspěvků 02.03.17 12:38

@smurfka doktorka mi povedala, ze uz na prvy pohlad som dost uzska a v takom priprade to asi meraju. Ak ma zena nomralne boky, ako mam mat, asi nie je dovod. Neviem.

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 02.03.17 12:38

@smurfka Dělá se to u prvorodiček, ale kolikrát dr odhadne od oka a pak je u porodu problém…

Fima
Nadpozemská drbna 29218 příspěvků 13 inzerátů 02.03.17 12:39

Nikdo mi nikdy pánev neměřil. Ani u jednoho těhotenství. Většina porodnic a lékařů od toho dávno ustoupila jako od zastaralé a dávno překonané metody. Někde se to asi stále ještě, koukám, děje. Jsem drobek, postavu mám jak kluk, zadek bys na mě pohledala a naprosto bez problémů jsem porodila velké děti s velkou hlavou. Rozměry jsem nevěděla, nikdo se po nich nesháněl a nikdo se nepozastavoval nad tím, proč by se nemělo porodit. Pravda, u prvního mě ještě před termínem směřovali k vyvolání porodu, ale nakonec jsem stejně porodila dva dny po termínu.

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1973 příspěvků 02.03.17 12:42

@monrom mě přeměřovala i v druhým těhotenství, že prý se někdy při porodu ta pánev malinko pohne a problém je na světě hned.

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 02.03.17 12:47

@králíkovna To mne ne. Asi jsem měla dostateční rezervu už u prvního měření :-)

Anais
Kelišová 5478 příspěvků 23 inzerátů 02.03.17 12:54

@Mari123 mi pánev dr neměřil, jen mi do průkazky napsal, že mám úzkou pánev a mám rodit do termínu do bylo celý. Měla jsem nástřih a kluk měl přes 3 kg a porod v pohodě. Asi bych to zkonzultovala přímo v porodnici…

Tichošlápek
Echt Kelišová 9614 příspěvků 02.03.17 12:58

U prvního mi nikdo pánev nemeril. U druhého ano, byla úzká, ale rodila jsem normálně - jednou 4,3 podruhé 3,9 kilove mazliky. Zeptala bych se v porodce, ale nehrotila bych to. Dnes uz se měření pánve většinou ani nedělá

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1973 příspěvků 02.03.17 13:08

@monrom ale já přitom taky neměla žádný hraniční rozměry :nevim: ale je fakt, že mám dr moc pečlivou. Při preventivce vyšetřuje i prsa, kamarádka k ní naverbovala svoji babičku a ta se jí při anamnéze zmínila, že má potíže s močením, ale že to bude věkem a ona místo aby to neřešila, tak ji pořádně vyšetřila a poslala jí na další vyš. a našli jí nádor v ledvině, ale díky včasné diagnóze se vyléčila. Jen díky tomu, že se dr pověnovala něčemu, čemu až tak nemusela. I když jsem se přestěhovala a mám ji 95km daleko, tak k ní dojíždím a odmítám ji měnit, protože takovou už bych asi nenašla

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 02.03.17 13:17

@králíkovna To je skvělá doktorka!
Já jsem prvního rodila v menší porodnici a tam to asi mají daný pánev měřit. Měřila mi to sestřička.

citlivaduse
Ukecaná baba ;) 1815 příspěvků 02.03.17 13:22

Taky mi pánev měřili s tím, že rozměry jsou hraniční a bylo by dobrý nepřenášet. Přesný čísla z hlavy nevylovím. Pak mě přeměřovali na porodním sále. No jeden mladej doktor, že i s takovýma rozměrama a mou konstitucí to asi přirozeně půjde, načež přišel primář, kterej nebyl nadšenej, že nemáme váhovej odhad mimina a hned zavelel říznout :? No a narodilo se minimimino s malou hlavou, tak si říkám, jestli bych vážně ani takový prndě nevytlačila? :roll:

Uživatel je onlinealli_li
Závislačka 3299 příspěvků 19 inzerátů 02.03.17 13:24

Take mi nikdo nemeril panev :think:
Pocitam tedy u prvniho porodu a to ze jsem byla(a stale jsem) drobna - pred prvnim tehotenstvi jsem vazila cca 47kg, vel XS- takza fakt takova utla kost a kuze :-D A porodila jsem bez jakychkoli komplikaci uplne v pohode.

Russet
Extra třída :D 10305 příspěvků 02.03.17 13:31

@Mari123
Nikdo mi pánev neměřil. Ale porod mi skončil císařem právě pro kefalopelvický nepoměr. Asi bych se zeptala přímo v porodnici, až budeš na kontrole.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15580 příspěvků 02.03.17 13:41

Mě pánev měřili, tuším v první a druhém těhotenství - ale je to už dávno, děckám už je náct. Porodila jsme bez problémů, i když jsem konstitučně drobnější. Ale váha mých dětí se vždy točila kolem 3,5 kila.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama