Rozmražování mlíčka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
darkblack
Závislačka 3588 příspěvků 01.04.10 20:29
rozmražování mlíčka

AHOJ,
ZASE BYCH RÁDA POPROSILA O RADU.. KDYŽ BYCH AKUTNĚ A RYCHLE POTŘEBOVALA ROZMRAZIT MLÍČKO Z MRAZÁKU, NEVÍTE JAK NA TO?? VŠUDE SE PÍŠE JAK SE MUSÍ ROZMRAZIT POSTUPNĚ V LEDNIČCE.. ALE CO KDYŽ ZJISTIM ZE MI DOŠLO MLÍČKO V PRSU A BUDU POTŘEBOVAT MALOU DOKRMIT A NEBUDU JI CHTIT DOKRMOVAT UMĚLYM.. MŮŽE SE ROVNOU Z MRAZÁKU ŠOUPNOUT DO HORKÉ LÁZNĚ????

Reakce:
asha
Nadpozemská drbna 29590 příspěvků 1 inzerát 01.04.10 20:35

Do horkyho urcite ne, ja jsem kdysi rozmrazovala ve vlazny vode, ale dobre to neni. To mliko melo nakyslou chut, coz pry nevadi a ani nevim, jestli ji nema, i kdyz se rozmrazi v lednicce :?:
Ale myslim, ze tu chvili to mimino vydrzi :-)

Jana206
Nadpozemská drbna 26546 příspěvků 01.04.10 20:50

Nemělo by se,maximálně do vlažné lázně.Ale já jsem měla zmražené mléko do 2 hodin rozmražené,vytáhla jsem to ven,i když všude píšou postupně - do ledničky,pak teprve pokojová teplota..

Mléko má trošku jinou chuť i vůni,prý to nevadí,zkušeností moc nemám,často jsem nikde nechodila a do dalšího kojení jsem se stihla vrátit.
Na dokrmení jsem nepotřebovala,mléka jsem měla nadbytek.

Iduska
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 01.04.10 22:23

Ahoj, na kojeni.net jsem našla tohle:

Při rozmrazování opačný postup – do lednice, pokojová teplota a poté lázeň s teplou vodou – v ní i ohřát, mléko dobře míchat.
Pokud zapomenete mléko z mrazáku vytáhnout a potřebujete ho rychle, tak tedy dát skleničku pod studenou vodu a tu postupně dávat teplejší a teplejší. Prostě pokud možno žádné tepelné skoky. Nedoporučuje se mikrovlnná trouba, která právě ty cenné vitamíny zničí, navíc se v ní mléko prohřeje nerovnoměrně.

asha
Nadpozemská drbna 29590 příspěvků 1 inzerát 01.04.10 22:45

Teda je to mimo, ale fakt nechapu, proc se pise, ze se v mikrovlnce neco prohreje nerovnomerne (treba sklenicka=a proto neohrivat v mikrovlnce)..ty vitaminy chapu, i kdyz netusim, jestli je to pravda. Prece, kdyz neco ohrivam ( i ve vodni lazni), tak to pak zamicham?!? (mliko bych tam neohrivala)

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.10 22:50

Přes ledničku to fakt trvá půl dne, to by při akutním hladu asi nepomohlo. Ale zase jednorázově snad nevadí, když se nějaký ten vitamin nebo protilátka zničí. Na druhou stranu to zpětně hodnotím jako zbyteční hystericky rozmražovat zásoby pro plačící mimi. Ono to často asi ani nebylo hlady… Někdy se napucnul až za uši a brečel stejně. Ale dělala jsem to taky. :mrgreen:

Markittka
Extra třída :D 14598 příspěvků 01.04.10 23:16

Ivy - normálně jsem vytáhla z mražáku, dala do teplé vody a nic mu nebylo… normální jak odstříkané a Kačce chutnalo, problémy nebyly… a jestli přišlo o nějaké živiny na ty 2 dávky, co mi vyšla sklenička se až tak nic nestane

asha - souhlasím… určitě bych taky promíchala.. ale je otázka, jestli člověk odhadne v mikrovlnce tu správnou teplotu.. ve vodní lázni ohlídáš, v mikrovlnce snadno přehřeješ..

želvička
Povídálka 28 příspěvků 02.04.10 09:01

mala byla jen na odsavanem nekdy i zmrazenem.pri akunce sjem proste soupla do horke lazne.

asha
Nadpozemská drbna 29590 příspěvků 1 inzerát 02.04.10 10:20
Markit.Hl píše:
Ivy - normálně jsem vytáhla z mražáku, dala do teplé vody a nic mu nebylo… normální jak odstříkané a Kačce chutnalo, problémy nebyly… a jestli přišlo o nějaké živiny na ty 2 dávky, co mi vyšla sklenička se až tak nic nestaneasha - souhlasím… určitě bych taky promíchala.. ale je otázka, jestli člověk odhadne v mikrovlnce tu správnou teplotu.. ve vodní lázni ohlídáš, v mikrovlnce snadno přehřeješ..

No to prece musis vyzkouset pokazdy, jestli to neni horky! Ja fakt vzdycky uzasnu, myslela jsem, ze je uplne samozrejmy, ze piti, jidlo nebo cokoliv, co ohrivam, tak micham a nez to dam decku, tak testuju teplotu. Prehrat to muzu i pod kohoutkem. Ale to neni nic proti, to je jen uzas. Nebo jestli je to varovani specialne pro Ameriku, kde je mozny uplne vsechno… :lol:

Markittka
Extra třída :D 14598 příspěvků 02.04.10 10:50

asho - to je mi jasný, že to musím vyzkoušet :lol: !!

Jako amíci fakt nejsem........ jde o to, že když přehřeješ, pak musíš zas zchlazovat a to už pak není to dotazované RYCHLÉ a akutní ROZMRAŽENÍ, když se musí pak chladit…
ve vodní lázni se mi to zatím teda přehřát nepodařilo…

asha
Nadpozemská drbna 29590 příspěvků 1 inzerát 02.04.10 11:04
Markit.Hl píše:
asho - to je mi jasný, že to musím vyzkoušet :lol: !!Jako amíci fakt nejsem........ jde o to, že když přehřeješ, pak musíš zas zchlazovat a to už pak není to dotazované RYCHLÉ a akutní ROZMRAŽENÍ, když se musí pak chladit…
ve vodní lázni se mi to zatím teda přehřát nepodařilo…

Jasne, ja to nemyslela na tebe ;) To jen obecne, setkavam se s tim kazdou chvili a nechapu, jak je to vlastne mysleny. Hlavne s tim ohrivanim, ono se nikde nic neohriva rovnomerne, i kdyz cim tekutejsi, tim snazsi to je 8-) No doufam, ze chapete, jak to myslim :lol:

Markittka
Extra třída :D 14598 příspěvků 02.04.10 11:11

asho - taky se s tím setkávám.. děláme si z toho doma fakt srandu :D

jen ono to rčení jako amíci… oni jsou tak vychcaní, že řeší žalobama na výrobce každou kravinu, tak to pak výrobci píšou do letáků, aby se chránili před žalobami :D Mám tetu v USA asi 27 let
Někdy to dělají schválně, aby se dostali k prachům…
naposledy mě dostalo u kolotoče Lítající medvídci od FP , že je tam uvedeno mimo dosah dětí, hrozí uškrcení… nějak jsme fakt nepřišla na čem… na 10 cm dlouhé šnůrce není možné se oběsit.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Andrea Pomeje vzdala hold svému příteli v den narozenin Jiřího Pomeje

Šťastné narozeniny dnes Jiří Pomeje dozajista neprožije. Na smrt nemocný... číst dále >

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >