Rozpraskané dlaně do masa

8936
6.7.11 12:46

Rozpraskané dlaně do masa

Ahoj holky,
moje mamka má už víc než rok suchá místa upřostřed dlaní, pořád se jí to zhoršuje a teď už to má rozpraskané až do masa. Chodí s tím na kožní, pořád jí dávají nové a nové mastičky, ale nic nezabírá. Teď dostala Excipial, ale ani ten nezabral. Nevíte, co by to mohlo být a jaká mastička by mohla pomoct? Moc díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

rencin
6.7.11 13:05

Ahoj, asi tě nepotěším, ale moje mamka má to samé už léta a nic, co by vysloveně pomohlo, nenašla. Prostě chodí na kožní a zkouší, pokud najdou něco, co pomáhá aspoň trochu, používá to, když to pomáhat přestane, hledá se dál. Jediná rada je, že by si tvoje mamka neměla v ničem máchat ruce, na všechno brát rukavice a ideálně nedělat to vůbec (v rukavicích se zase ruka paří). Takže žádné mytí nádobí bez rukavic, důsledně na každý hrneček brát rukavice, to samé mytí například koupelny. Vím, že když tohle mamka dodržuje, má kůži lepší. Pak taky aspoň dočasně pomáhá moře.

• Nahlásit
  • Citovat
9194
6.7.11 13:09

NA takhle rozpraskane ruce mužou vadit i rukavice.Ja jse naučila jednu dobu tenke nitěne rukavice a až přes to gumove.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.7.11 13:27

Mojí mamce pomohl odvar z konopí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
5078
6.7.11 13:40

Ahoj,
to konopí bych zkusila taky, teda spíš konopnou mast. Pak nějaké masti s kortikoidy, teď si nemůžu vzpomenout na název. A taky je výborná desinfekční indulona, myslím, že má růžový obal a tou se mazat pořád dokola. Ta mi pomohla hodně.
Už jsem to našla: Diprosone a Triamcinolon, to docela pomáhala, ale je to na předpis a třeba už máte vyzkoušené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4263
6.7.11 14:34

Ahoj, u nás to měla léta létoucí tchýně a nakonec se zjistilo, že to byl projev nemoci vnitřních orgánů, konkrétně játra a žaludek - jakmile si vyléčila tento problém, ruce se snad po 10ti letech uzdravily… a to to měla opravdu hoodně ošklivý - praskliny až do krve… zkusila bych u obvoďáka pár krevních testů :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16488
6.7.11 14:35

Ja i mama tim trpime taky, zhorsuje se mi to v zime(chladu). Je to atopicky ekzem. Mne pomaha Belogent mast(na predpis), to mazu narazova obcas v zime, jinak cokoli - Ambiderman, zluta Lipobase(taky na predpis), indulona…
v lete mam vetsinou klid… zhorsilo se mi to v tehotenstvi a nejhur bylo pri kojeni…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16488
6.7.11 14:36

Jo a vyrazne mi taky pomohla mycka nadobi :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.7.11 18:47

moje mamka má taky hodně suché a rozpraskané ruce, bez ohledu na roční období. U ní to je mj. následek psychických problémů - co hledat příčinu tam?

• Nahlásit
  • Citovat
27303
6.7.11 21:36

Já teda neměla vyloženě popraskané ruce, ale exém na prstech (spodních článcích u dlaně), který byl suchý a praskal. Hodně pomáhalo na noc natřít silnou vrstvou masti, dát na to igelitové rukavice z krabičky od barvy na vlasy a na to bavlněné. Sice se v tom blbě spalo (hrozný vedro :-D ), ale ráno to bylo o půlku lepší. Takhle jsem to dělala max. tři noci.
Tak co zkusit nějaký takový zábal?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3576
6.7.11 21:40
Fen-fire píše:
Ahoj holky,
moje mamka má už víc než rok suchá místa upřostřed dlaní, pořád se jí to zhoršuje a teď už to má rozpraskané až do masa. Chodí s tím na kožní, pořád jí dávají nové a nové mastičky, ale nic nezabírá. Teď dostala Excipial, ale ani ten nezabral. Nevíte, co by to mohlo být a jaká mastička by mohla pomoct? Moc díky :kytka:

A na koznim teda nezjistili z ceho nebo proc to ma? Davaji masticky jen od oka? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8936
6.7.11 21:51

Holky děkuju :hug:

Na kožním nezjistili nic, střílí jednu mastičku za druhou :roll: Na ty rukavice jsem mamku přemlouvala, ale nechce o tom ani slyšet, má problémy se spánkem, takže to nechce pokoušet ještě s rukavicema, já si taky myslím, že by to pomohlo, ale znáte to :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12071
7.7.11 20:34

ahojky, take trpim na atopicky ekzem. je to take hlavne o jidle - musi si to hlidat a vyhnout se potravinam po kterych citi zhorseni, svedeni…
jinak super masticka je od A-dermy rada EXOMEGA :-) je to sice pekelne drahe ale hodne to pomaha. jinak rukavice na veskere domaci prace a dokonce i vareni jsou opravdu nezbytnosti. at to vyzkousi. ja na bezne vareni pouzivam bezpudrove chururgicke rukavice a v tech se da udelat vse, jsou elasticke na ruku
tak hodne zdaru :-) andy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nisar
18.2.13 01:01

Tohle mi pomohlo na podobný problém (hluboké praskliny, hlavně na kloubech a ohybech prstů):

• omezit veškeré chemické čistící prostředky na úplné minimum - mýdlo, šampony, chemie pro domacnost atd.
  • nepoužívat klasicke krémy na ruce - samá chemie a ropné produkty
  • často mazat čistým přírodním olejem (nejlépe funguje Měsíčkovy olej - lze koupit v různých prodejnách zdravé výživy apod.)
  • Nahlásit
  • Citovat
1278
8.8.15 09:52

Ahoj holky, nevite jestli Belogent mohu pouzit v tehotenstvi? Muze to ohrozit plod? Mazu kratce a hned zlepseni. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama