Roztroušená skleróza dotaz

24.7.21 16:52

Roztroušená skleróza dotaz

Dobrý den, prosím mám po prodelani asepticke meninghitidy, kdy byly hraniční hodnoty jestli ano nebo ne tzv. 30jednotek proteino-cytologicke. Prosím chci se vás zeptat, už sama pociťují, že mi není i po psychické stránce dobře, protože po lumbalni punkci mi zalehly uši a mám pořád pocit opuchnuti hlavy a mravenci mi ruce dlaně, není mi prostě dobře, mám v pořádku MR, CT mozku vše v pořádku, mám strach ještě z roztroušene sklerozy nevíte to by poznali z toho mozkomisniho moku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
52329
24.7.21 17:16

Ne, nepoznali.
A jestli na MR nic neni, tak RS nemas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.7.21 23:08

Iumbalni punkce spolu s magnetickou rezonanci patri mezi zakladni diagnostickou metodu. Takze ANO, urcite by to poznali. A urcite pri diagnoze asepticke meningitidy brali v uvahu v ramci diferencialni diagnostiky i moznost RS. Tudiz budte bez obav, RS nemate.
Pokud mate potize, mohou souviset s prodelanou meningitidou, nebo muze na ne mit vliv prave psychika, jak sama uvadite. Uzkost a strach dokazou „vyrobit“ ruzne telesne priznaky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52329
24.7.21 23:35
@greplbauer-psychosom píše:
Iumbalni punkce spolu s magnetickou rezonanci patri mezi zakladni diagnostickou metodu. Takze ANO, urcite by to poznali. A urcite pri diagnoze asepticke meningitidy brali v uvahu v ramci diferencialni diagnostiky i moznost RS. Tudiz budte bez obav, RS nemate.
Pokud mate potize, mohou souviset s prodelanou meningitidou, nebo muze na ne mit vliv prave psychika, jak sama uvadite. Uzkost a strach dokazou „vyrobit“ ruzne telesne priznaky.

Ne, nepoznali.
Neexistuje vysetreni, ktere je specificke jen pro rs.
Kdyz uvidim vysledek jen likvoru, tak fakt nemuzu rict - ma rs, nema rs

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1131
25.7.21 01:26

Na MR by to poznali. Takže buďte vklidu. Mamka ji měla a pravě na zakladě MR ji dělali lumbálku a z té se to už jen potvrdilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
15.8.21 12:29

Zdravím chtěla bych se zeptat :) poslední dobou bylo toho na mě hodně a byla jsem psychicky vytizena. Poslední dva dny jsem měla strašnou unavu je to počasím a špatný životní styl na kterým teď pracuji. Ale chtěla jsem se zeptat jsem na nemocenske teď abych se dala nějak do kupy a včera když jsme jeli s pritelem domu byla v autě pustena klima no a mě začali bolet oci a takové rozmazane videni na blízko dobrý ale do dalky takové ze jsem viděla ale ne úplně ostře. Ráno jsem se dneska vzbudila a oci mě boleli jak když se mi chce spát a nemůžu takové unavena myslela jsem si ze to je tím ale oci stále řezali jakoby písek dala jsem si kapky už tolik nerezou ale bolí mě oční vicka bojím se ze by to mohla byt rs do toho mě bolí i nohy od kotníku ale to muže byt nedostatek magneska lecim se na latentni tetanii tak prosím o rady :srdce: :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat