Može to byť borelióza?

21
23.7.21 19:22

Može to byť borelióza ?

Ahojte :)

Cca 10dní mám tento “flek”, nie som si vedomá žiadneho štípnutia, ale dosť často som v lese, tak človek nikdy nevie :nevim:
Moj doktor má do konca ďalšieho týždňa dovolenou, takže musím chvíľku počkať. Fľak nesvedí, nebolí :/.
Neviete čo by to mohlo byť?
Ďakujem krásne :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6235
23.7.21 19:34

@TinaPol

zdravím, foto sice není ostré, nicméně flek vypadá dosti podezřele, když vidím ty okraje a celkově…

dost možná to bude erytema migrans, a dost možná to bude nutné zaléčit

co je zítra? aha sobota :think:

vyčkejte do pondělka, úterka, ale je třeba hned zkraje pracovního týdne zajít a flek naživo ukázat na kontrole
doktor by měl mít zástup a zástup by toto měl pořešit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
23.7.21 19:44

Ďakujem za odpoveď!
Dufala som, že sa dočítam, že to určite nemože byť ono. Ale zájdem hneď v pondelok. Zrovna sme uprostred druhého cyklu IVF, tak dufam, že sa borelióza nepotvrdí. Ale ďakujem ešte raz za reakciu!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6235
23.7.21 19:56
@TinaPol píše: Ďakujem za odpoveď!
Dufala som, že sa dočítam, že to určite nemože byť ono. Ale zájdem hneď v pondelok. Zrovna sme uprostred druhého cyklu IVF, tak dufam, že sa borelióza nepotvrdí. Ale ďakujem ešte raz za reakciu!

co myslíte tím "nepotvrdí "?

hlavně si, prosím, nevynucujte odběry, ty jsou zbytečné

časné protilátky se totiž tvoří až po několika týdnech, a část lidí vůbec časné protilátky nevytvoří

takže z těch nejde soudit v tuto chvíli nic a čekat na to až by teoreticky šlo…může být pozdě

takže jestli to bude na léčbu ihned léčit, nicméně je třeba to zajít ukázat…zkraje příštího týdne

já nejprve letmo koukla a myslela že to je fotka paže

nyní už vidím že to není fotka paže ;)…a jelikož vidím velikost…a tvar k poměru těla, obávám se že to zřejmě boreliosa kožní bude, bohužel, nepotěším

nevěšte hlavu a pondělí nebo úterý halt vyražte, je nutné to ukázat

:kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5509
23.7.21 20:48

Malinko mi to přijde plastické, tedy vystupující na povrch. Zkusil bych to mazat lokální ATB mastí a celkově antihistaminika (proti alergii), kdyby to nezmizelo, tak je dg. skoro jistá (vzhledem k 10dennímu trvání už je prakticky „hotovo“). Jak bylo psáno výše - protilátky nenechat vyšetřovat, jsou k ničemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14547
23.7.21 21:46

Já bych klidně zašla na pohotovost nebo hned v pondělí k zastupující lékařce. Čím dřív budeš mít antibiotika, tím lépe. Já je dostala 3. den od fleku a problémy jsem měla další půl rok. Nepodceň to!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
23.7.21 21:49

No ono i kdyby to zmizelo, tak to neznamená, že to borelka není. Flek často zmizí a občas se objeví někde jinde, prostě migruje. Doporučuju nějak lépe vyfotit, ať máš kdyžtak co doktorovi ukázat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
23.7.21 22:00

Ďakujem za reakcie a rady :) tak ja pre istotu zájdem zajtra na pohotovosť, nech mám kľud na duši, že viem čo to je. Nechcela som ich otravovať s tým, že je to možno “blbosť”, ale teraz už viem, že by som do pondelka nedospala z neistoty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5509
23.7.21 22:28

@TinaPol
Nebojte, na pohotovosti jsou zvyklí i na 3 měsíce trvající bolesti kyčle u 70leté baběnky, susp. borelióza aspoň bude vítané zpestření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
24.7.21 11:33

@TinaPol když nesvědí, nemažte to ničím, já jsem namazala a kůže špatně zareagovala a nyní mě to svědí jak blázen a mažu kortikoidem. Boreliozu mi potvrdili atb beru třetí den, ale nejvíce mi vadí ten svědivý flek, který je hoodně ošklivý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
24.7.21 14:24

Tak už mám po pohotovosti a nie som o nič mudrejšia :/ pani doktorka si nebola istá, googlila si obrázky boreliózy a predpísala mi Doxybene 200mg na 20dní, s tým, že si mám zájsť v pondelok na odbery, lebo ona mi to nevie s istotou potvrdiť :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5509
24.7.21 18:15
@TinaPol píše:
Tak už mám po pohotovosti a nie som o nič mudrejšia :/ pani doktorka si nebola istá, googlila si obrázky boreliózy a predpísala mi Doxybene 200mg na 20dní, s tým, že si mám zájsť v pondelok na odbery, lebo ona mi to nevie s istotou potvrdiť :nevim:

Tak volba ATB na výbornou, byť v létě bych raději volil aminopenicilin (s Doxybene totiž nesmíte na sluníčko, jinak budete mít silnou vyrážku), délka terapie odpovídající. Na odběry ani nemusíte chodit, nic totiž neřeknou (a vsadil bych se, že nyní budou příp. falešně negativní).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14547
24.7.21 22:06

Super, že jsi dostala ATB. Na odběry je vážně zbytečné chodit. Pokud by si měla zdravotní obtíže, nech si napsat ještě další antibiotika po těchto, pokud nebudeš mít, tak jdi na odběry 3 týdny po dobrání antibiotik, dříve fakt nechoď. bylo by to úplně zbytečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat