Rozvod a reakce rodiny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.14 10:21
Rozvod a reakce rodiny

Prosím o zachování anonymity, procházím složitou situací a bojím se, aby si to tu někdo zúčastněný nepřečetl a nebylo ještě hůř…
Situace je taková, že s manželem jsme spolu deset let, vztah pomalu a jistě přestával fungovat od doby, co jsme si pořídili počítač s internetem. Manžel na něm trávil většinu volného času, přestali jsme spolu fungovat jako partneři, hodně mě to trápilo a když jsem to chtěla nějak vyřešit, že takhle žít nechci, tak se manžel chvilku snažil a ještě mě ukecal do druhého dítěte. Já otěhotněla, první čtyři měsíce jsem byla fakt šťastná, všechno bylo fajn a pak to začalo, dozvěděla jsem se, že se v pracovní době stýká s jednou ženskou, tvrdil mi že s ní nic nemá, že je to kamarádka (byla teda o 17 let starší než on, ale proč by mi lhal, že je v práci a byl přitom u ní, když by o nic nešlo…). Byla to pro mě dost rána, kor když jsem byla těhotná a žila jsem v domnění, jak nám to klape… Tlačila jsem na manžela, aby s tím přestal, nakonec souhlasil, ale choval se zvláštně. Pak jsem zjistila, že sice už za sousedkou nechodí, ale prozměnu si založil na internetu seznamky, kde hledal vážný vztah, flirt a sex, s tím že jaksi ještě zapomněl uvést, že má rodinu, samozřejmě. To už jsem vypěnila hodně a dala jsem mu na vybranou, buď s tím přestane, nebo jdu od něj. Vybral si nás, ale vrátil se k tomu, že byl pořád u počítače, když zrovna nebyl v práci a odmítal se mnou jakékoliv intimnosti (odbýval si to u porna a mě pak řekl, že je unavený a chce spát). Když už jsem ho k tomu ukecala (ano, tak hluboko jsem klesla), dával mi najevo, jak mu z toho dělám manželskou povinnost a že ho to nebaví atd. Snažila jsem se to dát dohromady ještě skoro rok. Výsledek? Já zoufalá a výsledky nikde. Řekla jsem, že takhle žít nebudu a že chci rozvod. Probírala jsem to i s jedním kamarádem, kterému jsem se mohla vždycky svěřit, poradil a pomohl, no a nějak se to zvrtlo a dali jsme se dohromady. Hodně o mě i děti stojí a chová se k nám krásně, tak hezky se ke mně ještě nikdy žádný chlap nechoval. No o důvod víc, proč jsem se chtěla rozvést.
Manželovi jsem o tom řekla. Začal vyvádět, najednou by se přetrhnul, abych s ním něco měla, když už viděl, že jenom neblafuju a fakt to chci utnout. Ale nenechala jsem se, protože jsem na jeho sliby vždy dojela a situaci řeším, rozvádíme se. No a teď k jádru pudla. Většina okolí to bere. Když jsme to ale řekli manželovým rodičům (stará škola, u nich v rodině je rozvod ta největší ostuda a div že ne zločin), začali vyvádět jak pominutí, vůbec neuznali chyby na manželově straně, automaticky jsem špatná já, protože já se chci rozvádět a do toho ještě někoho mám.
Po manželovi šlapou, ať to řeší rázně, padlo i něco jako že škoda každé rány, která padne vedle a že se mnou už nechtějí mít nic společného a ať zapomenu, že by třeba pohlídali děti nebo tak. Vyváděj jak zběsilí. Přitom si vždycky hráli na moralisty, jak děti jsou nejdůležitější a tak a jak je hnusný, když se někdo někomu mstí přes děti a tak. A teď najednou jen ze vzteku ke mně chtějí odříznout i vlastní vnoučata.
O mě nejde, já si o nich po tomhle všem taky myslím svoje a nestojím o jejich náklonnost, ale je mi líto dětí. Respektive staršího, mladšímu je rok, ten si je ani nebude pamatovat, ale staršímu je šest, babičku má rád a nevím jak mu vysvětlit, že ho nechce vidět. Hlavně mám strach, že syn se teď třeba bude nějakou dobu trápit a až konečně prarodiče vypustí a smíří se s tím, tak oni si třeba vzpomenou, že už je přešel vztek a chtějí děti zase vidět. Budou jim pak dělat v hlavě zmatek.
Nebo jak to řešit, když se třeba potkáme s nima venku a syn za nimi poběží nebo tak. Mám z toho nervy na pochodu. Dokonce i manžel, který je na rodiče fixovaný, s jejich chováním nesouhlasí, ale nic s tím nenaděláme.
Byli jste někdo v situaci, že jste byli u rodiny ti špatní a odnášely to děti? Jak jste to řešili?
Předem děkuji za jakoukoliv odpověď a radu.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
andelka83
Generální žvanilka 20579 příspěvků 08.11.14 10:30

Pokud manžel je na tvé straně, tak bych ho nechala ať to s nimi pořeší on.
Pro rodiče je to vždycky těžké, je to zklamání, šok..ale obvykle se s tím smíří, pokud jim záleží na vnoučatech a pokud uvidí, že vy s ex stále vycházíte dobře.
Nechala bych tomu čas. Děti jim nenutila, ani dětem prarodiče neošklivila. Pokud je potkáte a syn za nimi poběží, nechala bych ho, třeba to prolomí ledy.
Ono je to vážně těžké. Taky se rozvádím, podobný případ jako tvůj, i ten nový přítel je (ale o něm rodina ještě neví), a počítám s tím, že ta špatná budu já, protože s nma nikdo nežil a neví co jsem už za ty roky zkusila a co zažila.
Nedělejte žádné naschvály, jednejte korektně, a hlavně ať s nimi mluví exmanžel, je to jejich syn, měli by to od něj lépe pobrat.
Drž se.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 08.11.14 10:35

Vysvětluj, vysvětluj.. tedy tomu staršímu. Sedněte si s manželem, vysvětlete klukovi, že už nebudete spolu a že se to babičce nelíbí a je na vás nazlobená. A že teď dělá věci, které tak nemyslí, ale je to kvůli tomu. Klukovi je 6, už to pochopí, ale třeba mu to říct a hlavně zdůraznit, že to není jeho chyba :think: mám něco podobného od ex tchánovců, ještě vtipně s tim rozdílem, že dřív neměli absolutně zájem o vnuka.. a pak dělali podobné scény.. :zed:

andelka83
Generální žvanilka 20579 příspěvků 08.11.14 10:38

Jo, přesně..hlavně aby si to děti nekladly za vinu. Je to záležitost dospělých a ony za nic nemůžou. Že je to těžké pro všechny, i pro prarodiče, že jim taky bude trvat než se na novou situaci adaptují.
A pak bohužel jen doufat, že si fakt zvyknou a aspoň kvůli těm dětem se vzpamatují.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.14 10:42

@andelka83, manžel s rodiči nesouhlasí, ale jelikož si nedovolí před nimi protestovat, nic jim neřekne a jestli to prý chci nějak řešit, mám si to s nimi vyřídit sama. Já je ale prosit nebudu, aby si všímali vnoučat, pokud sami nebudou mít zájem, nemá to smysl. Asi tomu nechám čas, jak říkáš… Jo, máš pravdu, ostatní v tom nežijou, nevědí co se děje, ale odsuzují jen podle toho co je očividné (třeba ten přítel ještě před rozvodem). Bohužel, s tím nic nenaděláme… Máš pravdu, že naschvály nic neřeší, těm se taky chci vyhnout. Děkuju, taky ti držím palečky, ať to u tebe dopadne co nejlépe. ;)
@martina.se, děkuju za radu, zkusíme mu to nějak vysvětlit. A myslíš že už teď nebo až se začne ptát? A tví extchánovci se teď nějakým stylem se Adámkem vídají?

andelka83
Generální žvanilka 20579 příspěvků 08.11.14 10:46

Hm, super přístup. On je jejich dítě, on by jim měl takové věci říkat, jsou to i jeho děti, tak mu snad záleží na tom, aby nepřišly o prarodiče ne?
Každý sám sobě soudcem. Já jsem fakt zkoušela kde co, a myslím že většina lidí, kdyby věděla, tak je pryč dávno nebo má x let milence. A ne až pár měsíců před rozvodem(který se vleče)v době kdy je vztah už dávno nefunkční a skončený. Lidi pomluví, ale za čas si najdou zas něco jiného na drbání.
Děkuju, za 5 dní mám rozvod. Oboji prarodiče naštěstí ohledně dětí OK.

Sany80s
Kelišová 6973 příspěvků 08.11.14 11:29

Já si myslím, že časem vyměknou, ale kdyby ne, tak bych to řešila až když to opravdu nastane a syn se začne ptát.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.14 12:22

Taky bych tomu nechala čas, jsou teď naštvaní a svalují vinu na tebe což je taky běžné a musela jsi s tím počítat. Já bydlím 200 km daleko od své rodiny, rozvedli jsme se a s tchánovci si řekli, že budem ale fungovat spolu normálně dál. No stejně to časem začalo skřípat, byli konflikty, které se dotýkali i jich a ten vztah to hodně nabouralo. Děda ke mě vztah neměl nikdy a ani děti ho extra nebrali tak tam to neřeším vůbec. Babi děti miluje, nicméně je vídá hodně často s ex, takže teď fungujem tak nějak hodně chladně. Když nutně potřebuju pohlídat tak pohlídá, ale nespoléhám se na to. Dětem někdy taky chybí, dřív chodila třeba na celé odpoledne, teď přijde, jen na nejnutnější dobu. :nevim: Za mě nechce, neřeším, naučila jsem se spoustu věcí zvládat sama nebo s pomocí kamarádek.

Dej tomu čas, třeba časem vyměknou a když ne tak to hoď za hlavu. Já si myslela, jak je to moje rodina a ejhle o mě nikdy nešlo. Ale beru to tak jak to je.

Dětem to vysvětli jak tu holky psaly, jednoduše a jasně, nic špatného na tom není, lidé se často nepohodnou. A děti je třeba uvidí taky s exmanželem.

Přeju hodně sil. :hug:

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 08.11.14 13:34
@Anonymní píše:
@andelka83, manžel s rodiči nesouhlasí, ale jelikož si nedovolí před nimi protestovat, nic jim neřekne a jestli to prý chci nějak řešit, mám si to s nimi vyřídit sama. Já je ale prosit nebudu, aby si všímali vnoučat, pokud sami nebudou mít zájem, nemá to smysl. Asi tomu nechám čas, jak říkáš… Jo, máš pravdu, ostatní v tom nežijou, nevědí co se děje, ale odsuzují jen podle toho co je očividné (třeba ten přítel ještě před rozvodem). Bohužel, s tím nic nenaděláme… Máš pravdu, že naschvály nic neřeší, těm se taky chci vyhnout. Děkuju, taky ti držím palečky, ať to u tebe dopadne co nejlépe. ;)
@martina.se, děkuju za radu, zkusíme mu to nějak vysvětlit. A myslíš že už teď nebo až se začne ptát? A tví extchánovci se teď nějakým stylem se Adámkem vídají?

rozhodně už teď.. vždy čím dřív, tím lépe. U nás je to o to „vtipnější“, že jsme bydleli v jednom domě, kluk jezdí za tátou a tchánovci jsou nahoře.. já mu to prostě pořád vysvětlovala.. že je to jejich boj, že on za to nemůže, že se chovají špatně.

Verunna11
Závislačka 2973 příspěvků 23.11.17 14:33

Ahoj, chci se poradit, nebo spíš pozeptat. S manželem se rozvadime, na všem jsme se domluvili, podali žádost, i žádost o děti… A teď to musíme oznámit rodině. Z me strany bude nejspíš všechno v klidu, rodiče nám do manželství nikdy nemluvili… Horší to bude s rodiči manžela. Mám s nimi krásný vztah a tohle je hodně zasáhne. Hlavně tchýni. Ta na tom není ani zdravotně moc dobře, vysoky tlak, cukrovka… Jak jste to řešili vy? Oba se její reakce dost desime, bojíme se, aby se její zdravotní stav nezhoršily. 8o

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17672 příspěvků 23.11.17 14:40
@Verunna11 píše:
Ahoj, chci se poradit, nebo spíš pozeptat. S manželem se rozvadime, na všem jsme se domluvili, podali žádost, i žádost o děti… A teď to musíme oznámit rodině. Z me strany bude nejspíš všechno v klidu, rodiče nám do manželství nikdy nemluvili… Horší to bude s rodiči manžela. Mám s nimi krásný vztah a tohle je hodně zasáhne. Hlavně tchýni. Ta na tom není ani zdravotně moc dobře, vysoky tlak, cukrovka… Jak jste to řešili vy? Oba se její reakce dost desime, bojíme se, aby se její zdravotní stav nezhoršily. 8o

Důležité budou pro ně hlavně ty důvody k rozvodu. Či spíše to, jak to zdůvodníte. Vysoký tlak a cukrovka jsou běžné nemoci stáří.

Markéta80
Hvězda diskuse 42474 příspěvků 23.11.17 14:45

@Verunna11 těžko to budete tajit ne? prostě bych to řekla jak to je ;) To že má cukrovku tak snad před ní nehrajete divadlo, nebo asi jo když se rozvádíte a oni nic netuší?

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 23.11.17 14:47
@Verunna11 píše:
Ahoj, chci se poradit, nebo spíš pozeptat. S manželem se rozvadime, na všem jsme se domluvili, podali žádost, i žádost o děti… A teď to musíme oznámit rodině. Z me strany bude nejspíš všechno v klidu, rodiče nám do manželství nikdy nemluvili… Horší to bude s rodiči manžela. Mám s nimi krásný vztah a tohle je hodně zasáhne. Hlavně tchýni. Ta na tom není ani zdravotně moc dobře, vysoky tlak, cukrovka… Jak jste to řešili vy? Oba se její reakce dost desime, bojíme se, aby se její zdravotní stav nezhoršily. 8o

pokud je to o dohodě, tak čeho se bojíte? já jim to neoznamovala.. prostě jsem odešla.. :think: ale vztah s tchánovci 0.. řekl jim to jejich syn a jim to bylo fuk..

Verunna11
Závislačka 2973 příspěvků 23.11.17 14:51

Tchýně je na tyhle věci celkové dost citlivá. Když se někdo rozvádí, baví se o tom ještě několik let. :D každopádně to bude asi peknej kolotoč.

Russet
Extra třída :D 14386 příspěvků 23.11.17 14:52

Měli jsme rozvod v rodině, ze začátku maso, ale už se to srovnalo. Šok pro všechny, no. Ale pokud vám to neklape…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Doktor Švarc z Ordinace na lovu: Zounar sbalil sympatickou psycholožku!

Herec Martin Zounar (51), který září v seriálu Ordinace v růžové zahradě coby... číst dále >

Libuška Šafránková na pohřbu Stanislava Zindulky: Celý život se o nás staral

Únorový pohřeb svého objevitele Václava Vorlíčka vynechala, se svým pedagogem... číst dále >