Styk otce s dítětem - přechodné bydliště

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
yasmine5
Ukecaná baba ;) 1335 příspěvků 06.11.14 00:41
Styk otce s dítětem -prechodne bydli

Ahoj za měsíc mám soud o nahrazení souhlasu otce s vystěhováním do zahraničí. Chci udělat zároveň i úpravu styku a to aby si pro dceru jezdil do zahraničí(20 km od bydliště otce, doteď jsem mu malou privazela já) Pokud soud vyhraji, dám si u přítele prechodne bydliště, u nich to existuje, u nás ne. Když ale v dohodě bude že dceru bude vyzvedavat v místě mého bydliště, platí ten přechodny pobyt za hranicemi? Moc se v tom nevyznam. A další otázka, jak vhodný je styk s dvouletým ditetem které je na mě fixovane. Chtěl by ex každý vikend což jsem odmítla,.. Je lepší jeden den v týdnu nebo jednou za 14 dní vikend? Díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
andelka83
Generální žvanilka 20579 příspěvků 06.11.14 07:35

@yasmine5 s tím pobytem nevím, ale u malých dětí je ideální styk kratší dobu ale častěji. Ideálně co 14dní víkend a k tomu ještě nějaké dny v týdnu. Pokud otec má možnost.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 09:27

Myslím že u soudu je důležité na jaké adrese si bude dítě vyzvedávat a je jedno jestli to je tvoje trvalé bydliště nebo přechodné, prostě tam kde děti bydlí ne?

Co se týká styku, mám 5,5 a dvouletého a vídají otce 2 víkendy v měsíci, dřív jezdil i v týdnu ale to přestal, nehodilo se mu to. Za mě ten víkend je v pohodě, dvouleté dítě už to zvládne a zvykne si víc než když by to bylo jen třeba odpoledne v týdnu.

canaglia
Závislačka 3951 příspěvků 07.11.14 13:53

@yasmine5 Jde o faktické bydliště, které otci oficiálně sdělíš, ideálně v kopii opatrovníkovi. Ohledně styku dítěte s otcem, dvouleté dítě potřebuje jak pravidelný častý kontakt s oběma rodiči, tak trénovat delší odloučení od rodiče právě aby nebylo nezdravě fixováno na jednoho. I pro budoucí snazší adaptaci ve školce a pod., zvlášť když ho čeká adaptace v nemateřském jazce. Takže pro takové dítě je při možnostech otce víkend jednou za 14 dní a minimálně 3× 24 hodin ve všedních dnech za dva týdny, tj. aspoň 5 dní a 5 nocí s otcem. Např. režim z úterka na středu, ze čtvrka na pátek, v dalším týdnu pak z úterka na středu a víkend, tj. v jednom týdnu 2 samostatné dny, ve druhém jeden samostatný den + víkend. Tohle považuju za minimum pro zdravý vývoj dítěte a jeho vztahu s oběma rodiči.

andelka83
Generální žvanilka 20579 příspěvků 07.11.14 14:07

@canaglia mi tohle přijde trochu moc rozkouskované. Jeden den u mámy, druhý den u táty, další zas u mámy, další zas u táty..Sama bych se v tom ztrácela jako děcko. Taky ne každý otec tuhle možnost má, jezdit tam a zpátky desítky kilometrů (no, 20 je ještě ok, pokud má auto, tak to za 30 minut dá). Jsem spíš pro více dní za sebou, nebo jednou týdně max. odpoledne (a pak ty víkendy 2 v měsíci).

yasmine5
Ukecaná baba ;) 1335 příspěvků 07.11.14 14:18

Díky, takže stačí jen po soudě říct, kde budu bydlet a trvale nebo prechodne bydliště ani nepotrebuji? Jinak mu ji budu chtit tedy dávat ob víkend, nebyla jsem si jistá, jestli to není moc pro 2letou. V tom týdnu pochybuji že by si ji bral, už tak ma někdy problém s jedním dnem v týdnu- tak má styk teď.

andelka83
Generální žvanilka 20579 příspěvků 07.11.14 14:23

@yasmine5 ten víkend bude v pohodě. Můj malej byl beze mně o víkendu v 16měsících, teď má 2,5roku a úplně bez problémů.
Ten den v týdnu je super, ale pro někoho je to moc no, jezdit na otočku.
Můj přítel třeba za dítkem jezdí jen 1× za 14dní v týdnu, protože jeden týden má odpolední takže není možné vidět dítě během dne. Jinak víkendy dodržují standartně.

yasmine5
Ukecaná baba ;) 1335 příspěvků 07.11.14 14:26

Tak fajn, vikendy to preziju :-) jinak v týdnu nevím ani jak bych to dělala, když bude malá ve školce..

andelka83
Generální žvanilka 20579 příspěvků 07.11.14 14:30

@yasmine5 tak odpoledne by šlo, že by ji vyzvedl tatínek a byl s ní a zas ji přivedl zpátky na noc domů. A jak psal canaglia, tak to by ji prostě vyzvedl, vzal k sobě domů, ráno odvezl do školky atd. Mi to přijde překombinované, brala bych to max. 1× týdně, v tom týdnu kdy nemá víkend.

yasmine5
Ukecaná baba ;) 1335 příspěvků 07.11.14 14:41

Tak by to taky mohlo jít.. Děkuji

canaglia
Závislačka 3951 příspěvků 07.11.14 14:50

No holky zkuste si to představit z druhé strany, jak by se dítěti a vám budoval vztah s dítětem, kdyby vás 12 dní v kuse pravidelně nevidělo? Řešíte, zda to dítě vydrží 2 dny bez maminky, ale jaký vztah si asi vytvoří k osobě, kterou uvidí tak zřídka jako je na víkend jednou za 14 dní? A k té častosti přechodů, v normální domácnosti se pečující osoby přece vyměňují každý den a dítě je v pohodě. A u prcka vůbec nevadí, když místo školky bude s tátou nebo babičkou a dědečkem. A že bude v jiném prostředí? To je ve školce taky a nevadí, pro malé dítě jsou důležitější lidé, než prostředí.

andelka83
Generální žvanilka 20579 příspěvků 07.11.14 14:54

@canaglia jo, vyměňují, ale dítě zůstává v jendé domácnosti, takže jedna změna odpadá. Mně samotné by se tohle nelíbilo, ale dítěti tohle vnutíme? Radši bych upozadila svoje potřeby a práva, ale dítě bych do tohodle zmatku nenutila.
I ta školka je někdy problém. Ne tak šoupnout mu tam ještě obden další změnu.
Sama vím, že u ex asi neprojde jen mít nějaké to odpoledne v týdnu, a aby jinak byli a spali u mě. Takže zřejmě se smiřuju se střídavkou po týdnu. Lepší než to takhle patlat obden. Podle mě je důležité všechno, lidé, prostředí a četnost jejich změny.

canaglia
Závislačka 3951 příspěvků 07.11.14 15:21

@andelka83 Malé dítě úplně jinak vnímá pojem času a místa, neexistuje pro něj všední a víkendový den, to je rytmus, který se bude teprve uměle učit. Vždycky mě fascinuje, jak maminky nevidí problém v dennodenním měnění místa a pečovatele, když dítě hodí do školky, ale problém je, když si dítě vezme do péče otec. Nevadí jim, když dítě chodí v úterý a ve středu spát k babičce, ale najednou má dítě bordel v životě, kdyby mělo jít spát k otci. Když jsem zastupoval jednoho tatínka, jeho bývalá každých 14 dní měla dítě na 5 dní u rodičů. Tak jsem se jí v rámci výslechu zeptal, v čem vidí rozdíl mezi tím, kdyby dítě bylo 5 dní u prarodičů nebo 5 dní u otce. A odpověď? Chvíli přemýšlela a pak z ní vypadlo - „no přece u babičky to má dítě strašně rádo a ani se jí odtamtud nechce, co taky jen s matkou“!!! Vůbec jí nedošlo, že i u táty to může mít dítě rádo, že se tam dokonce může cítit lépe než u matky.

andelka83
Generální žvanilka 20579 příspěvků 07.11.14 15:26

@canaglia jo, te případ znám..úsměvné. Můj starší taky rád spí u babičky, ale taky mu to omezuju, aby byl i se mnou a s tátou. Takže rovnováha. A zatím mění dvě prostředí plus školku. Za čas přibude další a popravdě už mi to přijde dost. A ještě 1× za 14dní u prarodičů. Sama nemám tuhle rozlítanost ráda. Jsem radši někde delší dobu než pořád přebíhat. Takže proto radši týdenní střídavka, než tohleto.
A můj starší teda všední den a víkend chápe dost dobře, i dny v týdnu.

yasmine5
Ukecaná baba ;) 1335 příspěvků 07.11.14 15:47

@canaglia Pochopim kdyz matka dava dite k babicce na prespani.. ja ale dceru mela doted u sebe takze neni na prespani jinde zvykla. Ani u babicky takze je to pro me tezsi. Dcera ma problem usnout beze me, to uz jsme nekolikrat zkouseli a pprad po me vola a neusne.. proste je citlivejsi a ne vsechny deti jsou stejne. Otci ale styk neupiram..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Po olympiádě jsem chtěla se vším seknout, říká veleúspěšná Sáblíková

Sama jsem byla překvapená z toho, jak jsem letos jezdila v pohodě, bez... číst dále >

Adekvátní trest pro Terezu? Státní zástupce říká minimálně 25 let a plánuje odvolání!

Představa, že v pákistánském kriminále stráví následujících osm let života,... číst dále >