Rozvod a věci dětí

Anonymní
7.8.13 09:17

rozvod a věci dětí

Ahoj,

rozvádím se a s manželem se snažíme dohodnout, no je totěžké co vám budu povídat. Teď řešíme už „jen“ majetek a on prostě vymýšlí. Dost věcí jsem mu odkývala protože mě nebaví se handrkovat jestli noční stolky stály 5 nebo 10 tisíc :roll:. Ale dostali jsme se do fáze, že on asi má představu že toho bude mít málo a chce do SJM zahrnout kočárek, goflky a autosedačky obou dětí. Dle mého nesmysl a myslím si že je to osobní věc dětí, navíc vše využívá i on. Můžete někdo poradit jak to ve skutečnosti je? :nevim: :nevim: :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1074
7.8.13 09:25

Můj kamarád zažíval to samé při rozvodu rodičů a to mu v té době bylo 20 let. Jeho otec do jmění, co si manželka bere sebou, zahrnoval i jeho věci - počítač, kolo, televizi, co měl v pokoji apod. Těžko říct, zda se jedná o dar nebo je to majetek rodičů, protože oni ho kupovali, tudíž společný :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24616
7.8.13 09:31

Mně to přijde jako blbost sice jste to kupovali spolu ale bez kočárku a autosedačky děti nemůžou být :nevim: aby si je odvezl a stály mui tam jako trofej? :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
7.8.13 09:32

Osobní věci nejsou SJM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.8.13 09:36
@Tiger-lily píše:
Osobní věci nejsou SJM.

ano to vím, ale je toto osobní věc dětí?

Crystal mě to přijde taky jako blbost a hlavně ubohost a nechci dělat naschvály, ale pokud to zůstane mě a on zahrne tak tím pádem ať si koupí svoje autosedačky. :nevim: a nemusíme nic přehazovat. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Gibbo
7.8.13 09:39

Ahoj, to je fakt padlý na hlavu… My jsme s ex sice nebyli manželé, „pouze“ jsme se rozcházeli, ale naprosto rozumně (ač situace byla vyhrocená) jsme si rozdělili věci, co kdo kupoval a pak co bylo společně, tak nějak od oka, aby to bylo napůl… Věci dětí zůstali tam, kde šli do péče (u mne), ale s tim, že jak si pro ně jede, tak sedačky dostane pro ně, kočárek atd atd atd… Prostě s tím nebyl problém… Takhle to půlit je od Tvého ex blbost…

• Nahlásit
  • Citovat
35461
7.8.13 09:41

Osobní věci dětí jsou tam, kde jsou děti, protože ty je využívají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Táta Pavel
7.8.13 09:53

Osobní věci patří dětem a tudíž do správy rodiče, který je má svěřené do péče s tím, že je povinen umožnit jejich využívání druhému rodiči. U věcí nepřenosných a využitelných pro děti u obou rodičů, typicky postel, bych se přikláněl k názoru, že by měly být zohledněny v „půlení“ majetku, neboť druhý rodič si tyto nestěhovatelné věci musí pořídit duplicitně. Po právní stránce je to ale komplikovanější, záleží na tom, jestli je to posuzováno jako součást domácnosti nebo osobní věci dětí. O něco jednodušší je to ve střídavé péči, kde by se mělo půlit vše dětí. Ideálně motorovou pilou, aby pak děti měly u obou rodičů věci nové.

• Nahlásit
  • Citovat
Táta Pavel
7.8.13 09:57
@Gibbo píše:
Ahoj, to je fakt padlý na hlavu… My jsme s ex sice nebyli manželé, „pouze“ jsme se rozcházeli, ale naprosto rozumně (ač situace byla vyhrocená) jsme si rozdělili věci, co kdo kupoval a pak co bylo společně, tak nějak od oka, aby to bylo napůl… Věci dětí zůstali tam, kde šli do péče (u mne), ale s tim, že jak si pro ně jede, tak sedačky dostane pro ně, kočárek atd atd atd… Prostě s tím nebyl problém… Takhle to půlit je od Tvého ex blbost…

U nás to proběhlo podobně rozumně, ex si vzala věci, co já kupoval a já si vzal věci, které kupovala ona. Takže já si odnesl ponožky, jí zůstal dům a auto :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Gibbo
7.8.13 10:07
@Táta Pavel píše:
U nás to proběhlo podobně rozumně, ex si vzala věci, co já kupoval a já si vzal věci, které kupovala ona. Takže já si odnesl ponožky, jí zůstal dům a auto :lol:

Super :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.8.13 10:29

@Táta Pavel no, o tom „že je povinen umožnit jejich využívání druhému rodiči“ bych se hadala, protoze v zakone nic takoveho neni a i u soudu nam bylo receno, ze je to jenom na dobre vuli toho z rodicu, co ma dite (deti) v peci… :nevim: :nevim: :nevim: Ze by si druhy rodic idealne (podle zpusobu styku s ditetem apod.) mel takove veci poridit vlastni (v lepsim pripade)… :nevim: :nevim: :nevim:

Ale samozrejme, ze je to o dohode mezi rodici (autosedacka, kocarek apod.). :nevim:

(omlouvam se za anonymitu, ale je z duvodu stalkingu, nechci prozrazovat novou identitu).

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.8.13 10:30
@Táta Pavel píše:
U nás to proběhlo podobně rozumně, ex si vzala věci, co já kupoval a já si vzal věci, které kupovala ona. Takže já si odnesl ponožky, jí zůstal dům a auto :lol:

hele, nejak podobne to mel kamarad. ;) Jeho zena si vzala byt, dum, auto a jemu zbylo druhe auto a osobni veci.

Chlapi, nechcete se nekdo z vas rozvest taky se mnou? U nas si exmanzel vzal i krovinorez (my zahradu jako kjava a on byt v panelaku)… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

(omlouvam se za anonymitu, ale je z duvodu stalkingu, nechci prozrazovat novou identitu).

• Nahlásit
  • Citovat
7995
7.8.13 10:33

@Táta Pavel
Jo, to je spravedlivý :mrgreen: :mrgreen:

Bývalá žena mého kamaráda mu při rozvodu nechala byt a auto, zato si vzala i poslední vařečku, co doma našla. Říkal, že radši by, aby si nechala auto, než že se neměl čím a z čeho najíst :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7995
7.8.13 10:34

V jedné starší diskuzi tu někdo řešil, že bývalý manžel odmítá koupit postel dítěti a požaduje, aby mu ji bývalá manželka přivezla vždy s dítětem. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Táta Pavel
7.8.13 11:00
@Anonymní píše:
@Táta Pavel no, o tom „že je povinen umožnit jejich využívání druhému rodiči“ bych se hadala, protoze v zakone nic takoveho neni a i u soudu nam bylo receno, ze je to jenom na dobre vuli toho z rodicu, co ma dite (deti) v peci… :nevim: :nevim: :nevim: Ze by si druhy rodic idealne (podle zpusobu styku s ditetem apod.) mel takove veci poridit vlastni (v lepsim pripade)… :nevim: :nevim: :nevim:

Ale samozrejme, ze je to o dohode mezi rodici (autosedacka, kocarek apod.). :nevim:

Ano, zákon to neupravuje, ale výklady jsou dost zjevné, rodič je povinen dítě ke styku (fuj) řádně připravit, přičemž se předpokládá psychická i materiální příprava. Jelikož výživné slouží na pokrytí veškerých potřeb dítěte, pak by pečující rodič měl tyto věci, které již má pořízeny, otci ke styku poskytovat. Mimochodem proto, že jsou to věci dětí a ne matky, navíc se otec na jejich pořízení finančně podílel, někdy i z větší části prostřednictvím výživného.
@ncc1701 píše:
V jedné starší diskuzi tu někdo řešil, že bývalý manžel odmítá koupit postel dítěti a požaduje, aby mu ji bývalá manželka přivezla vždy s dítětem. :think:

Je to extrém, ale on tu postýlku platil, tak proč by ji neměl využívat. Matka mu asi na jeho postýlku přispět odmítá. Tohle jsou zbytečné spory, které právě vyplývají z výlučné péče, pokud by měly formu střídavou - tak financování by mělo být, že si každý platí to svoje. A kus problémů je fuč.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama