Rozvod, hypotéka a nízký plat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.19 12:13
Rozvod, hypotéka a nízký plat

Zdravím,
jdu si k Vám pro radu. S manželem jsme se nedávno rozvedli a nyní nastalo vypořádání SJM. Postavili jsme barák, který je na manžela. Já jsem v době rozvodu byla na mateřské dovolené a nyní jsem nastoupila do zaměstnání. Mám již přítele, který semnou v tom domě žije. Ex bydlí jinde, nechal mě tu s 2 dětmi v předškolním věku. Nyní řeším to, že manžel chce pouze vyplatit a hypotéku mi přenechá. Jenže to vypadá, že nemám takový plat aby mi tu hypotéku banka dala. Když mi jí, ale dá, tak mi ji nenavýší abych vyplatila exmanžela. Jak si myslíte, že zareaguje soud a banka? Musím exmanžela vyplatit? Pozemek je od jeho tety a jsme spolumajitelé, tudíž má na půlku nárok a také na půlku splátek, které platil pouze on. Finální dotaz tedy zní, může se stát, že soud si řekne, že mě s dětmi vyhodit na ulici nemůže, takže nechá manžela odejít s holou…?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
7.straka
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 1 inzerát 26.02.19 12:16

Když peníze neseženeš a s ex se nedomluvíte ani na splátkách, tak při přichází v úvahu prodej domu, zaplacení hypo a rozdělení zbytku peněz.

Aloevera4
Nováček 9 příspěvků 26.02.19 12:19

To já nechci, ten dům jsem sama navrhla a ex o něj nestojí. Může se stát, že nám to soud nařídí? Ikdyž nesouhlasíme.

fia80
Závislačka 3135 příspěvků 26.02.19 12:21

Soud si určitě neřekne, že tě nevyhodí na ulici a manžel ostrouhá. Můžeš jít do nájmu nebo si koupit byt za vlastní peníze.

Jak píše @7.straka je standardní řešení.

Janli
Echt Kelišová 8191 příspěvků 26.02.19 12:22

Pokud bude manžel trvat na vypořádání majetku, tak vám to soud nařídit může a nejspíše nařídí. Najdi si schopného finančního poradce, ten třeba cestu ven najde…

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2407 příspěvků 26.02.19 12:22

@Aloevera4
To že ty nechceš ale nikoho nezajímá. Buď máš na vyplacení, nebo nemáš. Jedinou další variantou je, že by se bývalý před soudem vzdal svého nároku.

Aloevera4
Nováček 9 příspěvků 26.02.19 12:24

Nechceme to ani jeden, oba jsme se shodli, že jednou to chceme odkázat synům, když už jsme to vybudovali. Děkuji Vám za rady.

Keyllah
Extra třída :D 11422 příspěvků 26.02.19 12:29
@Anonymní píše:
Zdravím,
jdu si k Vám pro radu. S manželem jsme se nedávno rozvedli a nyní nastalo vypořádání SJM. Postavili jsme barák, který je na manžela. Já jsem v době rozvodu byla na mateřské dovolené a nyní jsem nastoupila do zaměstnání. Mám již přítele, který semnou v tom domě žije. Ex bydlí jinde, nechal mě tu s 2 dětmi v předškolním věku. Nyní řeším to, že manžel chce pouze vyplatit a hypotéku mi přenechá. Jenže to vypadá, že nemám takový plat aby mi tu hypotéku banka dala. Když mi jí, ale dá, tak mi ji nenavýší abych vyplatila exmanžela. Jak si myslíte, že zareaguje soud a banka? Musím exmanžela vyplatit? Pozemek je od jeho tety a jsme spolumajitelé, tudíž má na půlku nárok a také na půlku splátek, které platil pouze on. Finální dotaz tedy zní, může se stát, že soud si řekne, že mě s dětmi vyhodit na ulici nemůže, takže nechá manžela odejít s holou…?

Ne. Navíc, jestli jsem to správně pochopila, tak dům je psaný jen na něj, ne? a pozemek je v SJM?

Keyllah
Extra třída :D 11422 příspěvků 26.02.19 12:30
@Aloevera4 píše:
To já nechci, ten dům jsem sama navrhla a ex o něj nestojí. Může se stát, že nám to soud nařídí? Ikdyž nesouhlasíme.

Jistě. Jsou dvě varianty -) manžela vyplatíš nebo se dům prodá.

Aloevera4
Nováček 9 příspěvků 26.02.19 12:32
@Keyllah píše:
Ne. Navíc, jestli jsem to správně pochopila, tak dům je psaný jen na něj, ne? a pozemek je v SJM?

Ne, já jsem spolumajitelka a pozemek je v SJM.

Keyllah
Extra třída :D 11422 příspěvků 26.02.19 12:36
@Aloevera4 píše:
Ne, já jsem spolumajitelka a pozemek je v SJM.

tak to jsem nepochopila, psala jsi „Postavili jsme barák, který je na manžela“ :think:

Aloevera4
Nováček 9 příspěvků 26.02.19 12:38

Pardon, vyjádřila jsem se špatně. Hypotéka je jen na něj, ale dům na nás oba. Nárok máme oba, ale povinnost platit má nyní on.

Bábrdl
Generální žvanilka 23185 příspěvků 26.02.19 12:43
@Anonymní píše:
Finální dotaz tedy zní, může se stát, že soud si řekne, že mě s dětmi vyhodit na ulici nemůže, takže nechá manžela odejít s holou…?

Určitě může, pokud před tvým rozvodem dojde k nějakému politickému převratu a nastoupí totalita, která nebude respektovat nedotknutelnost majetku. To je jednou za čas stává, ale nevím, jestli tu kliku budeš mít zrovna ty. :think:

Jinak se obávám, že podle současného práva, to že ty nemáš na vyplacení není důvodem pro to, abys mohla někomu jeho majetek zabavit. :think:

Keyllah
Extra třída :D 11422 příspěvků 26.02.19 12:44
@Aloevera4 píše:
Pardon, vyjádřila jsem se špatně. Hypotéka je jen na něj, ale dům na nás oba. Nárok máme oba, ale povinnost platit má nyní on.

Aha. Takže co poradit -) jak tu doporučovala janli, zkus ještě nějak tu hypo na vyplacení. Kdyby se chlap seknul a chtěl fakt vyplatit a ty na to neměla, může soud nařídit prodej nemovitosti. Další variantou je přepsání domu na dítka a třeba věcné břemeno pro tebe, ale to má u takto malých dětí hodně úskalí a je to na dlouho.....

Bábrdl
Generální žvanilka 23185 příspěvků 26.02.19 12:45
@Aloevera4 píše:
Pardon, vyjádřila jsem se špatně. Hypotéka je jen na něj, ale dům na nás oba. Nárok máme oba, ale povinnost platit má nyní on.

To máš fuk. Dluhy v manželství jsou společné.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama