Rozvod, hypotéka, žití

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 17:51
Rozvod, hypotéka žití

Zdravím, měla bych doraz, snad tu bude někdo, kdo je na tom podobně. S manželem se budeme rozvádět - nechci úplně řešit proč, to teď není podstatné. Bydlíme v domku u tchána, já se musím s dětmi odstěhovat. Vzhledem k cenám nájmů, a k tomu, že mám psa a kočku a dvě děti, jsem se rozhodla pro hypotéku. Problém je ještě v tom, že musím rodičům splácet úvěr. Když jsem vše spočítala, zbyde mi na jídlo cca 1-2 tisíce z výplaty + příjem z brigády, což je zatím do 5 tisíc. Neumím si to moc představit, dá se tak vyzit? Děti 2 q 5 let, s manželem sme se dohodli na společné péči. Díky všem ????

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

Nimie
Nadpozemská drbna 26057 příspěvků 08.10.18 17:59
@Anonymní píše:
Zdravím, měla bych doraz, snad tu bude někdo, kdo je na tom podobně. S manželem se budeme rozvádět - nechci úplně řešit proč, to teď není podstatné. Bydlíme v domku u tchána, já se musím s dětmi odstěhovat. Vzhledem k cenám nájmů, a k tomu, že mám psa a kočku a dvě děti, jsem se rozhodla pro hypotéku. Problém je ještě v tom, že musím rodičům splácet úvěr. Když jsem vše spočítala, zbyde mi na jídlo cca 1-2 tisíce z výplaty + příjem z brigády, což je zatím do 5 tisíc. Neumím si to moc představit, dá se tak vyzit? Děti 2 q 5 let, s manželem sme se dohodli na společné péči. Díky všem ????

A jak to máš teda s celkovým příjmem? Víš na co by sis brala hypotéku? Nejsem si jistá jak budou v bance příjem z brigády akceptovat, ale pokud ti na jídlo pro 3 zbývá 1 - 2 tis., tak to není úplně na hypotéku…

lafelay
Stálice 78 příspěvků 08.10.18 18:04

A mas neco nasetreno?

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 08.10.18 18:04

A tu hypotéku chceš platit z čeho? Teď už díky bohu není tak snadné hypotéku dostat, musíš mít úspory a samozřejmě dostatečný příjem, obávám se, že ne z brigády…

Slečna Ferka
Extra třída :D 10150 příspěvků 08.10.18 18:06

Podle mě Ti podle zpřísněných podmínek hypotéku nedají.

Samozřejmě, můžeš úvěr zapřít (pokud to chápu dobře, je to „v rodině“), ale nedělala bych to, můžeš se snadno dostat do problémů.

Mně by to přišlo jako hodně málo, navíc mi není jasné, zda budeš brigádu zvládat s dětmi.

Ta společná péče znamená co? Bude hlídat, když děti třeba onemocní a Ty bys šla na brigádu? Do dvou tisíc na jídlo znamená, že v tom není drogerie, dětská obuv a ošacení, školka, kroužky a rezerva, nebo by se toto vše hradilo z těch max. sedmi tisíc na měsíc?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 18:22

@Nimie mám bokem cca 250 tisíc, to padne na hypotéku. Příjem mám cca 23 tisíc bez brigády.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 18:23
@Slečna Ferka píše:
Podle mě Ti podle zpřísněných podmínek hypotéku nedají.

Samozřejmě, můžeš úvěr zapřít (pokud to chápu dobře, je to „v rodině“), ale nedělala bych to, můžeš se snadno dostat do problémů.

Mně by to přišlo jako hodně málo, navíc mi není jasné, zda budeš brigádu zvládat s dětmi.

Ta společná péče znamená co? Bude hlídat, když děti třeba onemocní a Ty bys šla na brigádu? Do dvou tisíc na jídlo znamená, že v tom není drogerie, dětská obuv a ošacení, školka, kroužky a rezerva, nebo by se toto vše hradilo z těch max. sedmi tisíc na měsíc?

Brigádu dělám i teď s dětmi, dělám když je starší ve školce a mladší mi asistuje. Těch 7 tisíc je pouze na jídlo a drogerii. Kroužky, školku, vše už mám zapocitano. Společná péče - o všechny náklady se budeme dělat, neplatíte alimenty, ale dělíme se o veškeré náklady. Jinak ano, je schopen hlídat i když děti budou nemocné, otec je moc dobrý.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 18:24

@lafelay většina padne na hypotéku, zbyde mi cca 20-30 tisíc.

Nimie
Nadpozemská drbna 26057 příspěvků 08.10.18 18:26
@Anonymní píše:
@Nimie mám bokem cca 250 tisíc, to padne na hypotéku. Příjem mám cca 23 tisíc bez brigády.

No a co by sis představovala, že bys kupovala? :think: 23 tis. se dvěma dětmi, ještě navíc když splácíš úvěr… moc šancí bych tomu nedávala.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 18:30

@Nimie byt, našla jsem rozumný za cca 2,5 Mega. Zatím to vypadá dobře, že by mi to dali. Splátka vychází na 10 tisíc +-.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10833 příspěvků 08.10.18 18:32
@Anonymní píše:
@lafelay většina padne na hypotéku, zbyde mi cca 20-30 tisíc.

To mi prijde jako úplná silenost. Žádná rezerva, hypotéka a sama na to. Co když se neco pokazí, větší výdaj na děti, zvířata, pracku…

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29261 příspěvků 08.10.18 18:34
@Tichošlápek píše:
To mi prijde jako úplná silenost. Žádná rezerva, hypotéka a sama na to. Co když se neco pokazí, větší výdaj na děti, zvířata, pracku…

právě proto, pro takové případy, byly přijaty restrikce hypoték od 1.10.2018.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 18:39

@Tichošlápek no jo, jenže co teď? Nájmy tu jsou od 15 tisíc výš, q to ještě za hrozne byty.

Nimie
Nadpozemská drbna 26057 příspěvků 08.10.18 18:42
@Anonymní píše:
@Nimie byt, našla jsem rozumný za cca 2,5 Mega. Zatím to vypadá dobře, že by mi to dali. Splátka vychází na 10 tisíc +-.

To mi připadá upřímně řečeno dost nereálné… jaké všechny příjmy ti do toho započetli? :think: s tím už jsi prošla prescoringem?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 18:45

@Nimie nevím co to je ???? poradce mi řekl že by to šlo. Žádná konkrétní jednání zatím nebyla.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Že se nestydíš, ty spratku?! Žena slovenského zpěváka naložila Rytmusovi

Kluk z Petržalky? Patrika Vrbovského (41) překřtili na spratka z Petržalky. V... číst dále >

Ojojoj! Mikolas Josef odmítl milionový job: Nebude ho to mrzet?

Byl prvním zástupcem Česka, který si na Eurovizi nevylámal zuby a nepůsobil... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >