Rozvod, nárok na něco?

Anonymní
29.7.21 22:24

Rozvod, narok na neco?

Za dobu manzelstvi manzel prodal svuj darovany dum a koupil novy dum, mam narok na pulku nebo ne?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1561
29.7.21 22:27

Dar nepatri do sjm, takze nic ti nepatri a narok nemas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.21 22:31

@migmina takze penize z prodaneho daru se berou porad jako dar?

• Citovat
  • Nahlásit
215
29.7.21 22:39
@Anonymní píše:
@migmina takze penize z prodaneho daru se berou porad jako dar?

V podstatě ano. Je jednoduché dokázat z jakých zdrojů byl nový dům financovaný. A pokud to bylo zpeněžením daru, jsou finance stále výhradním majetkem Tvého muže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22340
29.7.21 22:41
@AndulkaMa píše:
V podstatě ano. Je jednoduché dokázat z jakých zdrojů byl nový dům financovaný. A pokud to bylo zpeněžením daru, jsou finance stále výhradním majetkem Tvého muže.

Podle kterýho paragrafu to je? Nemůžu to najít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9724
29.7.21 22:42
@Anonymní píše:
Za dobu manzelstvi manzel prodal svuj darovany dum a koupil novy dum, mam narok na pulku nebo ne?

Leda bys mu polovinu na ten dům dala, to pak ano. Jinak jej chceš jen sprostě okrást.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9724
29.7.21 22:45
@Janli píše:
Podle kterýho paragrafu to je? Nemůžu to najít.

https://feedit.cz/…eni-manzelu/ našel jsem k tomu toto, takže to asi není jednoznačný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22340
29.7.21 22:50
@Cenarius píše:
https://feedit.cz/…eni-manzelu/ našel jsem k tomu toto, takže to asi není jednoznačný

Už jsem to asi našla, paragraf 709, odstavec D. - součástí sjm není to co „nabyl jeden z manželů právním jednáním vztahujícím se k jeho výlučnému vlastnictví.“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
29.7.21 22:52

@Janli
Pardon, teď to v paragrafech hledat nechci. Tu je konkrétní příklad z právní poradny
https://www.bezplatnapravniporadna.cz/37920
Edit: zase asi jedna z věcí, které vypadají docela jasně, jak by asi měly být, ale pro právníky u soudu bezedná studnice

Příspěvek upraven 29.07.21 v 22:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1129
29.7.21 22:53
@Janli píše:
Už jsem to asi našla, paragraf 709, odstavec D. - součástí sjm není to co „nabyl jeden z manželů právním jednáním vztahujícím se k jeho výlučnému vlastnictví.“

To ano, ale veškeré opravy/úpravy, které na domě prováděl jdou už za SJM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11729
30.7.21 07:15

Doufam, ze ne :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
31.7.21 07:07

Na co mám nárok

Ahoj, prosím o radu, budu se rozvádět po 2.letech, ale ve vztahu jsme byli 7.let. Bydleli jsme spolu v jeho bytě, ale za celou dobu jsme ho spolu zarizovali. Teď jsem odešla a všechno zůstane mu, nové podlahy, nová kuchyň atd. Mám vůbec na něco nárok? Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat