Rozvod - pomohl?

Napsat příspěvek
50918
27.3.20 00:52
@Anonymní píše:
Admin smazal ten odkaz.
Pomohl k tomu, že se pak cítíš líp, zmizí třeba zdravotní problémy, spadne z tebe břemeno.
Nebavím se o patologických vztazích, kdy je to jasné, že lepší rozvod než žít takto. Spíš o tom, když už ti s tím druhým prostě není úplně dobře a máš pocit, že v tom vztahu jsi vlastně sama. Že to je to tom, že si každý plníte své povinnosti, ale jinak žijete každý ve svém světě.
Ale pro děti jste stále plnohodnotná rodina.
Jitka
Mně určitě pomohl v tomto případě… hlavně ta svoboda a klid
@K K píše:
Hele, popravde -fakt je vztah po x letech spatnej, pokud oba partneri plni sve povinnosti, ale kazdej zije ve svym svete? Na youtube jsou videa s Klimese z CVUT o vztazich, precti si neco od Plzaka…

Ja jsem za rozvod nesmirne rad, protoze kdyby neprisel, takbych se uprimne zblaznil. Po rozvodu jsem sel nahoru jak psychicky, tak profesne a nakonec i co se partnerky tyce. Bylo v tom dite, ale pro nej se mnoho de facto nezmenilo - ale jiste, ze ho mrzi ztrata rodiny. Co se tyce ex-manzelky, tak u ni zadny pozitivni zmeny v materialni sfere nevidim, a to ten rozvod chtela ona.

Popravde - za vztahu, kde jsou deti, oba dva partneri si plni svoje povinosti, jen holt uz nejsou motylci v brise, tak z takovyho vztahu muze utect jen ondatra. Ale to je muj subjektivni nazor.

On je u těchto vztahu často problém právě v tom, že to nevidí oba stejně, ale jeden klidně ty motýlky nebo jiné partnerské nároky, potřeby může mít, a to se pak nežije nejlíp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.3.20 08:15
@Josef_t píše:
Každý příběh je jiný, vyber si… (tři krátké z druhé strany)

U nás to vypadalo před lety tak, že manželka si stavěla vzdušné zámky. Nechci se tomu vysmívat - asi bych to přirovnal ke gamblerovi co jde s výplatou do herny a nikdo mu nevymluví, že je to úplná blbost. Stačilo málo, jedno slovo navíc, něco aby se stalo o pár dní dřív nebo později… a ani dnes si nejsem jistý, ale kvůli dětem to asi za to stálo. :andel:

Kamarád to měl jinak, děti odešli z domu a ona začala vychovávat jeho, vyčítala mu malou kariéru, špatný životní styl :-)
Našel si milenku, někdy s žertem říká, že to bylo z hladu :-). Provalilo se to manželka se hned chtěla rozvádět - spíš toto byla dobrá záminka.
Odstěhoval se na chalupu, praštil s „kariérou“ a začal učit v místní škole.
Když už ho chudáka trochu pomlouvám tak poslední citát - „Za ty roky jsem vůbec nepozoroval jak se z té perfektní holky stal naprostá krá***“ :roll:

Třetí… leželi jsme spolu v nemocnici. Před padesátkou zblbnul do mladé ženské, pořídil si s ní dvě malé děti nějak ho vožení na kroužky na uspokojování mladé ženy zmohlo. Nevím koho čekal, novou manželku, ex-manželku, staré děti, mladé děti??? Nepřišel za těch pár dní nikdo :,(

Josefe, ale ve všech tvých uvedených případech je v tom milenec - milenka.
Já neříkám, že už bych si nikdy nikoho nenašla a žila v celibátu. Ale i kdybych si někoho našla už teď, nikdy nebude příčinou mého odchodu (jestli nějaký odchod bude) někdo jiný.
Nebo aspoň v to doufám.
Odejdu, protože chci žít sama a jinak.
Toto vy chlapi neumíte, co já vím, tak odcházíte maximálně od jedné ženské k jiné, když už odejdete z vlastní vůle. Nebo jdete kvůli nevěře manželky, nebo že je psychopatka.
Ale ženská někdy umí odejít i jen tak. Že už takto žít nechce. Že prostě nepotřebuje doma dělat servis někomu, kdo se o ni nezajímá a veškerou energii směřuje jinam.
Prostě že si vyhodnotíš, že ti ubyde práce, peněz budeš mít podobně a odpadnou ti nereálná očekávání, že by to ten druhý třeba mohl pochopit a trochu se změnit.
Už máš pak očekávání jen sám od sebe a víš co máš čekat, tudíž nedochází k tomu zklamání z nenaplněných očekávání.
Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.3.20 11:52

Nepomohl, naopak mě uvrhnul do hodě obtížných finančních i psychických stavů - bývalý manžel nechce spravedlivé rozdělení majetku („proč chceš moje peníze“), takže se už 6 let soudíme, on najal právníky, kteří se živí jenom tím, že vymýšlejí podvody a kličky pro darebáky, takže ti na mě dali už 6 žalob, kdy chtějí například za bydlení v domě s dětmi 600 tisíc za tři roky, soudně mě z toho domu nechali vystěhovat… cílem bylo mě zastrašit, zničit a kývnout na skutečně igelitku - cca 5% majetku.
A bývalý začal vytvářet nátlak na rodinu a společné přátele, takže se mnou nesmí mluvit, tchýni vzal telefon a zablokoval mě (s tchýni jsem měla krásný vztah, ale naposled říkala, že jí zakazuje se mnou mluvit a že se ho bojí). Další přátelé říkali, že ji vyhrožoval, když se mnou budou mluvit.

Našěstí děti jsou velké a mohou si říct, s kým chtějí být a s kým ne. Odmítl jim dávat peníze, tak se to řešilo přes soud, jeho právník tam z dětí udělal doslova haj..zly, co předložili nepravdivé doklady za studium…

Tož tak, přátelé.

• Nahlásit
  • Citovat
2094
27.3.20 11:53
@Anonymní píše:
Josefe, ale ve všech tvých uvedených případech je v tom milenec - milenka.
Já neříkám, že už bych si nikdy nikoho nenašla a žila v celibátu. Ale i kdybych si někoho našla už teď, nikdy nebude příčinou mého odchodu (jestli nějaký odchod bude) někdo ......
Už máš pak očekávání jen sám od sebe a víš co máš čekat, tudíž nedochází k tomu zklamání z nenaplněných očekávání.
Jitka

Zkušenost mě naučila, že lidé se mění jen když si pořádně natlučou ústa.
A spoléhat sám na sebe je určitě dobrá cesta, stejně jako pragmaticky hodnotit situaci.

Hodně lidí je ale v nastavení, že jim nestačí že mají ráno snídani a děti se dobře učí.
Někdo má pocit, že ke štěstí nutně potřebuje větší auto (větší než má soused), někdo pocit, že vesnice kde žije je díra a šťastný bude jen ve velkém městě nebo v zahraničí.
Je rozdíl jít do města s tím, že na vesnici není práce a jít tam s tím, že na nej tam všichni čekají. A konečně je hodně lidí co si myslí, že udělat ho šťastným je povinnost partnera a když ten pocit nemají že se musí partner vyměnit.

Oni ty milenky a milenci jsou jen symptomem mizerného vztahu.
Manželství mého kamaráda by se asi rozpadlo stejně, oba se změnili a viděli další život jinak. Jen si to nebyli schopni říct asi jen hloupě hledali cestu ven. I ona v té době už měla paralelní vztah, ale to se dozvěděl později :-)
Ještě vím, že se po nějaké době pokusila o návrat, ale chtěla vrátit stav o několik let zpět. Ona se rozhodně nechtěla stěhovat na venkov a on se nechtěl vracet do Prahy.

Dej si to svoje rozhodování na papír, co je pro tebe důležité, a co méně. Jestli ti to dává vztah nebo samota. Jestli třeba nežije na tvůj úkor a ty do vztahu nedáváš víc než on. Když všechno táhne jen jeden, dojdou za čas síly a nemá cenu sebou tahat zbytečnou zátěž :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
27.3.20 19:02

@Josef_t ano…to je výstižné, když jeden táhne dlouhodobě všechno, dojdou síly, padne na dno a řekne si…tak tuhle kouli na noze fakt nechci a nedám už.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K K
635
27.3.20 21:02

@Venetia

„On je u těchto vztahu často problém právě v tom, že to nevidí oba stejně, ale jeden klidně ty motýlky nebo jiné partnerské nároky, potřeby může mít, a to se pak nežije nejlíp.“

Tak na to nejlepe pasuje ten posledni priklad o Josefa s onim 50 letym chudakem a mladou zenuskou… Kdyby ten padesatnik zustal se svou „Bozkou“, asi by si po letech nepripadal v posteli diky mlady dracici zase jako samec - ale az by lezel v nemocnici, tak by za nim asi „Bozka“ dosla s buchtou, zatimco v jeho pripade se jeho mlada buchta skoro jiste nekde bavila kdovijak…

Tim jen chci rict - pokud nekdo ocekava ty motylky a nutne je k zivotu potrebuje, muze si dost nabit hu.bu. Ale je to kazdyho boj. :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.3.20 08:39
@K K píše:
@Venetia

„On je u těchto vztahu často problém právě v tom, že to nevidí oba stejně, ale jeden klidně ty motýlky nebo jiné partnerské nároky, potřeby může mít, a to se pak nežije nejlíp.“

Tak na to nejlepe pasuje ten posledni priklad o Josefa s onim 50 letym chudakem a mladou zenuskou… Kdyby ten padesatnik zustal se svou „Bozkou“, asi by si po letech nepripadal v posteli diky mlady dracici zase jako samec - ale az by lezel v nemocnici, tak by za nim asi „Bozka“ dosla s buchtou, zatimco v jeho pripade se jeho mlada buchta skoro jiste nekde bavila kdovijak…

Tim jen chci rict - pokud nekdo ocekava ty motylky a nutne je k zivotu potrebuje, muze si dost nabit hu.bu. Ale je to kazdyho boj. :dance:

Přesně tak. bývalý si tak moc nevážil fungující domácnosti, připravených snídaní, studujících dětí, tolerance… a tak moc chtěl mladou přítelkyni jako ostatní okolo… až ho to bude stát 18 milionů, které si v 60 letech musí půjčit. A milenka? Ta ho během 4 let asi 6× opustila, pak nakonec nadobro. Takže loví zase další. A kdyby to byly alespoň krasavice - ale jsou to rozvedené, nehezké ženy, které se zpočátku snaží udělat vše podle jeho (a to se mu líbí, protože se cítí jako král), ale postupně střízlivý, on po nich chce platit společnou útratu, benzín, chce jejich bezplatnou pomoc v jeho domácnosti…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama