RP pro OSVČ v 2019 - možnost PPM?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
AlexaD
Nováček 5 příspěvků 04.02.19 16:21
RP pro OSVČ v 2019 - možnost PPM?

Ahoj holky,
pracuji již 2 roky jako OSVČ, partner je také OSVČ. V prosinci se nám neplánovaně „zadařilo“ počít dítě. Jelikož je neplánované, tak samozřejmě jsem si neplatila nemocenskou, partner také ne. S PPM teda počítat nemohu, že? (Bohužel mne mine o pár měsíců, do dubna 2017 jsem totiž byla 10 let normálně zaměstnaná, termín porodu je 12.9 a i když bych si začala teď platit nemocenské pojištění, už mi to těch 270 dní nedá).

Platí tedy, že u RP jsme zastropováni na 7600 Kč měsíčně na 29 měsíců? Našla jsem články, že od roku 2019 se celková výše RP mění z 220 000 Kč na 300 000 Kč. Nevíte někdo, jaký vliv to bude mít na nás, bez PPM? Zda se pouze prodlouží rodičovská o další měsíce, nebo se zvedne zastropování…?
Zálohy mám já jako začínající podnikatel ty nejmenší, partner má zas invalidní důchod 1. stupně, takže i když vydělává líp než já, zálohy platí menší, čili vyměřovací základ máme oba dva malý.

Asi neexistuje nějaký způsob jak mít RP kratší a vyšší, že? Upřednostnila bych možnost si ho vybrat dřív a s vyššími měsíčními částkami…

Mockrát děkuji.

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64553 příspěvků 3 inzeráty 04.02.19 16:39

@AlexaD Ne, neexistuje, to je holt dan za mensi odvody u osvc.

AlexaD
Nováček 5 příspěvků 04.02.19 17:14

@j.a.n.i1 Děkuji. U té PPM bych to i chápala, ale mrzí mne to zastropování na 29 měsíců u RP. No, co se dá dělat, minulý rok se to změnilo k lepšímu, třeba to změní i v budoucnosti.

Stepka25
Nováček 1 příspěvek 06.02.19 14:00
RP Německo

Holky prosím vás nemáte někdo kontakt n překladatelů co mi pomůže s formulářem pro žádost na rodičovský příspěvek v Německu děkuji moc :nevim:

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska jako byznys? Zlata Adamovská s Petrem Štěpánkem na vztahu pořádně vydělávají

Oba jsou skvělými herci, kteří jsou zárukou kvality a sledovanosti. Manželé... číst dále >

Zavřená komnata Jitky Zelenkové: Proč zůstala na „stará kolena“ úplně sama?

Láska k jednomu muži dostala zpěvačku Jitku Zelenkovou (68) až na samé dno.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >