Rtg plic po porodu - proč?

681
26.5.17 10:15

Rtg plic po porodu - proč?

Ahoj,
obvoďačka mě stále posílá na rtg plic, prý po porodu. Nevíte, z jakého důvodu se to dělá? Co se sleduje?
Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3297
26.5.17 10:20

@knupka o tom slyším poprvé… ty máš nějaké potíže?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
26676
26.5.17 10:21

@knupka netuším, slyším prvně, já jsem 7 měsíců od porodu ještě u obvoďačky ani nebyla, nebyl důvod
asi máš nějaký problém, tak to chce vyloučit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
681
26.5.17 10:22

@Jitul.kaaa9 Ne. Byla jsem na preventivce a divila se, že nemám po porodu rtg. Prý se i v těhotenství má na plicní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6529
26.5.17 10:23

Nebyla jsem, slyším to poprvé. Se jí zeptej přímo proč a kvůli čemu tě tam posílá. Za sebe bych to prostě odmítla, na to máš právo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26676
26.5.17 10:25

@knupka v těhotenství se přece na rtg nesmí :nevim:
no ale když jsi šla na preventivku, tak asi jsi chtěla být proklepnutá, tak to nebude kvůli porodu, ale kvůli preventivce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
681
26.5.17 10:26

@stinga V těhotenství se chodí jen na plicní, ne rtg. A jak jsem psala, ten rtg dala do souvislosti s porodem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4062
26.5.17 10:28

Taky to slyším prvně a to jsem těhotná potřetí. Osobně bych si teda nenechala dělat zbytečný rentgen, pokud nemám potíže. Zeptejte se obvoďačky, k čemu to má být, čeho je to prevence, proč to chce, co je za rizika, když to nepodstoupíte…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8524
26.5.17 10:29
@knupka píše:
@stinga V těhotenství se chodí jen na plicní, ne rtg. A jak jsem psala, ten rtg dala do souvislosti s porodem.

a proč na plicní? Byla jsem těhotná 2× a ani jednou jsem tam nebyla a ani mě tam nikdo neposílal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
681
26.5.17 10:30

@stinga @Black Cat @Jitul.kaaa9 Našla jsem tu ve starších diskuzích zmínky o tom, že byly těhotné na těhotenské kontrole na plicním a taky jim řekli, ať přijdou po porodu na rtg, takže neobvyklé to nebude… Jen mi šlo o to, proč se to dělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
681
26.5.17 10:32

@bublinek Já jsem na to v průkazce měla kolonku, ale taky jsem tam nebyla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26676
26.5.17 10:47

@Kassy @bublinek důvod - doktoři potřebují body od pojišťoven :)
a naopak často, když přijdete s problémem, tak to bagatelizují a řeknou, že vám nic není

@knupka píše:
@bublinek Já jsem na to v průkazce měla kolonku, ale taky jsem tam nebyla.

kolonku jsem neměla, jen zubař a obvoďák

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5469
26.5.17 10:50

Ne, v době černého kašle a množících se případů TBC bych na plicní jen tak pro sichr nešla. Byla jsem na plicním několikrát kvůli problémům, a žádné oddělené čekárny tam nebyly - jen upozornění, aby si lidé dávali při chrchlání před ústa kapesník. Někteří asi neuměli číst :roll:

Takže se tam míchali lidi, co šli na spirometrii, astmatici, CHOPN, lidé se zápalem plic a jinými infekcemi - někteří odcházeli z ordinace a libovali si, že mají nová ATB, které už snad konečně zaberou (takže odolné breberky). Čekárna pro infekční a neinfekční na jedné chodbě, a to nemluvím o těch, kteří „jen“ chrchlali a sípali a na diagnózu teprve čekali, páč tam byli poprvé. Třeba to tak nemá každá nemocnice, ale neriskovala bych to.

RTG bych také nepodstoupila jen tak. Pokud tedy nemáš žádné problémy, nebo to není kvůli osobní či rodinné anamnéze.

Podepiš negativní reverz. Já jsem po dvou operacích srdce, srdečním selhání, operaci mozku a praktik k preventivce po mně chce jen zprávy z kardia a neura. Na plicní jsem chodila, protože nevěděli, jestli jsem dušná kvůli selhávání srdce nebo kvůli plicím. U mě by možná ta kontrola občas na plicním byla na místě, ale s plícemi problém nemám a nikdo mě tam nežene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
681
26.5.17 13:47

Tak koukám, že s tím nikdo zkušenost nemá… tak se paní dr. na to ještě přeptám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6258
26.5.17 14:57

@stinga
jaké body od pojištoven??
pro praktickou je každý rtg náklad, který jí jde do limitů
takže za něj žádné body od pojištoven nemá, pouze " mínus body" neboli náklady…pokud přesáhne limit, zaplatí to ze svého…takže zcela jistě kvůli žádným „bodům“ nikoho na rtg neposílá, funguje to přesně opačně, jde o nákladovou položku, počítá se do nákladů a regulací

zakladatelko, je to nějaké divné, rozuměly jste si dobře??

mladý zdravý člověk nemá chodit na žádnýn preventivní rentgen / vyjma zubů, tam je dávka záření minimální, opravdu /

kvůli radiační ochraně, tzn jen ten rentgen, který je nezbytně nutný kvůli diagnostice nebo léčbě…jiný nebrat
nikdo se normálně na rtg plic po porodu neposílá, pouze když je nějaký jasný zdravotní důvod

nemyslela tím nějakou kontrolu na plicním?
pro tu by taky měl být důvod

jinak nevím, obecne s rtg vždy opatrně :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat