Ruce ledovky

262
17.1.20 20:46

ruce ledovky

Ahooj, mam velmi nepříjemný problem- casto kdyz jsem nervozni se mi strasne poti ruce a tim padem je mam jak led…

je to nechutny a zvlast ted v praci mame porad nejaky jednani atd :?

obcas nekdo pronese neco jako,,jejda, Va mate ale studeny ruce,,

stydim se uplne nekomu dat tu leklou mokrou rybu…

nevim co s tim?

jsem z Prahy

nema nekdo neco co fakt funguje???

diky!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17.1.20 20:53

Nevim, jak Praha souvisí se studenýma rukama, ale mohlo by fungovat si ruce zahřát třením, před podáním ruky nenápadně otřít a leklé rybě se vyhneš vřelým stiskem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26277
17.1.20 20:56

Mám pořád studené ruce a to i bez pocení. Pokud si nedám třeba pivo, tak to je des. Děti odmítají, abych je objala. Manžel si dělá legraci, že bych měla nosit rukavice i doma.
Taky nevím, co s tím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6129
17.1.20 21:05

Leklá ryba je peklo i teplá :D
studené ruce buď protřít a stisknout

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
510
17.1.20 21:07

Pravidelne pit a jist… a byt v teple… tj klidne tilko pod kosily navic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1383
17.1.20 21:40

@Billi mam to same. Fakt uplne ledove, okoli tim celkem trpi. Ja to neresila dokud se mi nezacaly projevovat jine a velmi neprijemne neduhy, ktere s tim taky souvisi. Mam problem s prokrvenim, jsou na to leky. Ale uprimne, nemit jine problemy, tak je neberu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
607
17.1.20 23:27

Také mám pořád ledové ruce, kolikrát v létě si o ně manžel chladí čelo :mrgreen: a syn mi nechce dávat ruku. Naučila jsem se s tím žít :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26277
18.1.20 19:01

@Ernais jaké další neduhy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1383
19.1.20 09:28

@Billi otikaji mi v zime klouby na rukou, pry je to taky z toho spatneho prokrvovani. Je to hrozne bolestive, mam stesti, ze nedelam rukama, protoze bych byla treba na 14 dni uplne vyrazena z provozu. Nejsem totiz schopna si postizenou rukou ani otevrit dvere :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58
20.1.20 13:45

@Ernais
To mám také, na dvou od jakziva nejhorších (při prochladnutí nejledovejsich, úplně bílé) prstech mám oteklé klouby. Ty klouby bolí, svědí, jsou červené a teplé. Píšeš, že je to prý ze špatného prokrvení, to jsi četla nebo to to řekl nějaký doktor? Jak s tím bojuješ? Dokud jsem měla po prochladnutí úplně ledové a bílé ty dva prsty, tak mi to neva. Těch kloubů se ale bojím, ty jsou stejně, i když se mi ruce zase prohrejou. Přejde to zjara a zase na podzim zacne. Myslela jsem, že mi začíná revma…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1383
20.1.20 14:08

@mimonka ja mam za sebou 2 roky behani po doktorech a vysetrenich. Nejdrive to bylo podezreni na revma-navsteva revmatologie, odbery krve, vysledek negativni. Tak zpatky k obvodakovi, ten me poslal tentokrat na ortopedii, zrentgenovali mi ruce a konstatovali, ze otoky nejsou na kloubech, takze k nim taky nepatrim. Zpatky k obvodakovi, ten uz me ze zoufalosti poslal na imunologii. Ti konstatovali, ze to urcite musi byt revma, takze mi udelali podrobnejsi revmatologicke testy a ty opet vysly negativni. Tak mi udelali komplet imunologicke vysetreni, vysali ze me tenkrat krve jak z vola, podle vysledku naprosto zdravy clovek a klouby otikaly dal. Zakladni chladovy test vysel negativni. Tak me nedavno poslali na specializovane vysetreni, ktere melo ukazat jak se mi prokrvuji ruce, protoze doktorka konstatovala, ze takhle ledove ruce opravdu nejsou normalni, a tam se potvrdilo, ze mam problemy s prokrvenim a otoky jsou udajne zpusobeny tim. Dostala jsem v prosinci leky, ktere pry budu uzivat od podzimu do jara. Jestli zabiraji zatim nevim, protoze ty otoky jsou celkem nahodileho charakteru a nikdy nevim kdy se objevi a jestli to potrva par dni nebo 2 tydny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58
20.1.20 17:00

@Ernais
Děkuju, žes odepsala a ještě tak vyčerpávající informace!
Já mám ledové hlavně ty dva prsty ale jen když jsem déle venku, prostě prochladnou i když mám v tomhle počasí tlusté rukavice a ještě ruce v kapsách. Doma to pak přichází k sobě (ani skoro necítím, když na ně saham, jen tupý tlak) tak půl, tři čtvrtě hodiny. Oteklé ty klouby mám pořád od podzimu do jara asi třetí nebo čtvrtou zimu, ale jako bolí to jen když je úplně ohnu. Zatím to nijak řešit nebudu. Kdyby to ale byly oba palce a ukazováčky, nedostala bych se domu, klíče bych ani neudržela. To bych to řešit musela. Uvidim, jak se to bude vyvíjet další zimy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
856
20.1.20 17:21

https://www.wikiskripta.eu/…dova_choroba
Možná je to Raynaudova choroba/fenomén

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...