Kompresní punčocháče a navlékání

188
17.1.20 18:41

Kompresní punčocháče a navlékání

Ahojky chtěla bych se optat na kompresní punčocháče. Mám je poprvé a musím je nosit i na noc. Všude se říká natahování ráno ale když si potřebují večer nohu umýt vadí když si ji natáhnu pak? Děkuji za reakce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

145
17.1.20 19:03

Nevadi a proc ji musite mit i v noci? Vetsinou se na noc puncocha sundava, pokud teda v noci nepracujete…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
17.1.20 19:06

Ne ale mám trombózu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
145
17.1.20 19:08

Tak to na noc nosit nemusite, jen od rana do vecera, nez si pujdete lehnout. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58760
17.1.20 19:12

Taky bych to v noci nehrotila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
611
17.1.20 19:14

Ja je mela po sklerotizaci krecovych zil. na noc jsem je mela mit jen pokud budu v noci vstavat. A tak nez, abych je kvuli ceste na zachod natahovala tak jsem je tech par noci mela porad. Hygiena - mohla jsem sundat v sede ve vane, umyt a natahnout. Ja se s nima osprchovala, pak vsede mokre sundala. Osusila a nandala nove. Ale netusim zda u trombozy je to takhle prisne, to musis vedet ty co ti rekl doktor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2447
17.1.20 19:53

Já v nich po sklerotizaci v noci spala. Na mytí jsem sundala, pak si chvíli lehla, aby ta krev z nohou odtekla a znovu nasadila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.1.20 20:39

Já při trombóze na noc neměla tedy. I doktorka říkala, že na noc ne. Že když ležím, nohy se nezatěžuji, což je logické a nejde je mít furt urvane v tom. Ale pokud v noci vstávas na záchod nebo něco, tak natáhnout nejprve a pak vstát. Jinak stačí nasadit ráno než vstanes z postele.

• Nahlásit
  • Citovat
58760
17.1.20 20:40
@Anonymní píše:
Já při trombóze na noc neměla tedy. I doktorka říkala, že na noc ne. Že když ležím, nohy se nezatěžuji, což je logické a nejde je mít furt urvane v tom. Ale pokud v noci vstávas na záchod nebo něco, tak natáhnout nejprve a pak vstát. Jinak stačí nasadit ráno než vstanes z postele.

V noci na záchod bych se na to teda taky vybodla. Možná po opraci jo, ale po tromboze nevim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.1.20 03:18
@Lama Lama píše:
V noci na záchod bych se na to teda taky vybodla. Možná po opraci jo, ale po tromboze nevim

Záleží na tom, jak rozsáhlá ta trombóza je. Pokud nějaká drobná, tak to třeba nevadí. Ale mě na to vysloveně upozorňovali, že v noci na záchod natáhnout, že ten pohyb z postele je nejhorší, jak se ty nohy zase rozhýbou. Ale jasně, chápu, je to vopruz. Já naštěstí v nocí cestovat nikam nemusela.

• Nahlásit
  • Citovat
188
18.1.20 03:53

Já mám ještě problém s kolenem tak mi říkala že kvůli trombóze teď týden nohu nezatěžoval a právě spát i s punčochu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58760
18.1.20 08:55
@Anonymní píše:
Záleží na tom, jak rozsáhlá ta trombóza je. Pokud nějaká drobná, tak to třeba nevadí. Ale mě na to vysloveně upozorňovali, že v noci na záchod natáhnout, že ten pohyb z postele je nejhorší, jak se ty nohy zase rozhýbou. Ale jasně, chápu, je to vopruz. Já naštěstí v nocí cestovat nikam nemusela.

A čemu konkrétně má ta punčocha v tomdle případě pomoct? :think: Jako že proti embolizaci? To snad ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.1.20 13:03
@Lama Lama píše:
A čemu konkrétně má ta punčocha v tomdle případě pomoct? :think: Jako že proti embolizaci? To snad ne…

Nejsem doktor, jen sděluji, co bylo sděleno mě při trombóze. Vysloveně mi řekli, že bez punčochy nemám vstávat z postele. :nevim: tak nějaký důvod to snad mít bude.

• Nahlásit
  • Citovat
188
18.1.20 13:27

To já ji mám pořád šlo mi jen o to koupání a navlékání. Že se většinou všude píše navlékání ráno ale po koupání to ráno není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58760
18.1.20 20:43
@Anonymní píše:
Nejsem doktor, jen sděluji, co bylo sděleno mě při trombóze. Vysloveně mi řekli, že bez punčochy nemám vstávat z postele. :nevim: tak nějaký důvod to snad mít bude.

NO, já doktor jsem a nějak mi to smysl nedává. :nevim: |tak se pídím, proč na tom tak lpí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama