Ruka v sádře-otok

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sofiekaraskova
Povídálka 20 příspěvků 08.02.18 19:55
ruka v sádře-otok

Dobrý den, prosim o radu ty, co meli nekdy zlomenou ruku v sadre. Mamka si dva dny zpet zlomila na lyzich zapesti. Musi jist nekolik prasku denne, aby byla schopna fungovat. Nejvice ji trapi otok cele ruky. Snazi se to chadit ledem ale nepomaha to. Je ten otok normalni? Ma to velmi napuchle, je z toho zoufala. Nikdo z rodiny nemel nikdy nic zlomeneho tak nevime jestli je to normalni nebo jestli je lepsi jit s tim k doktorovi. Kontrolu ma v utery. Predem dekuji za rady.

Reakce:
Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 08.02.18 19:58

No otok pod sádrou by mít neměla zašla bych k doktorovi oni jí to sundají počkají až splaskne otok a daj jí znovu :) tak mi to udělali vždy i na ruce i na noze.

Peczka
Nováček 08.02.18 20:04

Ja mam zlomeny kotnik, mam teda i po operaci a doktor rikal, ze otok muze byt i 14 dni. Porad to mam trochu natekle (3 tydny po) a na kontrole nikdo nic nerikal :nevim:
Ale radeji at s tim zajde, jestli je to ok. Radeji jit zbytecne nez pozde.

Lajka09
Závislačka 4724 příspěvků 08.02.18 20:35

Pokud hýbe prsty, jsou teplé a citlivé, tak je vše OK, není třeba panikařit. Bolest a otok k tomu bohužel patří. Ledovat a to že dlouhodobě a hodně (ale zase ne do omrzliny) a elevovat - podložit polštářem, napolohovat při klidu, ať je výše než hlava.

Adebe
Kecalka 163 příspěvků 08.02.18 20:39

@sofiekaraskova ja mela zlomene zapesti a urcite jsem nemela ruku nateklou celou, mozna kolem toho zapesti ale rozhodne ne celou ruku (sadru ma po loket?) zasla bych radsi na kontrolu. Mela jsem jeste sadru na noze - natrhle vazy v kotniku a taky otok jen kolem kotniku, ne cela noha. Mela jsem teda hematomy a modriny, to jo. Asi aspon zavolala a zeptala se

lisma
Ukecaná baba ;) 1421 příspěvků 08.02.18 20:42

Otok je normálny, ale dlaha by nemala nikde rezať a tlačiť. Ak sa toto deje, treba ísť na prevaz. Mne ako decku nikto neveril, že ma to tlačí a jazvy na ruke mám doteraz.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.18 20:50

Já bych to nepodcenila. Mně takhle dali ruku do sádry, stále to bolelo a měla jsem otok a až na kontrole po 4 týdnech zjistili, že to blbě srostlo! Mám po dvou operacích a už nikdy nebude ta ruka jako dřív.
Doporučte mamince kontrolu! At udělají rentgen, zápěstí je velmi rizikové…Nestojí to za to.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >