Rum Božkov Originál a Tradiční

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Elenloth
Závislačka 3812 příspěvků 7 inzerátů 30.12.17 19:04
Rum Božkov Originál a Tradiční

Téma nevážné, ale před Silvestrem ještě možná aktuální.
Asi jsem těžce s křížkem po funuse, ale teprve teď jsem objevila, že Božkov dělá dva typy tuzemského rumu, které jsou od sebe jen velice těžko k rozeznání. Jeden klasika Originál a druhý Tradiční, který má ale jen 35 % alkoholu a místo rumové tresti jen nějaké aroma (předpokládám, že kdyby to byla tresť, tak napíšou tresť). :cert: Přiznám se, že mě to docela nakrklo, od pohledu je jde jen těžko rozeznat, samozřejmě jsem naletěla a chytla se na slevu. :zed: Letos byly skoro všechny akce jen na ten Tradiční.
Nesnáším to, jak musím v obchodě často zkoumat, co vlastně kupuju, abych se nenapálila a koupila opravdu to, co chci. Pořád ve střehu, pořád ověřovat, kontrolovat, porovnávat. :?
Co vy, věděly jste, že jsou ty rumy dva?

Reakce:

Marcam
Kelišová 5033 příspěvků 30.12.17 19:06

@Elenloth nejlepší je jindřichohradecký, jo jsou dva jeden je silnější ;)

Tichošlápek
Extra třída :D 10127 příspěvků 30.12.17 19:06

Jup ale jen kvůli dědovi, který ho miluje a pozná rozdíl. Já ho mám tak maximálně na grog a poznám prd :mrgreen:

kazda.m 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.17 19:11

Jo my si toho všimli až letos když jsme začli rum kupovat na stavbu, ale moc jsme to neřešili. Žádný rumoznalec tam není a do čaje koupíme klidně i nějaký „no name“ :D :D Ale jo chápu že to naštve

P. S: taky hodně byly akce na ty příchutě - kávový apod. Asi to moc lidí nepije :D :D

Manhattan
Závislačka 3694 příspěvků 30.12.17 19:12

@Elenloth Já kupuji ten originál. Jinak pokud používáte rum, tak se mi líbilo testování rumů v A dost. https://www.stream.cz/…emaku-a-rumu

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 30.12.17 19:23

@Elenloth
Ano, vím to už dávno. Od doby, co začali prodávat tradiční. Jsme trochu alkoholici, tak je pro nás procento důležité :lol:. Ale zas ten tradiční s kávovou nebo mandlovou příchutí je dobrý. ;)

debra.morgan
Závislačka 3563 příspěvků 30.12.17 19:31

Ne a ani nevím jaký kupujem a jaký ted mame doma. je mi to docela jedno, zkoumat to neplánuji.

Elenloth
Závislačka 3812 příspěvků 7 inzerátů 30.12.17 19:49

@Tichošlápek No já bych to taky nepoznala, kdybych na ně nenarazila vedle sebe. Já rum moc nepiju a kupuju ho hlavně v zimě, muž si dělá rád grog. Jde mi spíš o ten princip, že jsou od sebe fakt špatně poznat. @Vlaďka 83 A netušíš jak dlouho už se prodává? Normálně mám z toho skoro depku, že mi něco takového uteklo. ;) Normálně jsem přes potraviny expert, mé sebevědomí teď utrpělo ránu 8)
Ale omlouvám se tím, že sama ho používám max na namáčení rozinek. :mrgreen:

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 30.12.17 19:54

@Elenloth
Určitě min 5 let. Po skončení prohibice jsme začali hodně sledovat etikety a kupovat jen ověřené značky. No a pamatuji si, jak jsme se u regálu s manželem pohádali. :mrgreen:

Elenloth
Závislačka 3812 příspěvků 7 inzerátů 30.12.17 19:59

@Vlaďka 83 :mrgreen:

podaji
Kecalka 406 příspěvků 1 inzerát 30.12.17 20:03

Vim to takze akce me nechavaji naprosto klidnou. Pije ho muz na grog ja max do cukrovi a buchet :mrgreen: kupujeme v lidlu a tam maji bud od jelinka nebo u zeleneho stromu a jsou taky dobry :mrgreen:

Elenloth
Závislačka 3812 příspěvků 7 inzerátů 30.12.17 20:11

@podaji Asi budu muset vyzkoušet. Já koza kupovala pořád Božkov, jako že značka a tradice a podpora originálu :roll: a oni tohle. Myslím, že muži to bude do grogu taky jedno.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >