Rum Božkov Originál a Tradiční

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Elenloth
Závislačka 3770 příspěvků 30.12.17 19:04
Rum Božkov Originál a Tradiční

Téma nevážné, ale před Silvestrem ještě možná aktuální.
Asi jsem těžce s křížkem po funuse, ale teprve teď jsem objevila, že Božkov dělá dva typy tuzemského rumu, které jsou od sebe jen velice těžko k rozeznání. Jeden klasika Originál a druhý Tradiční, který má ale jen 35 % alkoholu a místo rumové tresti jen nějaké aroma (předpokládám, že kdyby to byla tresť, tak napíšou tresť). :cert: Přiznám se, že mě to docela nakrklo, od pohledu je jde jen těžko rozeznat, samozřejmě jsem naletěla a chytla se na slevu. :zed: Letos byly skoro všechny akce jen na ten Tradiční.
Nesnáším to, jak musím v obchodě často zkoumat, co vlastně kupuju, abych se nenapálila a koupila opravdu to, co chci. Pořád ve střehu, pořád ověřovat, kontrolovat, porovnávat. :?
Co vy, věděly jste, že jsou ty rumy dva?

Reklama

Reakce:

Marcam
Závislačka 4884 příspěvků 30.12.17 19:06

@Elenloth nejlepší je jindřichohradecký, jo jsou dva jeden je silnější ;)

Tichošlápek
Echt Kelišová 9110 příspěvků 30.12.17 19:06

Jup ale jen kvůli dědovi, který ho miluje a pozná rozdíl. Já ho mám tak maximálně na grog a poznám prd :mrgreen:

kazda.m 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.17 19:11

Jo my si toho všimli až letos když jsme začli rum kupovat na stavbu, ale moc jsme to neřešili. Žádný rumoznalec tam není a do čaje koupíme klidně i nějaký „no name“ :D :D Ale jo chápu že to naštve

P. S: taky hodně byly akce na ty příchutě - kávový apod. Asi to moc lidí nepije :D :D

Manhattan
Závislačka 3647 příspěvků 30.12.17 19:12

@Elenloth Já kupuji ten originál. Jinak pokud používáte rum, tak se mi líbilo testování rumů v A dost. https://www.stream.cz/…emaku-a-rumu

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 30.12.17 19:23

@Elenloth
Ano, vím to už dávno. Od doby, co začali prodávat tradiční. Jsme trochu alkoholici, tak je pro nás procento důležité :lol:. Ale zas ten tradiční s kávovou nebo mandlovou příchutí je dobrý. ;)

debra.morgan
Závislačka 2941 příspěvků 30.12.17 19:31

Ne a ani nevím jaký kupujem a jaký ted mame doma. je mi to docela jedno, zkoumat to neplánuji.

Elenloth
Závislačka 3770 příspěvků 30.12.17 19:49

@Tichošlápek No já bych to taky nepoznala, kdybych na ně nenarazila vedle sebe. Já rum moc nepiju a kupuju ho hlavně v zimě, muž si dělá rád grog. Jde mi spíš o ten princip, že jsou od sebe fakt špatně poznat. @Vlaďka 83 A netušíš jak dlouho už se prodává? Normálně mám z toho skoro depku, že mi něco takového uteklo. ;) Normálně jsem přes potraviny expert, mé sebevědomí teď utrpělo ránu 8)
Ale omlouvám se tím, že sama ho používám max na namáčení rozinek. :mrgreen:

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 30.12.17 19:54

@Elenloth
Určitě min 5 let. Po skončení prohibice jsme začali hodně sledovat etikety a kupovat jen ověřené značky. No a pamatuji si, jak jsme se u regálu s manželem pohádali. :mrgreen:

Elenloth
Závislačka 3770 příspěvků 30.12.17 19:59

@Vlaďka 83 :mrgreen:

podaji
Kecalka 367 příspěvků 3 inzeráty 30.12.17 20:03

Vim to takze akce me nechavaji naprosto klidnou. Pije ho muz na grog ja max do cukrovi a buchet :mrgreen: kupujeme v lidlu a tam maji bud od jelinka nebo u zeleneho stromu a jsou taky dobry :mrgreen:

Elenloth
Závislačka 3770 příspěvků 30.12.17 20:11

@podaji Asi budu muset vyzkoušet. Já koza kupovala pořád Božkov, jako že značka a tradice a podpora originálu :roll: a oni tohle. Myslím, že muži to bude do grogu taky jedno.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Šinkorová ve StarDance „hodně bude někde“: Dočkala se po deseti letech!

Desátou soutěžící, která zkusí štěstí v deváté řadě StarDance, je herečka a... číst dále >

Matěj Stropnický a jeho cesta na zámek: Jak káže levicovou vodu a sám hltá víno

Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický si pořídil s přítelem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama