Rušení trvalého pobytu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 19:37
Rušení trvalého pobytu

Ahoj, chci se optat, jestli někdo nemáte zkušenost s takovou trochu nestandardní situací s trvalým pobytem.
Před měsícem jsme se manžel, syn a já odstehovali od mých rodičů, kde jsme bydleli, pobyt jsem tam měla jen já a syn. Rozešli jsme se ve zlém a nebyli jsme celou dobu nijak v kontaktu.
12.11 jsem byla nahlásit TP na obecním úřadě tam, kde teď bydlíme sobě a synovi, vše proběhlo jak mělo, ustrihli mi občanku a dobrý.
Dneska jsem si převzala dopis, kde mi obecňák původního bydliště sděluje, že rodiče zahájili 20.11. řízení o zrušení pobytu mě i syna.
Volala jsem na původní OÚ, ale paní která to má na starosti tam nebyla, druhá mi řekla, že zatím nemám dělat nic, že jim chodí informace o pohybu obyvatelstva koncem měsíce.
Nemáte někdo představu co s tím teď teď bude? V okamžik kdy rodiče zahájili řízení už jsme tam pobyt neměli, takže je řízení “neplatné”, ne?
Dekuju za zkušenosti a prosím anonymně :oops:

Reakce:
nozu
Extra třída :D 11756 příspěvků 26.11.18 19:41

zkušenost nemám, ale podle mě to není nic, z čeho by ses měla hroutit. úřady si to vyřeší mezi sebou, trvalé bydliště ti napíší tam, kde jsi o něj nově požádala.

Jeess
Kecalka 307 příspěvků 26.11.18 19:42

No ano neplatné by to mělo být…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 19:43

@nozu Tak to já se zase nehroutím, jen mi to vrtá hlavou, tak mě napadlo se přeptat. Ikdyz teda nic vyloženě příjemného to není. :roll:

cecetka
Kelišová 7467 příspěvků 26.11.18 19:44
@Anonymní píše:
@nozu Tak to já se zase nehroutím, jen mi to vrtá hlavou, tak mě napadlo se přeptat. Ikdyz teda nic vyloženě příjemného to není. :roll:

To chapu, to se nekdy stava :?
Meli by to rizeni zastavit, protoze odpadl jeho duvod (z TP jste se odhlasilo sami).

Jedna babička
Závislačka 3999 příspěvků 26.11.18 19:51

Úřady jsou propojené přes ISEO a pokud máš TB nyní jinde než u rodičů, správní řízení bude řízení zastaveno. Jediné, co bych já jako účastník řízení udělala, tak bych písemně reference, která je uvedena na vyhotoveném zahájení správního řízení, zaslala písemně vyjádření, že již máš TB zcela někde jinde než na adrese rodičů a kdy jsi danou změnu provedla a na kterém obecním úřadě. Referentka je povinna Tvou informaci prověřit, Tvé vyjádření vložit do spisu a následně správní řízení zastaví. Mělo by ti o tom poté přijít vyrozumění účastníka řízení nebo přímo usnesení o zastavení řízení. Někdy se prostě stane, že se oznámení o zahájení řízení napíše, pak putuje k podpisu vedoucímu, a teprve poté se posílá, což může trvat 2 - 3 dny + úložní doba na poště 10 dnů. Pokud se změna TB provede v této době, vznikají situace jaká vznikla Tobě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 20:05

@Jedna babička no, ona změna právě nastala ještě před zahájením řízení (změna 12.11, řízení zahájeno 20.11), ne až v popisovaném okně. A já teď právě i nevím, jestli se mám nějak vyjadřovat, když je to vlastně celé bezpředmětné tím, že jsem nám pobyt změnila ještě dřív.

Lalelale
Závislačka 2707 příspěvků 26.11.18 20:29

Kontaktovala bych písemně (mailem) OU, kde zahajili řízení, kde bych vysvětlila, že tam již TP nemáte od 12.11. čímž se to celé zruší a tvoji rodiče budou za blbečky, že hroti už tak přetížené úřady. Jinak fakt nádhera, zahájit řízení proti vlastní dceři a mrnavemu vnukovi :poblion:

Jedna babička
Závislačka 3999 příspěvků 26.11.18 20:36
@Anonymní píše:
@Jedna babička no, ona změna právě nastala ještě před zahájením řízení (změna 12.11, řízení zahájeno 20.11), ne až v popisovaném okně. A já teď právě i nevím, jestli se mám nějak vyjadřovat, když je to vlastně celé bezpředmětné tím, že jsem nám pobyt změnila ještě dřív.

Určitě vyjádřit. Je tam prostě prodleva mezi propadem dat do ISEO. Pokud máš zařízený elektronický podpis v emailu, tak emailem, jinak doporučeným dopisem, lístek uschovat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 20:40

@Lalelale tak oni mě varovali, že když se odstěhuju, jsem pro ně mrtvá, tohle se dalo čekat… :zed:

@Jedna babička Ok, děkuji :kytka:

Lalelale
Závislačka 2707 příspěvků 26.11.18 20:44
@Anonymní píše:
@Lalelale tak oni mě varovali, že když se odstěhuju, jsem pro ně mrtvá, tohle se dalo čekat… :zed:@Jedna babička Ok, děkuji :kytka:

Po téhle akci by oni pro mě taky… No at si sve stáří bez rodiny tedy užijí :zed: myšlení některých nechápu. Ten úřad kontaktuj, ty jsi vše udělala správně, ale české úřady mezi sebou komunikují hodně špatně

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 21:13

@Lalelale děkuju :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >