Byt a výpovědní lhůta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 19:21
Byt a výpovědní lhůta

Obracím se na vás s žádostí o radu. Hodlám se stěhovat ze bytu, protože jsem dostala nečekaně pracovní nabídku z jiného města a potřebovala bych odejít co nejdřív. Na bytě je výpovědní lhůta 3 měsíce, s majitelkou jsem mluvila, ale nechce slyšet o jejím zkrácení, ani že bych si za sebe sehnala jiné nájemce. Byt je v Praze, ve velmi žádané lokalitě a za dobrou cenu, nepochybuju, že bych našla náhradníky za tři dny. Nabízela jsem jí, že sama byt uklidím a seženu nové nájemníky, to taky nepomohlo. Nemůžu si dovolit platit nájmy ve dvou městech. Navíc jsem zjistila, že nájemní smlouva už vypršela a majitelka jí zapoměla prodloužit, takže teoreticky můžu vypadnou, ale nepřipadá mi to fér. Co byste dělaly na mém místě?

Reakce:
TMana
Ukecaná baba ;) 1146 příspěvků 26.11.18 19:22

Tak ta smlouva vypršela, nebo ne?

Kaileee
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 26.11.18 19:22

do teď ti to vyhovovalo že zapomněla prodloužit co?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 19:25

Ano, smlouva vypršela, zjistila jsem to při procházení papírů…

Monchichik
Kelišová 6034 příspěvků 26.11.18 19:27

Tady máš něco k automatickému prodloužení smlouvy, nevím,kdy ti vypršela, jslti se to týká tebe : http://www.vasenaroky.cz/…emni-smlouvy

TMana
Ukecaná baba ;) 1146 příspěvků 26.11.18 19:37

Mohlo dojít k prolongaci smlouvy. Pokud ne, byt obýváte neoprávněně.

pikola
Neúnavná pisatelka 19657 příspěvků 26.11.18 19:45
@Anonymní píše:
Ano, smlouva vypršela, zjistila jsem to při procházení papírů…

Pokud vypršela a ty jsi zůstala, mělo by se to automaticky prodloužit. Kdy vypršela?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 19:47

Vypršela 3/2016 už.

pikola
Neúnavná pisatelka 19657 příspěvků 26.11.18 19:51
@Anonymní píše:
Vypršela 3/2016 už.

Obávám se, že než dodržet výpovědní lhůtu ti nic jiného nezbyde.

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6798 příspěvků 26.11.18 20:00

Smlouva se se dvakrát prolongovala a poté se z ní stala smlouva na dobu neurčitou. Takže ti nezbyde nic jiného, než dodržet výpovědní lhůtu. Nájemní smlouva skončí vypršením jen pokud se v dané době odstěhuješ.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová v problému, alkohol ji připravil nejen o prestiž, ale hlavně o práci

Bývala výbornou herečkou, muži ji milovali, pak svým zpěvem dělala radost... číst dále >

Vrahovi pumpařky hrozí výjimečný trest, práskl ho komplic kvůli dvěma tisícům

Policisté zadrželi a obvinili muže, kteří přepadli čerpací stanici u... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >