Růst zubu u dvouměsíční holčičky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mia94
Kecalka 101 příspěvků 02.11.14 06:59
růst zubu u dvouměsíční holčičky

Ahoj, mám holčičku osm týdnů a začla dost slintat a strkat si ručičky do pusy. Dudlík má taky, ale jak vypadne hned tam ma ruku. Ještě jsem si všimla na spodním dásnu má uprostřed bílou tečku. Myslíte, že jí může začít růst zub??? Děkuji.

Přečtěte si článek: Růst zubů u kojenců, jak ulevit od bolesti?

Reakce:
-Evka-
Závislačka 3745 příspěvků 02.11.14 07:04

V tomto období si děti začínají strkat ručičky do pusy.
Zuby mohou růst, ale také nemusí. Najde se pár dětí, kterým se zuby vyklubaly extrémně brzy, ale také až delší dobu po prvním roku.
Většinou se růst zubů pozná tak, že se dásínka zvětší - jakoby naběhnou.
Dcerce byly vidět zuby pod dásněmi od cca 7-mého měsíce a první zub měla v 15-ti měsících (neustále jsem na preventivkách slyšela, že se klubou zuby).

Mia94
Kecalka 101 příspěvků 02.11.14 07:10

Jo to jsem taky četla, ale ona má ty spodní dásna jak by nateklé a bílá tečka je na nich. Jinde v pusince tu tečku nemá. V úterý jdeme do poradny tak se zmíním. Kdybych koupila to kousátko nevadí to tak brzy?

Liszane
Neúnavná pisatelka 18000 příspěvků 02.11.14 07:24

@Mia94 podle me to nejsou zuby. Bile tecky tam mely obe mohe deti a zuby z toho byly az za dlouho. Maloktere dite ma zuby tak brzy. Slintani a ruce v puse-to proste delaji deti porad…

Nainuva
Neúnavná pisatelka 18222 příspěvků 02.11.14 07:42

Tak samozřejmě tu zuby být můžou. Ale spíš souhlasím se zbytkem, že strkání ručiček do pusy je v rámci sebepoznávání a objevování. A ta tečka- taky jsem to řešila, že měl malý tečky na dásních a nic z toho nebylo :palec:

Zdeňka92
Kecalka 308 příspěvků 02.11.14 08:10

Ahoj :) nam zacal lezt zub kdyz mela mala taky 2 mesice :)

scentini
Závislačka 3596 příspěvků 02.11.14 09:15

Dcera měla taky bilou tečku zhruba v těch 2 měs. podle dr to byl povlak. První zub ji vylezl před 5 měs. další v 5 měs. Teď má skoro 7 měs. má 3 zuby a další dva lezou.

KaterinaKK
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 02.11.14 09:32

Nadmerne slineni u miminek souvisi s nejakym usilim. Tvoje holcicka se ted naucila novou vec, tak se snazi prozkoumat si ruce. U predskolnich deti si vsimnes, ze si strkaji prst do pusy, kdyz premysleji. To je take reflex, ktery cadem vymizi, alespon u vetsiny lidi to tak byva. :mrgreen:

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 02.11.14 09:43
@Mia94 píše:
Ahoj, mám holčičku osm týdnů a začla dost slintat a strkat si ručičky do pusy. Dudlík má taky, ale jak vypadne hned tam ma ruku. Ještě jsem si všimla na spodním dásnu má uprostřed bílou tečku. Myslíte, že jí může začít růst zub??? Děkuji.

ty bílé tečky jsou tukové bulky.. jinak je to normální, děti ta pěst uklidňuje, navíc je to jedna z dovedností, kterou třeba natrénovat. Můj dělá to samé :mrgreen:

NikiNaty
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 02.11.14 20:40

Zkus vzit lzicku a opacnym koncem potukat to misto, pokud cinkne, je to kousek prorezaneho zubu :) dceri zacal rust v mesici, lekarka neverila dokud se nepodivala do pusinky..

jana-ul.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.14 22:40

Také jsem při zvýšeném slinění dcerky (od 3. měsíce) zbystřila, a hned hledala první zoubek. Dcerka si také strkala ručičky do pusinky, což je další ze znaků růstu zoubků.. Ale nakonec jsme se prvního zoubku dočkali těsně před prvním rokem. Dal si tedy opravdu na čas. Když je tam ta bílá tečka - zkus časem lžičku.. Ale ze zkušenosti - bílá tečka tam může být vidět klidně měsíc před tím, než se zoubek prořízne. Hodně štěstí, ať ho objevíš, a dostaneš pak nové šaty :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

5 důvodů, proč Tereze H. pákistánský kriminál může ve finále jen prospět

Pašeračka Tereza Hlůšková (22) od soudu v Pákistánu odešla s trestem odnětí... číst dále >

Český lev ON-LINE: Červený koberec zazářil hvězdami, kdo ale zazáří u cen?

Dnes je tu 26. ročník Českého lva, kdy se po červeném koberci do Rudolfina... číst dále >